EğitimAL

Mert Tunç - ILSC - TORONTO


Yurtdışı deneyimimin bir kelimeyle özetlersem bu kelime “Macera” olur.

Aslında buraya gelmeden önce başlangıçta beni zorlukların beklediğinin ve her şeyin toz pembe olmadığının bilincindeydim. Kendimi psikolojik olarak burada karşılaşabileceğim zorluklara hazırlamaya çalıştım. Sanırım bu sebeple beklentilerim ve bulduklarım arasında ciddi bir fark olduğunu söylemem.

Burada ILSC dil okulundayım. Gelmeden önce bazı tedirginliklerim vardı kendimi nasıl ifade edeceğim konusunda ancak okula başladığımda fark ettim ki herkes benim gibi dil öğrenmeye çalışıyor. Benimle aynı konumda birçok insan olması beni çok rahatlattı ve mutlu etti. Kendinizi asla yalnız ve dışlanmış hissetmiyorsunuz burada arkadaş edinmeniz gerçekten çok kolay.

Ailemden ve arkadaşlarımdan uzak kalmak benim için çok zor oldu. 

Toronto'ya gelmeden önce burada birçok ulustan insan yaşadığını biliyordum ama gerçekten bu kadarını beklemiyordum tam anlamıyla dünyanın her yerinden insan var burada. Bu aynı zamanda birçok farklı kültür ve yaşam biçimi anlamına geliyor. Bu kadar farklılıklara sahip insanların bir arada bu kadar uyum içinde yaşaması beni çok şaşırttı diyebilirim.

Eğitim için yurt dışına çıkacaklara tavsiyem yurt dışına çıkmadan önce ne istediklerinden emin olmalılar, hayatın toz pembe olmadığını ve karşılaşabilecekleri zorlukların farkında olmalılar. Tabi bunun için onları doğru şekilde yönlendirecek ve doğru bilgi verecek insanlardan yardım almalılar. Buraya geldikten sonra onlara anlatılan birçok şeyin aslında doğru olmadığını öğrenen tanıdıklarım oldu. Bu sebeple seçtiğiniz danışmanlık firması çok çok önemli ve ben bu konuda size kesinlikle EğitimAl'ı tavsiye ediyorum.   

EğitimAl'dan aldığım danışmanlık süresinde her süreci beraber yaşadık hatta birçok süreci benim yerime onlar halletti bana sadece belgelerimi hazırlamak kaldı diyebilirim. Belki de en stresli bölüm olan vize sürecinde sürekli iletişim halindeydik çok kısa sürede vizemizi aldık bu durum beni inanılmaz rahatlattı. Bizi burada nelerin beklediği konusunda gerçekten çok iyi bilgilendirdiler böylece beklediklerimden farklı bir şeyle karşılaştığımı söyleyemem. Ne zaman istesem bana bir telefon uzaklıkta olduklarını bilmem bana burada kendimi güvende hissediyor tüm bu süreçte yanımda oldukları ve beni destekledikleri için başta Burhan Pınarbaşı olmak üzere tüm eğitimAl ailesine çok teşekkür ederim. Tüm Yurt dışı hayali olan arkadaşlara kesinlikle eğitimAl ile çalışmalarını tavsiye ediyorum.

 Yukarı