EğitimAL

Ezgi Dosti - İngiltere Dil Okulu


Kapısından girdiğim anda doğru yerde olduğumu ve işinde profesyonel bir kişiyle konuştuğumu anlamıştım. Şefika hanım, çok sıcak ve çok ilgili bunun yanında aklınıza takılan her soruya cevap verme sabrına sahip. Bir acentenin sahip olması gereken en önemli özellik bana göre güven vermesidir çünkü yurtdısına çıktıgınızda güvende olduğunuzu bilmek ve yardıma ihtiyacınız olduğu anda her an ulaşabileceğiniz bir kişinin sizi bekliyor olması gereklidir. eğitimAL bunu başarıyor. Ayrıca Şefika hanımın, sürecin başından sonuna dek her an yanınızda olması ve her adımda sizi sıkılmadan aydınlatıp, kolaylıklar sunuyor olması çok büyük avantaj sağlıyor.

Yurtdışına ilk defa çıkıyorsanız ve hayaliniz muhteşem bir yaz tatili geçirmek bunun yanında da İngilizcenizi geliştirmekse, bunu eğlenerek yapabileceğiniz başlıca ülke bana göre İngiltere’dir. Jeopolitik konumu itibariyle ülkemize yakındır, saatlerce uçak yolculuğu yapmamış böylece daha az yorulmuş olursunuz. Tarihi zenginliği, kültürel anlamda da birçok açıdan gelişmenizi sağlayacaktır. Eğlence hayatı, doğal güzellikleri asla sıkılmanıza izin vermeyecektir. Bunların yanında, aklınızda hangi şehre gitmeliyim sorusu varsa çok kalabalık olmayan nezih, huzurlu ve başkente nazaran daha ucuz bir yer olmasının yanı sıra okul sonrasında da denizde yüzmek istiyorsanız kesinlikle Bournemouth'u tercih etmelisiniz.

Dil Okuluna gelecek olursak Westbourne Academy, iki kez öğrencisi olma şansına eriştiğim küçük mütevazı butik bir okul. Sahibi Şövalye ünvanını kazanmış her zaman gülen ve her rastladığınızda memnuniyetinizi öğrenmek isteyen, yeri geldiğinde bizzat şikâyetlerinizi dinleyen çok sevimli bir İngiliz amcadır. İnternetteki yorumlardan da okuyabileceğiniz gibi okulun katı kuralları vardır, fakat bu okulun düzenini sağlamak ve kalitesini korumak içindir. Belirli bir süre sonra İngilizceyi nasıl bu kadar iyi öğrendim dediğinizde ya da diğer okullarla kıyasladığınızda bunun aslında size bir artı sağladığını göreceksiniz. Kurallar bazen sıkıcı olacaktır ama emin olun gözünüzden anlıyorlar niyetinizi. Doğruları söylediğiniz sürece tüm personelin en iyi dostunuz olacaklarından şüpheniz olmasın. Mümkünse bütün sorunlarınızı reception’la çözmeye çalışın ve daima güler yüzlü olun ve tüm sorunlarınızı paylaşın ve zamanınızın tadını çıkarın. Sosyal aktiviteleri, hafta sonu gezileri gayet güvenilirdir ve çoktur, fakat bazıları pahalı olabiliyor.

Konaklama konusunda ise ben host family ile kaldım ve onlar şimdi ailem gibiler hala görüşüyoruz. Okul dışındaki zamanlarımda İngilizcemi geliştirmemi ve harika anılar biriktirmemi sağladılar.

 Yukarı