EğitimAL

Erhan ŞAHİN - NIAGARA COLLEGE


Bir kelime ile yurtdışı deneyimim için “Cesaret” derim.

Yalan söylemeye gerek yok. Ben 25.08.2010 tarihinden itibaren kendimle ilgili hayal kurmayı bıraktım. Bu tarih oğlumun doğum tarihidir. Hayalim iyi bir insan olması mutlu ve sağlıklı bir hayat sürmesi. Şu an farkı fark etmek için biraz erken. Ama umarım hayallerim gerçek olur.

Bu macerada beni en çok mutlu eden şey Burhan beyin yönlendirmesiyle gittiğim üniversite aracılığıyla aldığım Study ve Work Permit.

Kanada'ya gelmeden önce İngilizce bildiğimi ve rahatlıkla iletişim kurabileceğimi düşünüyordum ama başlarda iletişim kurmakta zorlandım.

Gittiğim dil okulunda bu kadar çok Asyalı gördüğümde şaşırmıştım. Ama daha sonra şehrin diğer yerlerine de gidince gördüm ki sadece dil kursunda değil her yerde uzak doğulu insanlar var. Nüfuslarının Vancouver'da bu kadar çok olmasına daha da çok şaşırdım.

Yurtdışında eğitim alacak arkadaşlara tavsiyem şudur; Ne yapmak istediğinizden emin olun. Yurtdışına sadece dil öğrenip geri mi döneceksiniz ya da eğitim ile birlikte yurtdışında yeni bir hayat mı kuracaksınız? Her iki durumda da çeşitli zorluklar var. Zorluklara hazırlıklı olun. 

Eğitimal ile tanışmam aslında tamamen tesadüf eseri. Ben yurtdışına gelirken farklı bir danışmanlık şirketinden yardım aldım. Burhan bey ve Sernur hanımı ise yurtdışındayken tanıdım. Ama önce Sernur Hanım benim ve ailemin konaklaması konusunda Burhan Bey ise dil okulunda seçeceğim okul konusunda umutlarımın bitmek üzere olduğu anda ellerini uzatarak bir anlamda yurtdışındaki hayatımı değiştirdiler. Eğitimal, Burhan Bey ve Sernur Hanım olduğu sürece yurtdışı eğitimin her sürecinde güvendesiniz.

 Yukarı