EğitimAL

Mustafa Bayındırhan Özeker - Toronto Dil Okulu


Macera Eğitim Dostluk Üçgeni

Öncelikle herkese merhaba. Adım Mustafa Bayındırhan Özeker. Yeni mezun Metalurji ve Malzeme Mühendisiyim ayrıca 2.üniversitemi halen okuyorum. Kim olduğumun çok bir önemi Yok aslında. Nerede olduğumun ve nasıl olduğumun önemi var sizler için.

Macerama en başindan başlamak istiyorum. Bu arada Macera diyorum çünkü başlı başına bir macera benimkisi. Daha üniversitedeyken dışarıya çıkmanın Bunun Benim için ne kadar önemi olduğunu biliyordum ve düşünmek yerine harekete geçmeye karar verdim. Bir yerde kısa bir sure sonra dil okulları için bir sempozyum ve forum olarak  toplanacağını okudum ancak bu sırada üniversitede olduğum için dayımdan benim için gidip bilgi almasını istedim ki buraya gelmemde etkisi çok fazla olan kişidir. Ayrıca ona teşekkür ve minnettarlığımı bildirmek istiyorum. Neyse gitti ve Sernur Sancay’la tanıştı.

Dostluk başlangıcı. Sernur hanımla tanıştıktan sonra artık kararları almak daha kolay hale geldi. Sernur hanım gerçekten açık olarak “bu böyle şu şöyle olabilir” deyip her anlamda doğru bilgilendirilmemde etkin oldu. Gerek insanlık olarak gerekse bir danışman olarak her anlamda tam destek olan daima güler yüzlü bir danışmandı benim için. Ayrıca teşekkürler Sernur Sancay. 

Gelelim o zorlu, sıkıntılı sürece. Vize sureci. 24 yaşında birisi için hayat 5 günde çöker mi ? Evet. ilk vizeden ret. Bitti her şey ben doğuda uzun donem asteğmen asker olmak düşüncesindeyim ailem ise beni Avustralya ya postalamaYukarı