EğitimAL

Gökhan Bilgi - Amerika San Diego Dil Okulu


Merhaba, ben Gökhan. EğitimAL ailesiyle 2009 yılında tanıştım. “Aile” diyorum çünkü gerçekten gerek başvurularım aşamasında gerekse yurt dışı eğitimim sırasında gösterdikleri ilgi alaka ve yardımlarıyla yanımda olduklarını hissettirmişlerdi. 

Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra aklımda yurt dışı eğitimi ile ilgili tonlarca soru bulunmaktaydı. Konu ile ilgili uzman görüşleriyle öncelikle kafamda ki soru işaretlerini ortadan kaldırdılar daha sonra ise başlangıç aşamasında ki süreçte beraberce hangi ülkenin, şehrin ve okulun benim amaçlarıma ve isteklerime uyacağını kararlaştırdık. Bu zor ve değişken süreci oldukça çabuk atlatmamı sağladılar. Artık geriye sadece başvurular, onaylar ve vize başvuru süreçleri kalmıştı. Başvurular ve onaylar tamamlandıktan sonra çoğu kişi için bile tedirginlik nedeni olabilecek vize alımı sürecini de profesyonel ekip sayesinde kolayca sonuçlandırdık. Bütün bu süreç herşeyiyle birlikte olabilecek en kısa sürede tamamlandıktan sonra sıra gelmişti artık yolculuk zamanına.

Amerika’nın San Diego şehrindeki LSI Dil Okulu ayarlanmıştı. Gitmeden önce aklımda tabi ki ilk defa aylarca yalnız yaşayacağım için binlerce soru işareti vardı. Ancak başlarda da dediğim gibi EğitimAL’daki aile ortamı burda yine ortaya çıktı ve beni yurt dışına yollayıp işimiz buraya kadardı şimdi kendi başınasın muamelesi hiç görmedim. Oraya gittiğim günden itibaren bile gerek okulum ile gerek oradaki yaşantımla ilgili her türlü en ufak sıkıntımda bile bana desteklerini ve tavsiyelerini esirgemediler.  Kalacağım yer okula çok yakın ayarlanmıştı ve her gün yürüyerek gidebiliyordum. Aynı zamanda şehir merkezine de çok yakındı. Okul ise gerek eğitim kalitesi gerekse orada ki eğitmen ve idari kadro olarak son derece kaliteli ve cana yakındı. Bu yüzden eğitimin yanı sıra sosyal hayat olarak da adaptasyon sürecini çok sıkıntısız atlattım.

Sizlere kısaca özetlemeye çalıştığım bu tecrübemden sonuç olarak şunları içtenlikle söyleyebilirim. Gerek konusunda uzman kadrosuyla gerekse sundukları eğitim olanaklarıyla EğitimAL ile hem başvuru sürecinde hem de yurt dışında geçireceğiniz eğitim hayatınızda profesyonel ellerde olacaksınız. EğitimAL ekibi arkanızdayken size düşen ise sadece eğitiminize odaklanmak ve orada hoşca vakit geçirmektir.Yukarı