EğitimAL

Onur Yaşar - Greystone College Kanada


EğitimAl aracılığıyla Greystone College'de eğitim alan Onur Yaşar yurtdışı eğitim deneyimini bizler ile paylaşıyor.

Bir kelime ile yurtdışı deneyimim anlatıcak olursam "Wonderful" diyebilirim. 

Şu an greystone college da okuyorum. Okulun çok zor olacağını hayal etmiştim ama buraya geldikten 1 ay sonra her şeyin beklediğimden kolay olduğunu farkettim. Göründüğü kadar zor değilmiş. Eğitim dışında da her şey hayal ettiğim gibi ilerliyor şimdilik.

Yeni kültürden insanlarla tanışıp iletişim kurmak. Kanada’nın şehir merkezi dışındaki doğasını görünce çok mutlu oldum ve hayran kaldım diyelibilirim.

Beni ençok zorlayan kesinlikle yemek kültürü (özellikle kahvaltı). Türk yemek kültürünü hiçbir şeye değişmem.

Bu güne kadar geçen yurtdışı deneyimimde Kanada da araba kullanan insanların yayalara olan aşırı nezaketi beni çok şaşırttı bu kadar çok olacağını beklemiyordum.

Benim gibi yurtdışı eğitim düşünenlere tavsiyem sadece gelsinler ve bu farklı deneyimin tadını çıkarsınlar.

Kanadaya gelmeden önce bana her konuda destek olan Eğitimal danışmanlarına özellikle Ayça hanıma teşekkürü borç bilirim. Eğitimal ile tanışmadan önce farklı bir program düşünüyordum. Tanıştıktan sonra ise bana uygun bir okul programı sundular. Gerçekten nokta atışı oldu diyebilirim. Okulumu çok seviyorum bunun için ayrıca teşekkür ederim. Ve vize süreci çok sıkıntılıydı benim için çünkü daha önce Amerika vizesini 2 kez deneyip alamamıştım. Bunda da hep olmayacak gibi hissediyordum. Ama eğitimal bu konuda çok profesyonel ve doğru belgelerle başvurmamı sağladılar ayrıca bu sayede vizemi 3-4 gün içinde onayladılar. Büyük sürpriz olmuştu benim için. Tekrardan çok teşekkür ediyorum. Tekrardan görüşmek dileğiyle:)Yukarı