EğitimAL

Burak Atsan - Kanada Lise Amerika Üniversite


Belki de o gün Eğitim Al'a gitmeseydim şimdi kim bilir nerde olacaktım.

Öncelikle merhaba ben Burak 18 yaşındayım, Toronto'da yaşıyorum, burada güzel bir lisede son yılımı okumaktayım ve 2014 yılında EğitimAl sayesinde Los Angeles'ta iyi bir üniversiteye başlayacağım ve şu an acentamın aracılığıyla güzel bir geleceğe adım atmış bulunuyorum. 2013 yılının ilk aylarıydı, EğitimAl acentesıyla tanışmam. Bu acentayı internet aracılığıyla ve bir çok acenta içinden eleyerek buldum ve iyiki de bulmuşum diyorum. Geleceğime aracı olan EğitimAl'a ilk gittiğim gün beni karşılayan Şefika Öztürk olmuştu. Heyecanım gözlerimin içinden anlaşılıyordu. Konuşmaya başlar başlamaz karşımda oturan kişinin beni çok iyi anladığını görüyordum. Yapmak istediklerimi dile getirdim buna istinaden kendisi benden bir kaç gün süre istedi. Ardından bana bir çok seçenek sunuldu ama ben bir kararsızlık içinde gidip geliyordum. En sonunda Canada'nın Toronto şehrinde Braemar College adlı okula karar verdik acentamla. Bu süre zarfında merakımdan içim içimi yiyordu. Nasıl olucak ? Oraya adapte olabilecek miyim ? Okulum nasıl? Birden fazla sorular vardı kafamda ve ben yaklaşık her okul çıkışı bu sorularla Eğitim Al'a gidiyor ve Şefika hanımla konuşuyordum. Teşekkür ederim o kadar yardımcı olduki vizem,uçak biletim 2 hafta içinde halloldu ve benden hiç sıkılmadan hemen hemen 7 ay benimle ilgilendi ve hala ilgilenmekte. 

Sonunda Kanada'ya gideceğim gün gelmişti. Vizem, uçak biletim her şeyim hazırdı. Yaklaşık 14 saatlik bir yolculuktan sonra Toronto'ya gelmiştim. Okulumun gönderdiği araca binip yeni ailemle tanışmaya gidiyordum. Arabanın camından baktığım an düşünmeye başladım, 'Acaba yalnış mı yaptım geri mi dönsem?' bunun gibi bir çok soruyla kafam dolmaya başlamıştı. Ben bunları düşünürken ikinci ailemin yanına gelmiştim bile. Beni o kadar güzel karşıladılar ki odamda bana hazırlanmış küçük hediyeler buldum. Her şeyimde yardımcı oldular. Eve gelir gelmez direk ailemi ve Eğitim Al'ı aradım yine aklımdaki soru işaretlerini düzeltmek için :) Ve okul günü gelmişti. İnsanlara karşı yabancılık çekmemiştim okulda, çünkü hemen  hemen herkes benimki gibi farklı ülkelerden gelmişti ve onlar da alışmaya çalışıyordu bu havası soğuk ülkeye:)

İlk aylar biraz zorlu geçti ancak şu an kendi ayaklarımın üstünde durabiliyorum ve dünyanın neresine olursa olsun yalnız seyahat edebilirim. Her şeyi öğrendim burada okulum çok yardımcı oldu ve halen olmakta, acentam, homestayim, arkadaşlarım...Kendime göre büyük bir şey başardım ve bu okuldan aldığım eğitim sayesinde yapabileceğim çok şey var. Bir kere ders seçenekleri senin elinde ve bunun sayesinde kendi geleceğine burada karar vermeye başlıyorsun. Toronto tam yaşanılacak bir şehir. Her yerde öğrenci, farklı ülkenden insanlar, kültürler, diller bunun gibi bir çok olanak. Bu yıl Toronto'daki maceramı bitireceğim. Bana öz güvenimi kazandıran bu şehir, benim gibi yeni insanları bekliyor. Eğer stressiz ve mutlu bir hayata adım atmak istiyorsanız bence Toronto'da yaşamalısınız! 

Seneye Los Angeles'a gideceğim. Bu kadar tecrübe yaşamama rağmen hala heyecanlıyım ve hala aklımda bir çok soru var. Haftanın yaklaşık her gün acentamla ya skype yapıp ya da mailleşiyorum. Onların sayesinde oyunculuk hayatıma adım adım ilerliyorum. Bana bir çok  kapıyı açtılar ve halen açmaktalar. İyi ki o gün EğitimAl'a gitmişim. Belki de oraya gitmeseydim şimdi kim bilir nerde olacaktım.     

Toronto'dan sevgilerle, 

Burak AtsanYukarı