EğitimAL

Metehan Yavuz - İrlanda Dil Okulu


Bir kelime ile yurtdışı deneyimim için “Priceless” diyebilirim.

Resmi işlemlerin bu kadar efor ve zaman harcatacağını öngöremedim. Majör olarak negatif tarafı buydu diyebilirim. Pozitif yani ise bu süreçte zorlukları dahil olmak üzere yasadığım tecrübelerin toplamda bana bu kadar çok şey katabileceğini hayal dahi edemezdim.

Her kültürden, milletten insan tanıyabilmiş üstelik kalıcı dostluklar edinebilmiş olmak beni çok mutlu etti.

Beni en fazla zorlayan yemek ve tuvalet, aslında bunlar da bir zaman sonra alışkanlıkların değişmesi ile halloldu.

Bu konuda çok uzun bir liste yapılabilir ancak hepsi de kültürümüzden kaynaklı kafa yapısı olarak ne kadar farklı olduğumuzu dışarıdan bir gözle görebilme imkânına sahip olduğumdan dünyadaki her kültürü her milleti kendimizi de dahil olmak üzere çok geniş bir çerçevede görebilmeye ve değerlendirmeye kısacası kafamdaki kapalı olduğunun farkında olamadığım çakraların açılmasına şahit oldum. Bu çok şaşırtıcı oldu diyebilirim.

Hayatları boyunca unutamayacakları ve kendilerinde yoğun ve kuşkusuz kalıcı bir değişim yaratabilecek potansiyelde bir dönemeçte olacaklarını bilmeleri gerekmekte diye düşünüyorum.

Her ne kadar bu tarz şirketlere ve aracı kurumlara pek itimat etmeyen biri olsam da EgitimAl ve bana danışmanlık eden Su Hanım’ı ayrı tutabilirim. Bana her aşamada yardımcı oldular. İrlanda’ya geldikten sonrada kendimi güvende hissetmem için teması sürdürdüler ve her konuda destek sağladılar. Kendilerine teşekkür ediyorum.Yukarı