Kanada Tasarım ve Sanat Üniversiteleri

Kanada'da tasarım, sinema, dijital sanatlar ve yapımcılık üzerine eğitim veren dünyaca ünlü okulları sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


Vancouver Film School

eğitimal kanada medya okulları

Vancouver Film School Kanada’nın en eski ve en büyük medya okuludur. 1987 yılından günümüze dünya çapında film, animasyon ve oyunculuk yeteneği, tutkusu olan her öğrenciyi keşfetmek ve onları medya sektörüne birer profesyonel olarak yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Bugün 8 farklı fakültede 13 ayrı alanda öğrencilere tamamen sektörel eğitim veren VFS aynı zamanda gelişmiş bir film stüdyosudur. Kanada’nın en büyük medya okulu unvanını da bu şekilde almıştır. Teknolojik altyapıdaki donanımı ve 12 farklı film stüdyosuyla yalnızca Kanada’lı ve uluslararası öğrencilerle kalmamış, yıllar içinde kapılarını dünyaca ünlü projelere de açmıştır.

vancouver film school egitimal

Vancouver Film School’un 8 kampüsü bulunmaktadır ve tüm eğitim programlarını sektörün önde gelen kişileri ve başarılı bir kariyere sahip olan eğitmenler sunmaktadır.

Okul, tüm teknik donanımını her zaman en son modelde en ileri teknoloji ile öğrencilerine sunmaktadır. Buna bağlı olarak da her zaman kurumsal ve pratik bilgiyi öğrenciye göstererek eğitim vermektedir.

Dünyadaki bir çok ünlü film, oyun ve tasarım projelerinde okulun mezun öğrencileri yer almıştır. Okulun ne kadar başarılı olduğunu açıklamaya sadece öğrencilerin yer aldığı şu film ve oyun projeleri yetmektedir; Deadpool, Fantastic Four, Game of Thrones, Mission Impossible Rogue Nation, Star Wars, The X Files, bilgisayar oyunlarında ise Medal of Honor, Call of Duty Need for Speed Most Wanted(2005 ve 2012), Battlefield serisi gibi daha bir çok proje bulunmaktadır.

Vancouver Film School 3D Animation and VFX, Animation and Concept Art, Film Production, Acting for Film and TV, Game Design, Digital Design, Programming for Games, Web + Mobile bölümlerinde vermiş olduğu bir yıllık diploma eğitimi sayesinde öğrencilerine Warner Bros., Universal Studios, Paramount Pictures, Sony Pictures, Disney, DreamWorks, Pixar, HBO, EA Games, BioWare, Apple, Google, Atomic Cartoon gibi sektörün önde gelen firmalarında iş imkânı sağlamaktadır.

VFS Animation Career Review’a gore Kanada’nin en iyi animasyon okuludur.

Okulda sunulan programlar ise şunlardır;

 • Foundation Visual Art and Design
 • 3D Animation and Visual Effects
 • Animation and Concept Art
 • Classical Animation
 • Film Production
 • Writting for Film and TV
 • Makeup for Film and TV
 • Acting Essentials
 • Acting for Film and TV
 • Sound Design
 • Game Design
 • Programming for Games, Web + Mobile
 • Digital Design

The Art Institute of Vancouver

eğitimal kanada üniversiteleri

The Art Institute of Vancouver, dünyanın en yaşanılabilir şehirlerinden biri olan Vancouver’da kurulmuştur. Aslında The Art Institute çok eski bir okuldur, bununla beraber Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nin de bir çok şehrinde uygulamalı okulu bulunan bir okullar zinciridir. The Art Institute of Vancouver da bu zincirin bir parçasıdır. Okul adından da anlaşılacağı üzere tasarım, moda, aşçılık ve medya sanatlarıdır.

Okulun bulunduğu konum da çok avantajlıdır. Kampüs Hollywood North stüdyolarına yürüme mesafesindedir ki bu bir öğrencinin iş bağlantıları kurabilmesi, kendi işinin yapıldığı yerlere yakın olması açısından çok önemlidir.

egitimal kanada moda tasarım okulları

Okulun sunduğu programlarsa şunlardır;

Digital Design
Interior Deign / Residential Interiors
Advertising Design
Graphic Design
Advanced Graphic Design
Industrial Design
Web Design and Development
Web Design and Interactive Media
Digital Image Management
Audio Production
Photography
Digital Film and Video Production
Game Art and Design
Visual & Game Programming
Visual Effects for Film and Television
Animation Art and Design
3 D Modeling for Animation & Games
Professional Audio Visual
Professional Recording Arts
Fashion Retailing
Fashion Design
Fashion Marketing
Art of Cooking
Baking and Pastry
Culinary Arts
Culinary Arts & Restaurant Ownership
Entrepreneurship & Restaurant Ownership
Hospitality & Restaurant Management
Event Management

Bilgi İstek Formu