EğitimAL

Aybüke Özdağ - İngiltere Dil Okulu


İngilizcemi ileri bir seviyeye taşımak için İngiltere’ye gitmeyi hep düşünüyordum. 2012 yazında kuzenimin EğitimAL Ankara sayesinde Anglo Continental School of English Language, Bournemouth’a gitmesi ve memnun kalması ile EğitimAL İzmir şubesiyle bir sonraki yaz dönemi için irtibata geçtim. Başından itibaren her türlü konuda benimle ilgilenen Şefika Öztürk ile yaptığımız görüşmelerde Churchill House School of Language, Ramsgate’in 2 haftalık yaz programına katılmaya karar verdim. Ramsgate’in güzel bir sahil kasabası olması ve Londra’ya 1 buçuk saatlik mesafede bulunması beni cezbeden unsurlar arasındaydı. Tüm işlemleri EğitimAL çalışanları yardımıyla kolaylıkla hallettikten sonra 2 haftalık programım başladı.

Aile yanı konaklama, benim açımdan çok rahattı. Evimdeki konforu orda da yakalayabildim. Ev sahiplerim çok ılımlı ve yardımsever insanlardı. Yabancı ev arkadaşlarımla da güzel dostluklar kurduk.

Okulun aktiviteleri, İngilizce pratik yapmak için elverişli bir ortam hazırlamıştı. Katıldığım etkinlikler ve geziler ile İngiltere’ye dair pek çok bilgi edindim. Derslerde de konuşma yeteneğimi geliştirirken, yaptığım yanlışları düzeltme imkanım oldu. Avusturya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Kazakistan, Tayland, Çin gibi ülkelerden arkadaş edinmek ve onlarla hala irtibat halinde olmak İngiltere maceramın bana en güzel katkısı…

Hayatımın en heyecan verici 2 haftası sonunda İngiltere’ye veda ettim.  Daha uzun bir program ile tekrar gitmeyi çok istiyorum. Her şey için EğitimAL ve Churchill House School of English Language’e teşekkür ederim.

 Yukarı