EğitimAL

Ülkü Baydoğan - İrlanda


Tek kelime ile “yenilenme” diyebilirim.

Farklı bir hayata adapte olmak kolay olmuyor, kabuk değiştirirken biraz sabırlı ve başarabileceğine inançlı olmak gerekiyor.

Gitmeden önce sıfıra yakın dil seviyem ile kısa sürede inanılmaz bir İngilizce seviyesine ulaşacağımı düşünüyordum fakat bunun mümkün olmadığını yaşayarak deneyimledim ve buradaki birçok insanın benimle aynı düşüncede olduğunu gördüm. Tabii ki Türkiye’deki 3 aylık eğitim ile buradaki 3 aylık eğitim asla aynı olamaz. Sadece daha gerçekçi hayaller kurmak gerektiğini düşünüyorum.

Dillerini konuşamadığım ve ilk etapta çoğu şeyi anlamadığım bu ülkede bir hayat kurabilmek ve bunu başardığımı görmek burada beni en mutlu eden şey oldu.

Bir problem yaşadığımda dil seviyemden dolayı derdimi anlatamadığımda yaşadığım ‘çaresizlik’ beni çok zorlamıştı.

Kesinlikle pre-intermediate seviyesinde eğitime başlayacak şekilde yurtdışına çıkarlarsa hayat ve öğrenme hızı onlar için çok daha kolay olacaktır.

Birçok acenteyle görüşüp okullar hakkında bilgi toplamıştım. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine en son EğitimAl ile iletişime geçtim. Verilen bilgilerin samimiyetinden dolayı kendileriyle yola devam etmeye karar verdim. Vize sürecinde her şeyi danışmanım yaptı ve bana kalan sadece gerekli evrakları toplayıp kendisine iletmek oldu.

Teşekkürler EğitimAl :)Yukarı