İtalya Moda Tasarım ve Sanat Üniversiteleri

İtalya'da modacılık, moda tasarımı ve sanat eğitimi için sunduğumuz dünyaca ünlü üniversiteleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

İtalya Moda Tasarım ve Sanat Üniversiteleri -

Istituto Marangoni

                                   undefined

İtalyan aristokratlarından Giulio Marangoni, 1935 yılında İtalya’nın Milan şehrinde Istituto Artistico dell’Abbigliamento Marangoni’yi kurmuştur. Okul, moda alanına odaklanmış ve bu alanda profesyonel eğitim vermeyi amaçlamaktadır.

Istituto Marangoni kurulduğu günden bu yana eğitimin değerine ve kalitesine olan inancını hiç yitirmemiştir. Programlarını ve içeriklerini de sürekli güncelleyerek günün modası ve küresel pazarın ihtiyaçlarına da cevap verecek biçimde eğitimler vermektedir. Geçtiğimiz yıllarda büyük atılımlar yaparak 4 yeni okul kurmuştur. Bu okullar; 2003’te Londra’da, 2006’da Paris’te, 2013’te Şangay’da kurulmuştur. Son olarak 2014 yılında da Milano Design’ı açmıştır. 2016 yılında da Floransa’da Moda, Sanat ve Tasarım Okulu’nu kurmuştur.

Istituto Marangoni’ye 106’dan fazla ülke gelmektedir. Dolayısıyla Istituto Marangoni bugün de dünyanın en çok tercih edilen dil okullarından birisidir. Bu başarıya ulaşmasında moda içerisindeki bir çok etkeni kullanması ve bunları birbiriyle bağdaştırması büyük rol oynamıştır. Okul, öğrencilere modanın sadece tek bir noktasını değil; renk korelasyonu, materyaller ve yaratıcılık gibi noktaların da arasında bağlantı kurarak eğitim vermektedir.

Dünyadaki en büyük moda şirketlerinin sahibi olan modacılar bu okuldan mezun olmuştur. Dolce & Gabbana’nın kurucusu Domenico Dolce, Moschino’nun sahibi Franco Moschino, Stefano Guerriero, Alessandro De Benetti, Camila Perez & Frederic Morien, Maurizio Pecoraro, Rafael Lopez, Coen Park (Armani), Jennifer Prada, Sara Burke (Donna Karan), Lee Hyun Wook (Versace), Claudia Cetti (Dolce&Gabbana), Tania Pecikoza (Valentino), Eva Salla (Diesel), Roberta Raeli gibi en iyi modacılar Marangoni mezunudur.Istituto Marangoni mezunları artık dünyanın en büyük moda şirketlerinin sahibidirler ve Marangoni’ye destek vermektedirler.

Okulda üç yıllık lisans programları ve master programları da bulunmaktadır. Istituto Marangoni, sadece moda alanı da değil, öğrencilerinin yarına yön verebilmesi ve hazırlıklı olmaları için tasarım, iletişim, koordinasyon ve yönetim gibi dersler de göstermektedir.

 • Okul bugünkü başarısını şu hedefleri tutturmasıyla açıklamaktadır;
 • Endüstrinin değişen isteklerine de uyumlu bir portfolyoya sahip olmak,
 • Modern ve dinamik müfredatla yüksek academik standartlara ulaşmak,
 • Hem müfredat hem de okul deneyimiyle öğrencilere gerçek bir İtalya deneyimi yaşatmak,
 • Moda, Sanat ve Tasarım vasıtasıyla İtalyan kültürünün küresel ve çok kültürlü erişimini her alanda yakalamak,
 • Öğretmen ve idari personelin potansiyelini sürekli ve zamanında eğitim yoluyla destekleyip, geliştirmek
 • Istituto Marangoni'nin, önde gelen dünya kültürel başkentlerinde kurulmuş olması,
 • Lüks Moda, Sanat ve Tasarım pazarında ki önemli ve lider firmalarla tarihte olduğu gibi şimdi de iletişim halinde olunması.

Milan, Floransa, Paris, Londra ve Şangay’daki okullar tüm dünyadan gelen öğrencilerin buluşma noktasıdır. Dolayısıyla Istituto Marangoni fikirlerin, projelerin, vizyonun da bir arada bulunduğu bir okuldur. Dolayısıyla öğrenciyi de düşünmeye ve yaratmaya teşvik eden bir sistem bulunmaktadır.

Okul bünyesinde bulunan fakülteler şunlardır;

 • Moda Okulu
 • Sanat Okulu
 • Tasarım Okulu

Okulun bulunduğu konumlar;

 • Milano
 • Floransa
 • Paris
 • Londra
 • Şangay
 • Shenzen

Domus Akademi

Tarih 1982'yi gösterirken İtalya'nın Milano şehrinde kurulan Domus Akademi, İtalya'da özellikle tasarım üzerine uzmanlaşmış bir okuldur. Sunduğu master programlarıyla iş profesyonellerinden de ders alabileceğiniz okuldan mezun olduğunuzda iş dünyasına tam anlamıyla hazır hale gelmiş olursunuz.

Yılda iki tane başlangıç tarihi bulunan okulda staj zorunluluğu bulunmaktadır ve şunu da belirtmemiz gerekir ki; staj yapacağınız yer büyük bir firma olacaktır. Dolayısıyla Domus Akademi'den mezun olduğunuzda hem Türkiye'de hem dünyada kendinizi bir çok kişinin önüne taşımış olursunuz.

Okulda tercih edebileceğiniz bölümler yukarıda da belirttiğimiz gibi daha çok tasarım üzerinedir. Biraz daha açmak gerekirse, okulda seçim yapabileceğiniz master programları genel olarak şunlardır;

Aksesuar Tasarımı,
İş Tasarımı,
Otomobil ve Ulaşım Tasarımı,
Ürün Tasarımı,
Lüks Marka Yönetimi,
Moda Tasarım,
Moda Yönetimi,
Moda Tasarımı ve Görsel Ticaret,
İletişim Tasarımı,
İç Mekan ve Yaşam Alanı Tasarımı,
Kentsel Vizyon ve Mimari Tasarım,
Marka Tasarım

Domus Akademi öğrencilerin kariyerlerine hız kazandırmaz, iş birliği yapma ve öğrencinin becerilerini kendi kendine yönetebilmesini sağlayan bir okuldur. Öğrencilerin hedefleri ister kendi işletmelerini kurmak olabilir ya da bir firmaya girip çalışmak olabilir. Durum her ne olursa olsun Domus Academy, kişiyi moda ve tasarım endüstrisinde lider olmaya hazırlar.

Domus Akademi'nin Özellikleri

Domus Akademi bir işi en iyi şekilde öğrenmenin yolunun gerçek projeleri incelemekten geçtiğini felsefe edinmiştir. Bu sebeple okulun eğitim müfredatının %90'ı tamamen pratiğe yöneliktir ve bugünün profesyonel tasarım pratiklerini öğrenciye göstermeyi hedeflemektedir. Böylece öğrencilerin deneyimi de okurken aynı oranda artacaktır.

Domus Akademi'de uluslararası tasarımcılar ve düşünce liderleriyle yan yana çalışırsınız. Böylece sınıfınız sadece eğitim gördüğünüz yer değil, yeni düşünceler ürettiğiniz, dünyadaki son trendleri takip ettiğiniz ve severek çalıştığınız bir iş yeri gibidir.

İnovatif tasarım ve çözümler çeşitli tasarım araçlarının, yetkinliklerin ve farklı perspektiflerin birleşimidir. Öğrenciler de okulda görecekleri derslerde çoklu disiplinlere odaklanır ve bu disiplinler arasındaki ortak noktalardan kendi taze fikirlerini ortaya koyabilir.

Domus Akademi 50'den fazla ulustan insan barındırmaktadır. Farklı kültürler de farklı düşünceler anlamına geldiği için giden öğrenciler bir çok düşünceyi ve kültürü bir arada görmektedir. Böylece öğrencilerin ortaya attığı fikirler de uluslararası konjonktüre hitap eden fikirler olmaktadır. Bu da kariyer açısından hiç şüphesiz başarının anahtarıdır.

Domus Akademi Bursları

Domus Akademi genç yetenekleri ve düşünceleri her zaman desteklemektedir ve onlara fırsat tanımaktadır. Okulda burs kazanabileceğiniz master programları şunlardır;

Ürün Tasarımı,
İç Mekan ve Yaşam Alanı Tasarımı,
İletişim Tasarımı,
İş Tasarımı,
Moda Yönetimi,
Moda Tasarım ve Görsel Ticaret,
Görsel Marka Tasarımı,
Moda Tasarımı,
Lüks Marka Yönetimi.

Bu bursları kazanmanız için önünüzde herhangi bir engel bulunmamaktadır. Okulun istediği şey sadece sizin yeteneklerinizi ve azminizi yaratıcılığa nasıl döktüğünüzü ve neler ortaya çıkardığınızı görmektir. Dolayısıyla içinizde tasarım tutkusu varsa ve bu işi severek yapacağınızı biliyorsanız bu bursu kazanmanızın önünde de bir engel yoktur.
Burs için açılan yarışmalar yılda iki kez yapılır(Eylül ve Ocak dönemi). Bu yarışmalarda ilk 3 e girdiğiniz taktirde %70, %50 ve %30 oranında burs kazanabilirsiniz. 

NABA(Nuova Accademia di Belle Arti)

NABA(Nuova Accademia di Belle Arti) Milan'da kurulmuş uluslararası sanat ve tasarım akademisidir. NABA, 1980 yılında İtalya'nın en büyük özel sanat akademisi olarak kurulmuştur. İtalyan Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı tarafından akredite edilmiş İtalyanca ve İngilizce lisans ve master programları sunulmaktadır.

NABA'da bir öğrenci, dünyanın her yerinde çalışabilecek ve kendini geliştirebilecek şekilde eğitim alır. Öğrenciler sektörün en prestijli şirketleri ve stüdyoları tarafından verilen brieflere uygun ödevler ve projeler hazırlar. Böylece okulda da verilen eğitimlerde deneyim edinme şansı bulur. NABA'da teori ve pratik dersler arasında etkili bir denge kurulmuştur ve okul yıllardır bu metodu başarılı bir şekilde yürütmektedir. Bu başarının sonucu olarak NABA'dan mezun olan öğrencilerin %80'i mezun olduktan hemen sonra iş bulabilmektedir.

Milan'daki tarihi ve güzel bir bölge olan Navigli'de kurulan NABA'da 13 modern mimarili bina 17.000m2'lik alan üzerine kurulmuştur. Binaların içindeki laboratuarlar ve sınıflar sürekli olarak güncellenmektedir.

NABA'da 70 ülkeden 3000 öğrenci bulunmasıyla çok kültürlü bir çevreye sahiptir.

NABA, Laureate International Universities'in de bir üyesidir. Bu üyelikle Amerika, Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu'dan toplam 28 ülkedeki kampüsle ve online eğitimlerle akreditasyon kazanmaktadır. Bu bağlantı sayesinde NABA öğrencileri yurtdışı eğitimin inanılmaz avantajlarını da yaşamaktadır.

Öğrenciler NABA'da yüksek eğitim görerek hayallerine biraz daha yaklaşmaktadırlar. NABA'da küresel ve bir çok disiplin arasında çalışarak kariyerlerine müthiş bir başlangıç yapabilirler.

NABA'da sunulan İngilizce lisans ve yüksek lisans programları için öğrencinin Akademik IELTS'ten 5.0 almaları gerekmektedir. İtalyanca programlar içinse Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı'na göre İtalyanca B1.2 seviyesinde bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Bu skoru almak için İtalyanca CELI sınavına girmeleri gerekmektedir.

Başvurabileceğiniz NABA lisans programları şunlardır;

Tasarım Bölümü
Grafik Tasarım
Moda Tasarımı
Medya Tasarımı
Görsel Sanatlar ve Sanat Yönetimi
Tiyatro Tasarımı
Master bölümleri(2 sene) ise şunlardır;
İç Mimarlık
Moda ve Tekstil Tasarımı
Endüstriyel Tasarım
İletişim Tasarımı
Görsel Sanatlar ve Kuratörlük
Fotoğrafçılık ve Görsel Tasarım
Çağdaş Sanat Satın Alım
Yaratıcı Reklamcılık

NABA Bursları

NABA, Ekim 2017'de başlayacak programlara başlayacak 6 öğrenci için %40 burs imkanı sunmaktadır. Burslar aşağıdaki programlar için geçerlidir;

Grafik Tasarım ve Sanat Yönetimi
Moda Tasarımı
Tasarım
Tiyatro Tasarımı
Ressamlık ve Görsel Sanatlar
Medya Tasarımı ve Multi Medya Sanatları

Burslarla ilgili detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. 

Polimoda

1986 yılında Polimoda, Politecnico Internazionale della Moda adıyla Floransa'da kurulmuştur. New York'ta Emeritus ve Moda Endüstrileri Eğitim Vakfı İcra Direktörü Shirley Goodman, Marchese di Barsento ve ünlü Florentine markasının kurucusu Emilio Pucci bu okulu kurmuştur. Okulun konumu Floransa'nın merkezi noktalarından biri olan Villa Strozi'dedir. Enstitü kurulduğu günden bu yana sürekli olarak büyümekte ve kendini geliştirmektedir.

Polimoda akademisyenleri, sektörde tecrübesi olan ve güçlü bir donanıma sahip olan kişilerden oluşur.

Ferrucio Ferragamo, Polimoda'nın başkanıdır. Okulun kurucularından olan Salvatore Ferragamo'nun da oğlu olan Ferrucio Ferragamo, uluslararası lüks endüstrisi hakkında detaylı bilgiye ve kişisel bir geçmişe sahiptir. Sürekli olarak da enstitüsünü denetlemektedir.

Danilo Venturi ise Polimoda'nın direktörüdür. Aynı zamanda Kreatif Direktör ve marka mimarlığı alanında uzmanlaşmıştır. Politika ve Lüks Marka Yönetimi konusunda akademik bir altyapıya sahip olan Venturi müzik, e-ticaret, perakende konsepti üzerinde disiplinler arası çalışmalar da yapmaktadır. Şu anki görevinden önce İşletme Bölümünün başkanlığını yapmaktaydı.

Linda Loppa, Polimoda'nın Vizyon ve Strateji Danışmanı'dır. Moda endüstrisinde 40 yıldan fazla deneyime sahiptir ve bu 40 yılın 25 yılında sektörde olduğu kadar eğitim alanında da aktif çalışmıştır. Daha önce Antwerp'te görev yapan Loppa, Paris'e taşınmadan önce 9 yıl boyunca Polimoda'ya danışmanlık yaptı, endüstriden kişilerle de bağlantı kurarak okula destek verdi.

Yukarıda anlattıklarımızı toparlayacak olursak, Polimoda'da okuyan bir öğrenci tamamen sektörün içinde yetişmiş kişiler tarafından eğitim alarak mezun olduğunda tüm sektörlere profesyonel denebilecek şekilde başlangıç yapabilir.
Aynı şekilde Polimoda'nın akademik personeli de dünyanın çeşitli yerlerindeki moda pazarlama, yönetim, finans, markalama, iletişim, art direktör, trend öncüleri, ayakkabı ve tekstil sektörü profesyonellerinden oluşmaktadır. Profesyonel geçmişe de sahip olan akademik kadro ile öğrenciler her zaman pratiğe ve gelişime yönelik eğitim metodları ile eğitim alırlar.

Polimoda'da alabileceğiniz lisans dersleri şunlardır;

Moda Teknolojileri
Dericilik Teknolojileri
Moda Tasarımı
Moda İşletmesi
Moda Pazarlama Yönetimi
Lüks Moda Yönetimi
Moda Sanat Yönetimi
Moda Tasarım Yönetimi

Polimoda'da alabileceğiniz yüksek lisans dersleri ise şunlardır;

Koleksiyon Tasarımı
Aksesuar Tasarımı
Moda Tasarımı
Moda Marka Yönetimi
Uluslararası Moda İşletmesi
Moda Mağaza Konseptleri
Moda Pazarlama ve İletişimi
Lüks İşletmeler
Moda Trend Öngörüleri
Moda Stilleri
Kreatif Direktörlük

Polimoda Bursları

Polimoda deneyimli bir okul olduğu gibi öğrencilerine de her zaman destek olmaya hevesli bir okuldur. Burs verme konusunda İtalyan veya değil(uluslararası öğrenciler), 40 yaşın altındaki tüm öğrencilere açıktır. Bu okulda lisans okuyup yüksek lisansa devam etmek istediğiniz taktirde de okul size burs seçenekleri sunmaktadır. Burs başvuruları için son tarih : 20 Mart 2017'dir.

Detaylı bilgiler için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. 

Istituto Europeo di Design(IED)

Istituto Europeo di Design(IED), İtalya’da merkezli, dünyanın moda ve tasarım ile ilgili önemli merkezleri sayılabilecek bölgelerinde şubeleri bulunan bir okuldur. Okulun eğitim konusunda odaklandığı dört alan bulunmaktadır. Bunlar; Tasarım, Moda, Görsel İletişim ve Yönetim'dir.

Dünyada Milano dışındaki şubeleri Turin, Venedik, Cagliari, Floransa, Roma, Barselona, Madrid ve Sao Paulo’da bulunmaktadır.

Okul; İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca dillerinde 29 farklı, 3 yıllık lisans eğitimleri sunmaktadır. Bu programlara yılda 10.000 öğrenci dahil olmaktadır. Bu öğrencilerden yüzde 70’I mezun olduktan sonra 6 ay içerisinde mezun olmaktadır.

IED, İleri Artistik Çalışmalar konusunda özel olarak yetkilendirilmiş bir üniversitedir ve İtalya’da lisans(3 yıllık) ve yüksek lisans(2 yıllık) bölümleri olmak üzere bir çok bölümde dersler vermektedir.

Sunulan Lisans Programları

Görsel İletişim
Moda
Ürün Tasarımı
İç Tasarım
Görsel İletişim
Moda Tasarımı
Mücevher Tasarımı
Yönetim
Moda ve Pazarlama
Ulaşım Tasarımı (Araba ve Ulaşım Sistemleri Tasarımları)
Stilistlik
İllüstrasyon
Fotoğrafçılık
Reklamcılık
İletişim Tasarımı
Restorasyon

Sunulan Yüksek Lisans Programları

Moda Pazarlama ve İletişimi
Stratejik Tasarım
İç Tasarım
Işıklandırma Tasarımı
Profesyonel Fotoğrafçılık
Moda Şirketleri Yönetimi
Moda Sektörü Üretim Yönetimi
Moda Aksesuar Tasarımı
Baskı ve Dijital Medya
Dijital Pazarlama, İletişim ve E-İşletme Yönetimi
Moda ve İletişim
Etkinlik Yönetimi
Pazarlama ve İletişim
Stratejik ve Yaratıcı Reklamcılık
Marka Yönetimi ve İletişim

Bölümlerle ilgili detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

IED’nin Sunduğu Burslar

Istituto Europeo di Design Türk öğrencilere özel okulun ilgilendiği tüm alanlarda burs imkanları sunmaktadır. Bu burslar okulun bulunduğu İtalya ve İspanya şubelerinde geçerlidir.

Kurslar İtalya kampüslerinde 2 kişiye program ücretinin %50’sini karşılayacak şekilde, Barselona ve Madrid şubelerinde de toplamda 2 kişiye kurs ücretinin yarısını karşılayacak şekilde burs verilmektedir.

Ayrıca yarıyıl başlangıçlarında proje sunumu yaratıcı bir proje sunumu yapıp başarılı olan öğrencilere Master programlarının %50’sini karşılayacak şekilde burs verilir. Bu burs da aynı şekilde İtalya ve İspanya kampüslerinde geçerlidir.

Burslarla ilgili daha detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. 

Scuola Politecnica di Design(SPD)

Okul 1954 yılında Nino di Salvatore tarafından Milano şehrinde kurulmuştur. Salvatore, aynı zamanda Gestalt psikolojisi alanının proje bazlı uygulamalarında ressam ve bir teorisyendir. Okulu ilk kurduğunda SPD’yi, ilgi alanı olan uygulamalı sanatlar, endüstriyel süreçler ve aralarındaki ortak ilişkiler üzerine kurmuştur. Çalışmalarını da bu alanda yapmıştır. Okul bu başlangıçtan sonra 6 disiplin konusunda uzmanlaştı. Bunlar; insanlık bilimi, şekil bilimleri, teknoloji, kültür, teorik ve etkili operasyonalizmdir. Di Salvatore okulun eğitim sistemini, farklı alanların birbiriyle olan bağlantılarına göre kurmuştur. Yine bu bağlamda okulundaki tüm eğitimcileri de bilinen artistlerden, tasarımcılardan ve bilimcilerden seçmiştir. Bu insanlar, bugün İtalya’da da sıkça bilinen kişilerden oluşmaktadır. Eğer örnek vermek gerekirse; Bruno Munari, Max Huber, Pino Tovaglia, Rodolfo Bonetto, Walter Ballmer, Alberto Rosselli, Isao Hosoe, Heinz Waibl gibi çok ünlü İtalyan bilimciler bu okulda ders vermiştir.

Son yıllarda SPD, tasarım eğitimi konusunda yeni alanlar keşfetmiştir. Ulaşım Tasarımından Dijital Grafik Tasarıma kadar bir çok konuda en yeni öğretim metotlarıyla eğitim vermektedir. Okulu cazip kılan özelliklerden birisi de bu spesifik alanları hem teker teker hem de birbiriyle bağlantı kurarak eğitim vermesidir. Bağlantı kurmasının sebebi okulun; her nesnenin başka formlara dönüştürülebilir felsefesinden kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla okul sadece olanı incelemez, var olanı başka formlara dönüştürmek için araştırmalar da yapar ve yeni tasarımlar ortaya koyar.
SPD’de okuyan her öğrenci kesinlikle staj yapar. Öğrencilerin ilgilendikleri alanla alakalı olarak staj yapabilecekleri ve hatta çalışabilecekleri şirketler şunlardır; Alfa Romeo, Volkswagen, Audi, IKEA, Lamborghini, Microsoft, Bastard, Nivea, Ermenegildo Zegna, Heineken, Yamaha vs gibi. Bu şirketler kendi alanlarının lider konumdaki şirketleri olduğundan dolayı öğrenci açısından bu firmalarda staj yapmak ve hatta azimlerine bağlı olarak çalışmak kariyer açısından harika bir fırsattır.

Scuolo Politecnico Di Design, tasarım mezunu olmayan, başka alanlarda lisans eğitimi görmüş ancak yaratıcı sanatlarla ilgili çalışma yapmak isteyen kişilere süresi 1 sene olan tasarım dersleri vermektedir. Bu derslerde teoriyle beraber pratikte de master için donanımlı hale getirilir. Dolayısıyla öğrenci bu programlarda da yoğun bir eğitimle donanımlı hale gelir. Bu programlar genelde 1 sene sürer. Öğrenciler programın sonunda staj da yapabilmektedir.

Okulda bulacağınız bölümler ise şunlardır;

Endüstriyel Tasarım
İç Dekorasyon
Görsel Tasarım
Ulaşım ve Otomobil Tasarımı
Web Tasarım ve Dijital Tasarım
Gıda Tasarımı
İç Mekan Tasarımı

Polidesign (Consorzio Del Politecnico di Milano)

 undefined

Polidesign; üniversiteler, şirketler, meslek örgütleri ve kurumlar arasında tasarım alanında faaliyet gösteren Politecnico di Milano Konsorsiyumu’nun bir okuludur.

Genç mezunlar ve profesyoneller için eğitim programlarının yanı sıra inovasyon odaklı şirketlere de eğitim programları sunmaktadır. Üniversiteler, okullar, kamu organları, işletmeler ve şirketlerle ortaklık kurarak ve uluslararası perspektiften hareket ederek incelemeler yapan bir okuldur. Okul söz konusu incelemelerle kendisini de sürekli geliştirmekte ve günün dinamiklerine uymaktadır.

Polidesign’ın temel taşı tasarım ve ilgili meslek alanlarında yatmaktadır. Okul, felsefesi gereği tasarımı hiçbir zaman tek boyutta bir çok boyutta sunmaktadır. Stratejik öneminden, iletişim, hizmetlerin, mekanların, modanın ve olayların da dinamiklerine göre eğitim vermektedir.

Politecnico, öğrencilerin içindeki ilgi alanlarını ve bilgi birikimlerini de göz önüne alarak esnek yapıda bir eğitim sunar. Yani sıkı sıkıya bir müfredata bağlı kalıp öğrenciye de o müfredattan öğretmek yerine öğrencinin yeterliliğini ve ilgi alanlarını da göz önüne alır. Okul, toplumların günümüzde radikal bir dönüşüme uğradığını ve yeni taleplere uyum sağlaması gerektiğini düşünmektedir. Bu sebeple mesleki gelişim ve pazarın da dönüşümlerine önem verir.

Okul büyük bir eğitim geçmişine sahiptir ve yeni öğrencilerin de geçmişteki çalışmalardan ilham alması için Politeknik Tasarım Sistemi’ni oluşturmuştur. Bu sistemde tüm kaynaklar, beceriler, çalışmalar bulunmaktadır.

Polidesign’ın kendisi için ön gördüğü eğitim sistemi şu şekildedir;

 • Akademi, iş sektörleri ve bilgi uzmanlarının dünyasını birleştirmek,
 • Tasarımı bir disiplin ve meslek sistemi olarak geliştirmek,
 • Üniversiteler, kurumlar, üreticiler ve profesyoneller arasındaki erdemli ilişkileri teşvik etmek,
 • Yaratıcılığa önem veren işletmelerin gelişmelerini desteklemek.

Polidesign’da alabileceğiniz master programları şunlardır;

 • Aksesuar Tasarımı(İngilizce),
 • Art Direktörlük ve Reklam Metin Yazarlığı(İtalyanca),
 • Marka İletişimi(İtalyanca),
 • Dijital Strateji(İtalyanca),
 • Sergi Tasarımı(İtalyanca),
 • Endüstriyel Tasarım ve İnovasyon(İtalyanca),
 • Işık Tasarımı ve LED Teknolojileri(İngilizce),
 • Stil Trendleri, Tekstil, Teknoloji(İngilizce),
 • Kültür Planlama(İtalyanca),
 • Hizmet Tasarımı(İngilizce),
 • Stratejik Tasarım(İngilizce),
 • Sürdürülebilir Tasarım(İtalyanca),
 • Kentsel Tasarım(İngilizce),
 • Premium Tasarım Yönetimi(İngilizce),
 • Renk Tasarımı ve Teknolojileri(İngilizce)
Bilgi İstek Formu