Fransa Sanat ve Aşçılık Üniversiteleri

Fransa'da sanat ve aşçılık eğitimi üzerine eğitim veren dünyaca ünlü üniversiteler ve okulları sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


Le Cordon Bleu

undefined

Le Cordon Bleu dünyanın en çok bilinen aşçılık ve konaklama hizmeti okulları ağıdır.

Le Cordon Bleu, sunduğu yaratıcı ve inovatif Lisans ve Yüksek Lisans programları ile birlikte sürekli büyüyen uluslararası konaklama ve aşçılık endüstrisinin ihtiyacı olan profesyonel ve tam donanımlı eleman ihtiyacını karşılamaktadır.

Le Cordon Bleu, Fransız mutfağının 500 yıldan fazla geleneğinden yararlanarak uluslararası eğitimlerini tam bir profesyonellik içinde ve dünyanın en ünlü Master Chefsleri ile vermektedir.  Öğrencilere de her zaman deneyim kazandırma politikası ile yaklaşmaktadır.

Son yüzyılda, Le Cordon Bleu devrimsel bir dönüşüm içinde Paris mutfak okulları arasında uluslararası alana yükselmiş ve Fransa’nın en ünlü aşçılık okulu olmuştur.

Bir yıldan daha az bir süre içerisinde okulun diploması olan Le Grand Diploma Le Cordon Bleu’yu kazanmak mümkündür. Bu diplomayla da bir çok öğrenci uluslararası alanda profesyonel bir kariyere atılmaktadır. Le Cordon Bleu, öğrencilerin bugünkü rekabet dünyasında donanımlı ve tüm araçların kullanılabildiği bir eğitime olan ihtiyaçlarını görmektedir ve öğrenciler için tüm bu imkanları sunmaktadır. Bu anlamda okul, kendisini diğer eğitim enstitülerinden daha başarılı ve üstün görmektedir.

Le Cordon Bleu bugün bir çok ünlü ve kaliteli restauranta, sayısız pastaneye ve kafeye altyapı hizmeti vermektedir. Buna ek olarak, okulun öğretim metodları mutfak yayınları, öğretim videoları, TV dizileri ve pişirme ekipmanları ile genişletilmiştir.  Ayrıca, Le Cordon Bleu 50 uluslarararası faaliyette de adını duyurmaktadır. Hükümetlerle, üniversitelerle ve aşçılık kuruluşları ile imtiyazlı ortaklıklar kurmaktadır. Böylece Fransız Yaşama Sanatı’nı da dünyaya göstermektedir.

Yüz yıldan uzun bir süredir, Le Cordon Bleu aşçılığa hevesli olan kişilerin hayallerini gerçeğe dönüştürmektedir. Okul öğrencilerinin çoğunun aşçılık deneyimleri olsa bile, çok sayıda farklı disiplinlerde çalışmış öğrenci de bu okulda eğitim görmektedir. Bu kişilerin içinde yeni bir kariyere başlamak isteyen, kendi ilgi alanlarını geliştirmek isteyen veya kendi uğraştıkları disiplinle aşçılık mesleğini birleştirmek isteyen kişiler bulunmaktadır.

Le Cordon Bleu’nun diploma programında şu eğitimleri alabilirsiniz;

 • Yemek Pişirme Sanatı,
 • Pastacılık ve Şekerleme,
 • Otel, Restoran ve Mutfak Yönetimi,
 • Gastronomi ve Beslenme,
 • Mutfak Sanatı ve İşletme,
 • Fırıncılık, Danimarka Hamur İşleri ve Zanaat Ekmekleri
 • Gurmelik,
 • Şarap Tadımı,
 • Peynircilik,
 • Turizm, Toplantı ve Etkinlik Yönetimi
 • Gastronomi, Gıda Tasarımı Bilim ve Kültürü
Bilgi İstek Formu