Moda Tasarım ve Medya Üniversiteleri

Moda Tasarım ve Medya Üniversiteleri ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


Teknolojinin gelişmesi ve hizmet sektörüne olan talebin ve ilginin artmasından dolayı tüm ülkelerde tasarım konusu ciddi bir önem kazanmıştır. Şu anda dünyadaki tüm ürünler; en küçük broşürden en güçlü otomobile kadar bir tasarım sürecinden geçmekte ve öncelikle göze hitap etmektedir. Firmalar da yarattıkları ürünleri günün standartlarına göre sürekli geliştirmekte ve tasarımlarını da yenilemektedirler. Artan rekabette geri kalmamak ve demode olmamak amacıyla tasarıma ve tasarımcılara büyük önem vermektedir.

Artan talep ve verilen önemin artmasının da sonucu olarak tasarım günümüz dünyasında ciddi bir önem kazanmıştır ve firmalar teknik eleman aldıkları kadar görsel sanatlar konusunda da yetenekli adaylar aramaktadır. Burada bahsedilen sektörler çok çeşitlidir; otomotiv sektörü, moda sektörü, gıda sektörü, film sektörü ve hizmet sektörü tasarıma ve tasarımcıya ihtiyaç duymaktadır. Bu tasarımcıların da yetişmiş, yaratıcılığını konuşturabilen, hayal edebilen ve bunu tasarıma dökebilen kişiler arasından çıkması önemlidir.

Artan iş talebi ve devamlılığın arzı için de dünyaca ünlü tasarım okulları kurulmuştur. Dünya üzerindeki en iyi moda tasarım okulları en başta İtalya’da, daha sonra Fransa, İspanya, Amerika ve Kanada gibi ülkelerde bulunmaktadır.

Özellikle İtalya’da alanlarında tam uzman ve dünyaca ünlü markaların(Gucci, Dolce&Gabbana, Versace, DKNY, Diesel gibi) da destek verdiği okullar bulunmaktadır. Öğrenciler bu okullarda sadece teoriye değil pratiğe yönelik de eğitim görürler. Bu okulların pratiğe verdiği önemden dolayı, sundukları staj imkanları da çok fazladır ve öğrencinin kariyeri için müthiş bir fırsattır.

Yalnızca moda değil, otomobil tasarımı ve ulaşım sistemleri tasarımı konusunda da yukarıda saydığımız ülkelerde alanında deneyimli okullar bulunmaktadır. İspanya ve İtalya’da bu okulları bulabileceğiniz gibi çok ünlü firmalarda da staj yapma şansı bulursunuz. Bugünün otomotiv ve ulaşım devleri olan Volkswagen, Seat, Alfa Romeo, Mercedes, Aston Martin, Renault ve Setra vs gibi markalar ve daha aklınıza gelebilecek bir çok ünlü marka bu okullardaki öğrencilerin yaptığı çalışmaları dikkatle incelemektedir ve tasarımcılarını bu okulların mezunlarından seçmektedir.

Moda ve otomotiv sektöründeki tasarım talebi kadar,  film endüstrisi ve görsel sanat endüstrilerine de büyük ölçüde ihtiyaç duyulmaktadır. Amerika ve Kanada gibi ülkelerde film sektörü ile ilgili bir çok profesyonel eğitim fırsatı bulunmaktadır ve alacağınız bu eğitim sırasında dünyaca ünlü film, oyun ve tasarım firmasında staj yapabilirsiniz.

Eğer sizin de içinizde tasarım tutkusu varsa ve bunu gerçekleştirmek, dünyaca ünlü profesyonellerden dersler almak istiyorsanız; aşağıda ülkelere okulların listesine bakabilirsiniz. Daha fazla detaylı bilgi isterseniz eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Istituto Marangoni

                                   undefined

İtalyan aristokratlarından Giulio Marangoni, 1935 yılında İtalya’nın Milan şehrinde Istituto Artistico dell’Abbigliamento Marangoni’yi kurmuştur. Okul, moda alanına odaklanmış ve bu alanda profesyonel eğitim vermeyi amaçlamaktadır.

Istituto Marangoni kurulduğu günden bu yana eğitimin değerine ve kalitesine olan inancını hiç yitirmemiştir. Programlarını ve içeriklerini de sürekli güncelleyerek günün modası ve küresel pazarın ihtiyaçlarına da cevap verecek biçimde eğitimler vermektedir. Geçtiğimiz yıllarda büyük atılımlar yaparak 4 yeni okul kurmuştur. Bu okullar; 2003’te Londra’da, 2006’da Paris’te, 2013’te Şangay’da kurulmuştur. Son olarak 2014 yılında da Milano Design’ı açmıştır. 2016 yılında da Floransa’da Moda, Sanat ve Tasarım Okulu’nu kurmuştur.

Istituto Marangoni’ye 106’dan fazla ülke gelmektedir. Dolayısıyla Istituto Marangoni bugün de dünyanın en çok tercih edilen dil okullarından birisidir. Bu başarıya ulaşmasında moda içerisindeki bir çok etkeni kullanması ve bunları birbiriyle bağdaştırması büyük rol oynamıştır. Okul, öğrencilere modanın sadece tek bir noktasını değil; renk korelasyonu, materyaller ve yaratıcılık gibi noktaların da arasında bağlantı kurarak eğitim vermektedir.

Dünyadaki en büyük moda şirketlerinin sahibi olan modacılar bu okuldan mezun olmuştur. Dolce & Gabbana’nın kurucusu Domenico Dolce, Moschino’nun sahibi Franco Moschino, Stefano Guerriero, Alessandro De Benetti, Camila Perez & Frederic Morien, Maurizio Pecoraro, Rafael Lopez, Coen Park (Armani), Jennifer Prada, Sara Burke (Donna Karan), Lee Hyun Wook (Versace), Claudia Cetti (Dolce&Gabbana), Tania Pecikoza (Valentino), Eva Salla (Diesel), Roberta Raeli gibi en iyi modacılar Marangoni mezunudur.Istituto Marangoni mezunları artık dünyanın en büyük moda şirketlerinin sahibidirler ve Marangoni’ye destek vermektedirler.

Okulda üç yıllık lisans programları ve master programları da bulunmaktadır. Istituto Marangoni, sadece moda alanı da değil, öğrencilerinin yarına yön verebilmesi ve hazırlıklı olmaları için tasarım, iletişim, koordinasyon ve yönetim gibi dersler de göstermektedir.

 • Okul bugünkü başarısını şu hedefleri tutturmasıyla açıklamaktadır;
 • Endüstrinin değişen isteklerine de uyumlu bir portfolyoya sahip olmak,
 • Modern ve dinamik müfredatla yüksek academik standartlara ulaşmak,
 • Hem müfredat hem de okul deneyimiyle öğrencilere gerçek bir İtalya deneyimi yaşatmak,
 • Moda, Sanat ve Tasarım vasıtasıyla İtalyan kültürünün küresel ve çok kültürlü erişimini her alanda yakalamak,
 • Öğretmen ve idari personelin potansiyelini sürekli ve zamanında eğitim yoluyla destekleyip, geliştirmek
 • Istituto Marangoni'nin, önde gelen dünya kültürel başkentlerinde kurulmuş olması,
 • Lüks Moda, Sanat ve Tasarım pazarında ki önemli ve lider firmalarla tarihte olduğu gibi şimdi de iletişim halinde olunması.

Milan, Floransa, Paris, Londra ve Şangay’daki okullar tüm dünyadan gelen öğrencilerin buluşma noktasıdır. Dolayısıyla Istituto Marangoni fikirlerin, projelerin, vizyonun da bir arada bulunduğu bir okuldur. Dolayısıyla öğrenciyi de düşünmeye ve yaratmaya teşvik eden bir sistem bulunmaktadır.

Okul bünyesinde bulunan fakülteler şunlardır;

 • Moda Okulu
 • Sanat Okulu
 • Tasarım Okulu

Okulun bulunduğu konumlar;

 • Milano
 • Floransa
 • Paris
 • Londra
 • Şangay
 • Shenzen

Domus Akademi

Tarih 1982'yi gösterirken İtalya'nın Milano şehrinde kurulan Domus Akademi, İtalya'da özellikle tasarım üzerine uzmanlaşmış bir okuldur. Sunduğu master programlarıyla iş profesyonellerinden de ders alabileceğiniz okuldan mezun olduğunuzda iş dünyasına tam anlamıyla hazır hale gelmiş olursunuz.

Yılda iki tane başlangıç tarihi bulunan okulda staj zorunluluğu bulunmaktadır ve şunu da belirtmemiz gerekir ki; staj yapacağınız yer büyük bir firma olacaktır. Dolayısıyla Domus Akademi'den mezun olduğunuzda hem Türkiye'de hem dünyada kendinizi bir çok kişinin önüne taşımış olursunuz.

Okulda tercih edebileceğiniz bölümler yukarıda da belirttiğimiz gibi daha çok tasarım üzerinedir. Biraz daha açmak gerekirse, okulda seçim yapabileceğiniz master programları genel olarak şunlardır;

Aksesuar Tasarımı,
İş Tasarımı,
Otomobil ve Ulaşım Tasarımı,
Ürün Tasarımı,
Lüks Marka Yönetimi,
Moda Tasarım,
Moda Yönetimi,
Moda Tasarımı ve Görsel Ticaret,
İletişim Tasarımı,
İç Mekan ve Yaşam Alanı Tasarımı,
Kentsel Vizyon ve Mimari Tasarım,
Marka Tasarım

Domus Akademi öğrencilerin kariyerlerine hız kazandırmaz, iş birliği yapma ve öğrencinin becerilerini kendi kendine yönetebilmesini sağlayan bir okuldur. Öğrencilerin hedefleri ister kendi işletmelerini kurmak olabilir ya da bir firmaya girip çalışmak olabilir. Durum her ne olursa olsun Domus Academy, kişiyi moda ve tasarım endüstrisinde lider olmaya hazırlar.

Domus Akademi'nin Özellikleri

Domus Akademi bir işi en iyi şekilde öğrenmenin yolunun gerçek projeleri incelemekten geçtiğini felsefe edinmiştir. Bu sebeple okulun eğitim müfredatının %90'ı tamamen pratiğe yöneliktir ve bugünün profesyonel tasarım pratiklerini öğrenciye göstermeyi hedeflemektedir. Böylece öğrencilerin deneyimi de okurken aynı oranda artacaktır.

Domus Akademi'de uluslararası tasarımcılar ve düşünce liderleriyle yan yana çalışırsınız. Böylece sınıfınız sadece eğitim gördüğünüz yer değil, yeni düşünceler ürettiğiniz, dünyadaki son trendleri takip ettiğiniz ve severek çalıştığınız bir iş yeri gibidir.

İnovatif tasarım ve çözümler çeşitli tasarım araçlarının, yetkinliklerin ve farklı perspektiflerin birleşimidir. Öğrenciler de okulda görecekleri derslerde çoklu disiplinlere odaklanır ve bu disiplinler arasındaki ortak noktalardan kendi taze fikirlerini ortaya koyabilir.

Domus Akademi 50'den fazla ulustan insan barındırmaktadır. Farklı kültürler de farklı düşünceler anlamına geldiği için giden öğrenciler bir çok düşünceyi ve kültürü bir arada görmektedir. Böylece öğrencilerin ortaya attığı fikirler de uluslararası konjonktüre hitap eden fikirler olmaktadır. Bu da kariyer açısından hiç şüphesiz başarının anahtarıdır.

Domus Akademi Bursları

Domus Akademi genç yetenekleri ve düşünceleri her zaman desteklemektedir ve onlara fırsat tanımaktadır. Okulda burs kazanabileceğiniz master programları şunlardır;

Ürün Tasarımı,
İç Mekan ve Yaşam Alanı Tasarımı,
İletişim Tasarımı,
İş Tasarımı,
Moda Yönetimi,
Moda Tasarım ve Görsel Ticaret,
Görsel Marka Tasarımı,
Moda Tasarımı,
Lüks Marka Yönetimi.

Bu bursları kazanmanız için önünüzde herhangi bir engel bulunmamaktadır. Okulun istediği şey sadece sizin yeteneklerinizi ve azminizi yaratıcılığa nasıl döktüğünüzü ve neler ortaya çıkardığınızı görmektir. Dolayısıyla içinizde tasarım tutkusu varsa ve bu işi severek yapacağınızı biliyorsanız bu bursu kazanmanızın önünde de bir engel yoktur.
Burs için açılan yarışmalar yılda iki kez yapılır(Eylül ve Ocak dönemi). Bu yarışmalarda ilk 3 e girdiğiniz taktirde %70, %50 ve %30 oranında burs kazanabilirsiniz. 

NABA(Nuova Accademia di Belle Arti)

NABA(Nuova Accademia di Belle Arti) Milan'da kurulmuş uluslararası sanat ve tasarım akademisidir. NABA, 1980 yılında İtalya'nın en büyük özel sanat akademisi olarak kurulmuştur. İtalyan Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı tarafından akredite edilmiş İtalyanca ve İngilizce lisans ve master programları sunulmaktadır.

NABA'da bir öğrenci, dünyanın her yerinde çalışabilecek ve kendini geliştirebilecek şekilde eğitim alır. Öğrenciler sektörün en prestijli şirketleri ve stüdyoları tarafından verilen brieflere uygun ödevler ve projeler hazırlar. Böylece okulda da verilen eğitimlerde deneyim edinme şansı bulur. NABA'da teori ve pratik dersler arasında etkili bir denge kurulmuştur ve okul yıllardır bu metodu başarılı bir şekilde yürütmektedir. Bu başarının sonucu olarak NABA'dan mezun olan öğrencilerin %80'i mezun olduktan hemen sonra iş bulabilmektedir.

Milan'daki tarihi ve güzel bir bölge olan Navigli'de kurulan NABA'da 13 modern mimarili bina 17.000m2'lik alan üzerine kurulmuştur. Binaların içindeki laboratuarlar ve sınıflar sürekli olarak güncellenmektedir.

NABA'da 70 ülkeden 3000 öğrenci bulunmasıyla çok kültürlü bir çevreye sahiptir.

NABA, Laureate International Universities'in de bir üyesidir. Bu üyelikle Amerika, Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu'dan toplam 28 ülkedeki kampüsle ve online eğitimlerle akreditasyon kazanmaktadır. Bu bağlantı sayesinde NABA öğrencileri yurtdışı eğitimin inanılmaz avantajlarını da yaşamaktadır.

Öğrenciler NABA'da yüksek eğitim görerek hayallerine biraz daha yaklaşmaktadırlar. NABA'da küresel ve bir çok disiplin arasında çalışarak kariyerlerine müthiş bir başlangıç yapabilirler.

NABA'da sunulan İngilizce lisans ve yüksek lisans programları için öğrencinin Akademik IELTS'ten 5.0 almaları gerekmektedir. İtalyanca programlar içinse Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı'na göre İtalyanca B1.2 seviyesinde bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Bu skoru almak için İtalyanca CELI sınavına girmeleri gerekmektedir.

Başvurabileceğiniz NABA lisans programları şunlardır;

Tasarım Bölümü
Grafik Tasarım
Moda Tasarımı
Medya Tasarımı
Görsel Sanatlar ve Sanat Yönetimi
Tiyatro Tasarımı
Master bölümleri(2 sene) ise şunlardır;
İç Mimarlık
Moda ve Tekstil Tasarımı
Endüstriyel Tasarım
İletişim Tasarımı
Görsel Sanatlar ve Kuratörlük
Fotoğrafçılık ve Görsel Tasarım
Çağdaş Sanat Satın Alım
Yaratıcı Reklamcılık

NABA Bursları

NABA, Ekim 2017'de başlayacak programlara başlayacak 6 öğrenci için %40 burs imkanı sunmaktadır. Burslar aşağıdaki programlar için geçerlidir;

Grafik Tasarım ve Sanat Yönetimi
Moda Tasarımı
Tasarım
Tiyatro Tasarımı
Ressamlık ve Görsel Sanatlar
Medya Tasarımı ve Multi Medya Sanatları

Burslarla ilgili detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. 

Polimoda

1986 yılında Polimoda, Politecnico Internazionale della Moda adıyla Floransa'da kurulmuştur. New York'ta Emeritus ve Moda Endüstrileri Eğitim Vakfı İcra Direktörü Shirley Goodman, Marchese di Barsento ve ünlü Florentine markasının kurucusu Emilio Pucci bu okulu kurmuştur. Okulun konumu Floransa'nın merkezi noktalarından biri olan Villa Strozi'dedir. Enstitü kurulduğu günden bu yana sürekli olarak büyümekte ve kendini geliştirmektedir.

Polimoda akademisyenleri, sektörde tecrübesi olan ve güçlü bir donanıma sahip olan kişilerden oluşur.

Ferrucio Ferragamo, Polimoda'nın başkanıdır. Okulun kurucularından olan Salvatore Ferragamo'nun da oğlu olan Ferrucio Ferragamo, uluslararası lüks endüstrisi hakkında detaylı bilgiye ve kişisel bir geçmişe sahiptir. Sürekli olarak da enstitüsünü denetlemektedir.

Danilo Venturi ise Polimoda'nın direktörüdür. Aynı zamanda Kreatif Direktör ve marka mimarlığı alanında uzmanlaşmıştır. Politika ve Lüks Marka Yönetimi konusunda akademik bir altyapıya sahip olan Venturi müzik, e-ticaret, perakende konsepti üzerinde disiplinler arası çalışmalar da yapmaktadır. Şu anki görevinden önce İşletme Bölümünün başkanlığını yapmaktaydı.

Linda Loppa, Polimoda'nın Vizyon ve Strateji Danışmanı'dır. Moda endüstrisinde 40 yıldan fazla deneyime sahiptir ve bu 40 yılın 25 yılında sektörde olduğu kadar eğitim alanında da aktif çalışmıştır. Daha önce Antwerp'te görev yapan Loppa, Paris'e taşınmadan önce 9 yıl boyunca Polimoda'ya danışmanlık yaptı, endüstriden kişilerle de bağlantı kurarak okula destek verdi.

Yukarıda anlattıklarımızı toparlayacak olursak, Polimoda'da okuyan bir öğrenci tamamen sektörün içinde yetişmiş kişiler tarafından eğitim alarak mezun olduğunda tüm sektörlere profesyonel denebilecek şekilde başlangıç yapabilir.
Aynı şekilde Polimoda'nın akademik personeli de dünyanın çeşitli yerlerindeki moda pazarlama, yönetim, finans, markalama, iletişim, art direktör, trend öncüleri, ayakkabı ve tekstil sektörü profesyonellerinden oluşmaktadır. Profesyonel geçmişe de sahip olan akademik kadro ile öğrenciler her zaman pratiğe ve gelişime yönelik eğitim metodları ile eğitim alırlar.

Polimoda'da alabileceğiniz lisans dersleri şunlardır;

Moda Teknolojileri
Dericilik Teknolojileri
Moda Tasarımı
Moda İşletmesi
Moda Pazarlama Yönetimi
Lüks Moda Yönetimi
Moda Sanat Yönetimi
Moda Tasarım Yönetimi

Polimoda'da alabileceğiniz yüksek lisans dersleri ise şunlardır;

Koleksiyon Tasarımı
Aksesuar Tasarımı
Moda Tasarımı
Moda Marka Yönetimi
Uluslararası Moda İşletmesi
Moda Mağaza Konseptleri
Moda Pazarlama ve İletişimi
Lüks İşletmeler
Moda Trend Öngörüleri
Moda Stilleri
Kreatif Direktörlük

Polimoda Bursları

Polimoda deneyimli bir okul olduğu gibi öğrencilerine de her zaman destek olmaya hevesli bir okuldur. Burs verme konusunda İtalyan veya değil(uluslararası öğrenciler), 40 yaşın altındaki tüm öğrencilere açıktır. Bu okulda lisans okuyup yüksek lisansa devam etmek istediğiniz taktirde de okul size burs seçenekleri sunmaktadır. Burs başvuruları için son tarih : 20 Mart 2017'dir.

Detaylı bilgiler için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. 

Istituto Europeo di Design(IED)

Istituto Europeo di Design(IED), İtalya’da merkezli, dünyanın moda ve tasarım ile ilgili önemli merkezleri sayılabilecek bölgelerinde şubeleri bulunan bir okuldur. Okulun eğitim konusunda odaklandığı dört alan bulunmaktadır. Bunlar; Tasarım, Moda, Görsel İletişim ve Yönetim'dir.

Dünyada Milano dışındaki şubeleri Turin, Venedik, Cagliari, Floransa, Roma, Barselona, Madrid ve Sao Paulo’da bulunmaktadır.

Okul; İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca dillerinde 29 farklı, 3 yıllık lisans eğitimleri sunmaktadır. Bu programlara yılda 10.000 öğrenci dahil olmaktadır. Bu öğrencilerden yüzde 70’I mezun olduktan sonra 6 ay içerisinde mezun olmaktadır.

IED, İleri Artistik Çalışmalar konusunda özel olarak yetkilendirilmiş bir üniversitedir ve İtalya’da lisans(3 yıllık) ve yüksek lisans(2 yıllık) bölümleri olmak üzere bir çok bölümde dersler vermektedir.

Sunulan Lisans Programları

Görsel İletişim
Moda
Ürün Tasarımı
İç Tasarım
Görsel İletişim
Moda Tasarımı
Mücevher Tasarımı
Yönetim
Moda ve Pazarlama
Ulaşım Tasarımı (Araba ve Ulaşım Sistemleri Tasarımları)
Stilistlik
İllüstrasyon
Fotoğrafçılık
Reklamcılık
İletişim Tasarımı
Restorasyon

Sunulan Yüksek Lisans Programları

Moda Pazarlama ve İletişimi
Stratejik Tasarım
İç Tasarım
Işıklandırma Tasarımı
Profesyonel Fotoğrafçılık
Moda Şirketleri Yönetimi
Moda Sektörü Üretim Yönetimi
Moda Aksesuar Tasarımı
Baskı ve Dijital Medya
Dijital Pazarlama, İletişim ve E-İşletme Yönetimi
Moda ve İletişim
Etkinlik Yönetimi
Pazarlama ve İletişim
Stratejik ve Yaratıcı Reklamcılık
Marka Yönetimi ve İletişim

Bölümlerle ilgili detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

IED’nin Sunduğu Burslar

Istituto Europeo di Design Türk öğrencilere özel okulun ilgilendiği tüm alanlarda burs imkanları sunmaktadır. Bu burslar okulun bulunduğu İtalya ve İspanya şubelerinde geçerlidir.

Kurslar İtalya kampüslerinde 2 kişiye program ücretinin %50’sini karşılayacak şekilde, Barselona ve Madrid şubelerinde de toplamda 2 kişiye kurs ücretinin yarısını karşılayacak şekilde burs verilmektedir.

Ayrıca yarıyıl başlangıçlarında proje sunumu yaratıcı bir proje sunumu yapıp başarılı olan öğrencilere Master programlarının %50’sini karşılayacak şekilde burs verilir. Bu burs da aynı şekilde İtalya ve İspanya kampüslerinde geçerlidir.

Burslarla ilgili daha detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. 

Scuola Politecnica di Design(SPD)

Okul 1954 yılında Nino di Salvatore tarafından Milano şehrinde kurulmuştur. Salvatore, aynı zamanda Gestalt psikolojisi alanının proje bazlı uygulamalarında ressam ve bir teorisyendir. Okulu ilk kurduğunda SPD’yi, ilgi alanı olan uygulamalı sanatlar, endüstriyel süreçler ve aralarındaki ortak ilişkiler üzerine kurmuştur. Çalışmalarını da bu alanda yapmıştır. Okul bu başlangıçtan sonra 6 disiplin konusunda uzmanlaştı. Bunlar; insanlık bilimi, şekil bilimleri, teknoloji, kültür, teorik ve etkili operasyonalizmdir. Di Salvatore okulun eğitim sistemini, farklı alanların birbiriyle olan bağlantılarına göre kurmuştur. Yine bu bağlamda okulundaki tüm eğitimcileri de bilinen artistlerden, tasarımcılardan ve bilimcilerden seçmiştir. Bu insanlar, bugün İtalya’da da sıkça bilinen kişilerden oluşmaktadır. Eğer örnek vermek gerekirse; Bruno Munari, Max Huber, Pino Tovaglia, Rodolfo Bonetto, Walter Ballmer, Alberto Rosselli, Isao Hosoe, Heinz Waibl gibi çok ünlü İtalyan bilimciler bu okulda ders vermiştir.

Son yıllarda SPD, tasarım eğitimi konusunda yeni alanlar keşfetmiştir. Ulaşım Tasarımından Dijital Grafik Tasarıma kadar bir çok konuda en yeni öğretim metotlarıyla eğitim vermektedir. Okulu cazip kılan özelliklerden birisi de bu spesifik alanları hem teker teker hem de birbiriyle bağlantı kurarak eğitim vermesidir. Bağlantı kurmasının sebebi okulun; her nesnenin başka formlara dönüştürülebilir felsefesinden kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla okul sadece olanı incelemez, var olanı başka formlara dönüştürmek için araştırmalar da yapar ve yeni tasarımlar ortaya koyar.
SPD’de okuyan her öğrenci kesinlikle staj yapar. Öğrencilerin ilgilendikleri alanla alakalı olarak staj yapabilecekleri ve hatta çalışabilecekleri şirketler şunlardır; Alfa Romeo, Volkswagen, Audi, IKEA, Lamborghini, Microsoft, Bastard, Nivea, Ermenegildo Zegna, Heineken, Yamaha vs gibi. Bu şirketler kendi alanlarının lider konumdaki şirketleri olduğundan dolayı öğrenci açısından bu firmalarda staj yapmak ve hatta azimlerine bağlı olarak çalışmak kariyer açısından harika bir fırsattır.

Scuolo Politecnico Di Design, tasarım mezunu olmayan, başka alanlarda lisans eğitimi görmüş ancak yaratıcı sanatlarla ilgili çalışma yapmak isteyen kişilere süresi 1 sene olan tasarım dersleri vermektedir. Bu derslerde teoriyle beraber pratikte de master için donanımlı hale getirilir. Dolayısıyla öğrenci bu programlarda da yoğun bir eğitimle donanımlı hale gelir. Bu programlar genelde 1 sene sürer. Öğrenciler programın sonunda staj da yapabilmektedir.

Okulda bulacağınız bölümler ise şunlardır;

Endüstriyel Tasarım
İç Dekorasyon
Görsel Tasarım
Ulaşım ve Otomobil Tasarımı
Web Tasarım ve Dijital Tasarım
Gıda Tasarımı
İç Mekan Tasarımı

Polidesign (Consorzio Del Politecnico di Milano)

 undefined

Polidesign; üniversiteler, şirketler, meslek örgütleri ve kurumlar arasında tasarım alanında faaliyet gösteren Politecnico di Milano Konsorsiyumu’nun bir okuludur.

Genç mezunlar ve profesyoneller için eğitim programlarının yanı sıra inovasyon odaklı şirketlere de eğitim programları sunmaktadır. Üniversiteler, okullar, kamu organları, işletmeler ve şirketlerle ortaklık kurarak ve uluslararası perspektiften hareket ederek incelemeler yapan bir okuldur. Okul söz konusu incelemelerle kendisini de sürekli geliştirmekte ve günün dinamiklerine uymaktadır.

Polidesign’ın temel taşı tasarım ve ilgili meslek alanlarında yatmaktadır. Okul, felsefesi gereği tasarımı hiçbir zaman tek boyutta bir çok boyutta sunmaktadır. Stratejik öneminden, iletişim, hizmetlerin, mekanların, modanın ve olayların da dinamiklerine göre eğitim vermektedir.

Politecnico, öğrencilerin içindeki ilgi alanlarını ve bilgi birikimlerini de göz önüne alarak esnek yapıda bir eğitim sunar. Yani sıkı sıkıya bir müfredata bağlı kalıp öğrenciye de o müfredattan öğretmek yerine öğrencinin yeterliliğini ve ilgi alanlarını da göz önüne alır. Okul, toplumların günümüzde radikal bir dönüşüme uğradığını ve yeni taleplere uyum sağlaması gerektiğini düşünmektedir. Bu sebeple mesleki gelişim ve pazarın da dönüşümlerine önem verir.

Okul büyük bir eğitim geçmişine sahiptir ve yeni öğrencilerin de geçmişteki çalışmalardan ilham alması için Politeknik Tasarım Sistemi’ni oluşturmuştur. Bu sistemde tüm kaynaklar, beceriler, çalışmalar bulunmaktadır.

Polidesign’ın kendisi için ön gördüğü eğitim sistemi şu şekildedir;

 • Akademi, iş sektörleri ve bilgi uzmanlarının dünyasını birleştirmek,
 • Tasarımı bir disiplin ve meslek sistemi olarak geliştirmek,
 • Üniversiteler, kurumlar, üreticiler ve profesyoneller arasındaki erdemli ilişkileri teşvik etmek,
 • Yaratıcılığa önem veren işletmelerin gelişmelerini desteklemek.

Polidesign’da alabileceğiniz master programları şunlardır;

 • Aksesuar Tasarımı(İngilizce),
 • Art Direktörlük ve Reklam Metin Yazarlığı(İtalyanca),
 • Marka İletişimi(İtalyanca),
 • Dijital Strateji(İtalyanca),
 • Sergi Tasarımı(İtalyanca),
 • Endüstriyel Tasarım ve İnovasyon(İtalyanca),
 • Işık Tasarımı ve LED Teknolojileri(İngilizce),
 • Stil Trendleri, Tekstil, Teknoloji(İngilizce),
 • Kültür Planlama(İtalyanca),
 • Hizmet Tasarımı(İngilizce),
 • Stratejik Tasarım(İngilizce),
 • Sürdürülebilir Tasarım(İtalyanca),
 • Kentsel Tasarım(İngilizce),
 • Premium Tasarım Yönetimi(İngilizce),
 • Renk Tasarımı ve Teknolojileri(İngilizce)

Istituto Europeo di Design

Istituto Europeo di Design(IED), İtalya’da merkezli, dünyanın moda ve tasarım ile ilgili önemli merkezleri sayılabilecek bölgelerinde şubeleri bulunan bir okuldur. Okulun eğitim konusunda odaklandığı dört alan bulunmaktadır. Bunlar; Tasarım, Moda, Görsel İletişim ve Yönetim.

Dünyada Milano dışındaki şubeleri Turin, Venedik, Cagliari, Floransa, Roma, Barselona, Madrid ve Sao Paulo’da bulunmaktadır.

Okul; İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca dillerinde 29 farklı, 3 yıllık lisans eğitimleri sunmaktadır. Bu programlara yılda 10.000 öğrenci dahil olmaktadır. Bu öğrencilerden yüzde 70’I mezun olduktan sonra 6 ay içerisinde mezun olmaktadır.

IED, İleri Artistik Çalışmalar konusunda özel olarak yetkilendirilmiş bir üniversitedir ve İtalya’da lisans(3 yıllık) ve yüksek lisans(2 yıllık) bölümleri olmak üzere bir çok bölümde dersler vermektedir. 

Sunulan Lisans Programları

 • Görsel İletişim
 • Moda
 • Ürün Tasarımı
 • İç Tasarım
 • Görsel İletişim
 • Moda Tasarımı
 • Mücevher Tasarımı
 • Yönetim
 • Moda ve Pazarlama
 • Ulaşım Tasarımı (Araba ve Ulaşım Sistemleri Tasarımları)
 • Stilistlik
 • İllüstrasyon
 • Fotoğrafçılık
 • Reklamcılık
 • İletişim Tasarımı
 • Restorasyon

Sunulan Yüksek Lisans Programları

 • Moda Pazarlama ve İletişimi
 • Stratejik Tasarım
 • İç Tasarım
 • Işıklandırma Tasarımı
 • Profesyonel Fotoğrafçılık
 • Moda Şirketleri Yönetimi
 • Moda Sektörü Üretim Yönetimi
 • Moda Aksesuar Tasarımı
 • Baskı ve Dijital Medya
 • Dijital Pazarlama, İletişim ve E-İşletme Yönetimi
 • Moda ve İletişim
 • Etkinlik Yönetimi
 • Pazarlama ve İletişim
 • Stratejik ve Yaratıcı Reklamcılık
 • Marka Yönetimi ve iletişim

Bölümlerle ilgili detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. 

IED’nin İspanya’da Sunduğu Burslar

IED, hem öğrencileri teşvik etmek hem de yetenekli öğrencilerin eğitimlerini teşvik etmek amacıyla Barselona kampüsünden öğrencilere yetenek bursu vermektedir. Bu bursu kazanabilmek için öğrencinin seçeceği alanla ilgili bir proje tasarlaması gerekmektedir. Örneğin; grafik tasarım seçecekse bir illüstrasyon, moda tasarım seçecekse moda ile ilgili güzel bir kreasyon tasarımı ya da elbise tasarımı yaparak okula sunması gerekir. Elbette diğer alanlar için de burs kazanılabilir. Okul bursu kazanan öğrencilerin okul ücretlerinin %100’ünü karşılamaktadır. Dolayısıyla öğrenciler açısından hem teşvik edici hem de yaratıcılığını konuşturabileceği bir burstur.

Bursla ilgili daha detaylı bilgiler için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Le Cordon Bleu

undefined

Le Cordon Bleu dünyanın en çok bilinen aşçılık ve konaklama hizmeti okulları ağıdır.

Le Cordon Bleu, sunduğu yaratıcı ve inovatif Lisans ve Yüksek Lisans programları ile birlikte sürekli büyüyen uluslararası konaklama ve aşçılık endüstrisinin ihtiyacı olan profesyonel ve tam donanımlı eleman ihtiyacını karşılamaktadır.

Le Cordon Bleu, Fransız mutfağının 500 yıldan fazla geleneğinden yararlanarak uluslararası eğitimlerini tam bir profesyonellik içinde ve dünyanın en ünlü Master Chefsleri ile vermektedir.  Öğrencilere de her zaman deneyim kazandırma politikası ile yaklaşmaktadır.

Son yüzyılda, Le Cordon Bleu devrimsel bir dönüşüm içinde Paris mutfak okulları arasında uluslararası alana yükselmiş ve Fransa’nın en ünlü aşçılık okulu olmuştur.

Bir yıldan daha az bir süre içerisinde okulun diploması olan Le Grand Diploma Le Cordon Bleu’yu kazanmak mümkündür. Bu diplomayla da bir çok öğrenci uluslararası alanda profesyonel bir kariyere atılmaktadır. Le Cordon Bleu, öğrencilerin bugünkü rekabet dünyasında donanımlı ve tüm araçların kullanılabildiği bir eğitime olan ihtiyaçlarını görmektedir ve öğrenciler için tüm bu imkanları sunmaktadır. Bu anlamda okul, kendisini diğer eğitim enstitülerinden daha başarılı ve üstün görmektedir.

Le Cordon Bleu bugün bir çok ünlü ve kaliteli restauranta, sayısız pastaneye ve kafeye altyapı hizmeti vermektedir. Buna ek olarak, okulun öğretim metodları mutfak yayınları, öğretim videoları, TV dizileri ve pişirme ekipmanları ile genişletilmiştir.  Ayrıca, Le Cordon Bleu 50 uluslarararası faaliyette de adını duyurmaktadır. Hükümetlerle, üniversitelerle ve aşçılık kuruluşları ile imtiyazlı ortaklıklar kurmaktadır. Böylece Fransız Yaşama Sanatı’nı da dünyaya göstermektedir.

Yüz yıldan uzun bir süredir, Le Cordon Bleu aşçılığa hevesli olan kişilerin hayallerini gerçeğe dönüştürmektedir. Okul öğrencilerinin çoğunun aşçılık deneyimleri olsa bile, çok sayıda farklı disiplinlerde çalışmış öğrenci de bu okulda eğitim görmektedir. Bu kişilerin içinde yeni bir kariyere başlamak isteyen, kendi ilgi alanlarını geliştirmek isteyen veya kendi uğraştıkları disiplinle aşçılık mesleğini birleştirmek isteyen kişiler bulunmaktadır.

Le Cordon Bleu’nun diploma programında şu eğitimleri alabilirsiniz;

 • Yemek Pişirme Sanatı,
 • Pastacılık ve Şekerleme,
 • Otel, Restoran ve Mutfak Yönetimi,
 • Gastronomi ve Beslenme,
 • Mutfak Sanatı ve İşletme,
 • Fırıncılık, Danimarka Hamur İşleri ve Zanaat Ekmekleri
 • Gurmelik,
 • Şarap Tadımı,
 • Peynircilik,
 • Turizm, Toplantı ve Etkinlik Yönetimi
 • Gastronomi, Gıda Tasarımı Bilim ve Kültürü

Vancouver Film School

eğitimal kanada medya okulları

Vancouver Film School Kanada’nın en eski ve en büyük medya okuludur. 1987 yılından günümüze dünya çapında film, animasyon ve oyunculuk yeteneği, tutkusu olan her öğrenciyi keşfetmek ve onları medya sektörüne birer profesyonel olarak yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Bugün 8 farklı fakültede 13 ayrı alanda öğrencilere tamamen sektörel eğitim veren VFS aynı zamanda gelişmiş bir film stüdyosudur. Kanada’nın en büyük medya okulu unvanını da bu şekilde almıştır. Teknolojik altyapıdaki donanımı ve 12 farklı film stüdyosuyla yalnızca Kanada’lı ve uluslararası öğrencilerle kalmamış, yıllar içinde kapılarını dünyaca ünlü projelere de açmıştır.

vancouver film school egitimal

Vancouver Film School’un 8 kampüsü bulunmaktadır ve tüm eğitim programlarını sektörün önde gelen kişileri ve başarılı bir kariyere sahip olan eğitmenler sunmaktadır.

Okul, tüm teknik donanımını her zaman en son modelde en ileri teknoloji ile öğrencilerine sunmaktadır. Buna bağlı olarak da her zaman kurumsal ve pratik bilgiyi öğrenciye göstererek eğitim vermektedir.

Dünyadaki bir çok ünlü film, oyun ve tasarım projelerinde okulun mezun öğrencileri yer almıştır. Okulun ne kadar başarılı olduğunu açıklamaya sadece öğrencilerin yer aldığı şu film ve oyun projeleri yetmektedir; Deadpool, Fantastic Four, Game of Thrones, Mission Impossible Rogue Nation, Star Wars, The X Files, bilgisayar oyunlarında ise Medal of Honor, Call of Duty Need for Speed Most Wanted(2005 ve 2012), Battlefield serisi gibi daha bir çok proje bulunmaktadır.

Vancouver Film School 3D Animation and VFX, Animation and Concept Art, Film Production, Acting for Film and TV, Game Design, Digital Design, Programming for Games, Web + Mobile bölümlerinde vermiş olduğu bir yıllık diploma eğitimi sayesinde öğrencilerine Warner Bros., Universal Studios, Paramount Pictures, Sony Pictures, Disney, DreamWorks, Pixar, HBO, EA Games, BioWare, Apple, Google, Atomic Cartoon gibi sektörün önde gelen firmalarında iş imkânı sağlamaktadır.

VFS Animation Career Review’a gore Kanada’nin en iyi animasyon okuludur.

Okulda sunulan programlar ise şunlardır;

 • Foundation Visual Art and Design
 • 3D Animation and Visual Effects
 • Animation and Concept Art
 • Classical Animation
 • Film Production
 • Writting for Film and TV
 • Makeup for Film and TV
 • Acting Essentials
 • Acting for Film and TV
 • Sound Design
 • Game Design
 • Programming for Games, Web + Mobile
 • Digital Design

The Art Institute of Vancouver

eğitimal kanada üniversiteleri

The Art Institute of Vancouver, dünyanın en yaşanılabilir şehirlerinden biri olan Vancouver’da kurulmuştur. Aslında The Art Institute çok eski bir okuldur, bununla beraber Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nin de bir çok şehrinde uygulamalı okulu bulunan bir okullar zinciridir. The Art Institute of Vancouver da bu zincirin bir parçasıdır. Okul adından da anlaşılacağı üzere tasarım, moda, aşçılık ve medya sanatlarıdır.

Okulun bulunduğu konum da çok avantajlıdır. Kampüs Hollywood North stüdyolarına yürüme mesafesindedir ki bu bir öğrencinin iş bağlantıları kurabilmesi, kendi işinin yapıldığı yerlere yakın olması açısından çok önemlidir.

egitimal kanada moda tasarım okulları

Okulun sunduğu programlarsa şunlardır;

Digital Design
Interior Deign / Residential Interiors
Advertising Design
Graphic Design
Advanced Graphic Design
Industrial Design
Web Design and Development
Web Design and Interactive Media
Digital Image Management
Audio Production
Photography
Digital Film and Video Production
Game Art and Design
Visual & Game Programming
Visual Effects for Film and Television
Animation Art and Design
3 D Modeling for Animation & Games
Professional Audio Visual
Professional Recording Arts
Fashion Retailing
Fashion Design
Fashion Marketing
Art of Cooking
Baking and Pastry
Culinary Arts
Culinary Arts & Restaurant Ownership
Entrepreneurship & Restaurant Ownership
Hospitality & Restaurant Management
Event Management

New York Film Academy

amerika üniversiteleri

The New York Film Academy, yaparak öğrenme felsefesi üzerine kurulmuştur. Bu sistemle öğrenciler sadece teori eğitimi değil sektörün önde gelen film yapımcıları ve aktörlerinden de hem teorik hem pratik ders alırlar ki bu bir öğrencinin kısa sürede deneyim kazanması için önemli bir süreçtir.

New York Film Academy lisans programlara, kısa dönemli workshoplar, konservatuar tarzı gibi bir çok program sunmaktadır. Okulun tüm programları istekli öğrencilerin de arzu edeceği şekilde teknolojik ekipman ve donanımla donatılmıştır. Öğrenciler daha okuldaki ilk günlerinde profesyonel ekipmanlarla ders görmeye başlarlar. Böylece eğlence endüstrisine de en iyi biçimde hazırlanmış olurar.

Öğrenciler okulda bir yarıyıl boyunca sekiz film üzerinde çalışırlar ve bu filmlerin çekimlerine katılarak yazarlar senaryo yazımına katkıda bulunurlar, çekim ekibinde yer alırlar, efekt tasarım ekibinin içinde yer alırlar ya da yönetim ekibinde yer alırlar. Bunların hepsi öğrenciye tecrübe kazandırır ve başarılı bir kariyer olanağı sunar.

Okulun bulunduğu bölümler ve programlar şunlardır;

Los Angeles Kampüsü

Bachelor of Arts:

 • Media Studies

Bachelor of Fine Arts:

 • Filmmaking
 • Acting for Film
 • Photography
 • Producing
 • Screenwriting
 • Graphic Design
 • Illustration
 • 3D Animation & Visual Effects
 • Game Design

Master of Fine Arts:

 • Filmmaking
 • Acting for Film
 • Producing
 • Screenwriting
 • Photgraphy
 • Documentary
 • Cinematography
 • Game Design

Associate of Fine Arts:

 • Filmmaking
 • Acting for Film
 • Producing
 • Screenwriting
 • Game Design

Master of Arts:

 • Film & Media Production
 • Producing
 • Screenwriting

South Beach Kampüsü

Bachelor of Fine Arts

 • Filmmaking
 • Acting for Film
 • Photography

Master of Fine Arts:

 • Filmmaking
 • Acting for Film
 • Photography

New York Kampüsü

 • Acting
 • 3d Animation &Visual Effects
 • Broadcast Journalism
 • Cinematography
 • Digital Editing
 • Directing
 • Documentary
 • Game Design
 • Graphic Design
 • Film
 • Illustration
 • Musical Theatre
 • Performing Arts
 • Photography
 • Producing
 • Screenwriting
 • Virtual Reality
 • Visual Arts

Arts Institute of New York

art institute egitimal medya tasarım okulları

The Art Institute of New York, Kuzey Amerika'da ABD ve Kanada'nın çeşitli şehirlerinde 44 şubesi bulunan bir tasarım, medya, moda ve sanat okuludur. 1980'de New York Restaurant School ismiyle kurulduktan sonra 2001 yılında The Art Institute of New York City ismini almıştır. Okul, yaratıcılık gerektiren çeşitli bilim dallarında programlar sunmaktadır. Bunlara tasarım, grafik ve web tasarım ve interaktif medya da dahildir.

Okul New York'un oldukça merkezi bir noktasında bulunmaktadır. Burası New York City's Midtown/Fashion District'tir ve tüm tasarım atölyelerine yakın bir lokasyondur. Öğrenciler konumun getirdiği avantaj sayesinde de öğrendikleri bilgileri atölyelerde görebilir ve iş bağlantısı kurabilirler.

Okulun sunduğu programlar şunlardır;

 • Digital Design
 • Interior Deign / Residential Interiors
 • Advertising Design
 • Graphic Design
 • Advanced Graphic Design
 • Industrial Design
 • Web Design and Development
 • Web Design and Interactive Media
 • Digital Image Management
 • Audio Production
 • Photography
 • Digital Film and Video Production
 • Game Art and Design
 • Visual & Game Programming
 • Visual Effects for Film and Television
 • Animation Art and Design
 • 3 D Modeling for Animation & Games
 • Professional Audio Visual
 • Professional Recording Arts
 • Fashion Retailing
 • Fashion Design
 • Fashion Marketing
 • Art of Cooking
 • Baking and Pastry
 • Culinary Arts
 • Culinary Arts & Restaurant Ownership
 • Entrepreneurship & Restaurant Ownership
 • Hospitality & Restaurant Management
 • Event Management

Okulun bulunduğu diğer bölge ve şehirler :

 • The Art Institute of Vancouver - BC, CANADA
 • The Art Institute of Seattle - Washington
 • The Art Institute of Portland - Oregon
 • The Art Institute of California – Sacramento California
 • The Art Institute of California – San Francisco California
 • The Art Institute of California – Los Angeles California
 • The Art Institute of California –Hollywood California
 • The Art Institute of California –Inland Empire California
 • The Art Institute of California –Orange County California
 • The Art Institute of California – San Diego California
 • The Art Institute of California – Silicon Valley California
 • The Art Institute of Colorado - Colorado
 • The Art Institute of Las Vegas - Nevada
 • The Art Institute of Phoenix - Arizona
 • The Art Institute of Tucson - Arizona
 • The Art Institute of Salt Lake City - Utah
 • The Art Institute of Dallas - Texas
 • The Art Institute of Austin - Texas
 • The Art Institute of Houston / Houston North Texas
 • The Art Institute of San Antonio - Texas
 • The Art Institute of Fort Worth - Texas
 • The Art Institute International – Minnesota - Minnesota
 • The Art Institutes International – Kansas City - Kansas
 • The Illinois Institute of Art – Chicago - Illinois
 • The Illinois Institute of Art – Schaumburg - Illinois
 • The Art Institute of Indianapolis - Indiana
 • The Art Institute of Ohio-Cincinnati - Ohio
 • The Art Institute of Pittsburgh - Pennsylvania
 • The Art Institute of Philadelphia - Pennsylvania
 • The Art Institute of York - Pennsylvania
 • The Art Institute of New York - New York
 • The New England Institute of Art - Massachusetts
 • The Art Institute of MIchigan - Detroit - Michigan
 • The Art Institute of Washington / Washington Dulles - Virginia
 • The Art Institute of Virginia Beach - Virginia
 • The Art Institute of Charleston - South Carolina
 • The Art Institute of Charlotte - North Carolina
 • The Art Institute of Raleigh – Durham - North Carolina
 • Miami International University of Art & Design - Florida
 • The Art Institute of Fort Lauderdale - Florida
 • The Art Institute of Jacksonville - Florida
 • The Art Institute of Tampa - Florida
 • The Art Institute of Atlanta / Atlanta - Decatur Georgia

 

The University of Arts London

ingiltere medya okulları

University of the Arts London, sanat, tasarım, moda ve performans sanatları alanlarında eğitim veren bir üniversitedir. Okul toplamda 6 bölümden oluşmaktadır. Bunlar; Camberwell College of Arts, Central Saint Martins, Chelsea College of Arts, the London College of Communication, the London College of Fashion and Wimbledon College of Arts.

Okulda medya ve tasarım ile alakalı bir çok bölümü tercih edebilirsiniz. Bu bölümlerden başlıcaları şunlardır;

 • Moda Tasarım
 • Drama
 • Tasarım Yönetimi ve Kültürü
 • Görsel Sanatlar
 • Moda İletişim ve Tarihi
 • Grafik Tasarım
 • Oyun Tasarımı
 • Endüstriyel Tasarım
 • İllüstrasyon

Elbette okulun daha bir çok bölümü bulunmaktadır ve öğrenciler kendi ilgi alanları ve isteklerine göre bölüm tercihi yapabilirler.

London College of Fashion

moda tasarım okulları

London College of Fashion, University of the Arts London'a bağlı bir tasarım okuludur. Lisans ve yüksek lisans programları sunan okul özellikle moda eğitimi alanına eğilmiştir. Ana kolej binası, Oxford Circus'un hemen kuzeyinde, John Prince's Caddesi'nde bulunmaktadır.

London College of Fashion dünyanın önde gelen moda okullarından biridir.

Okulun tüm öğretmenleri yeni nesil moda ve ayakkabı tasarımcıları, stilistler, makyaj sanatçıları, alıcılar, fotoğrafçılar, gazeteciler ve yöneticilerden oluşmaktadır. Aynı şekilde tüm öğrenciler de alanlarının en iyisi olmak üzere eğitilmektedir. Endüstrinin değişen standartlarına da açık, ufku geniş öğrenciler yetiştirir.

Okulda seçeceğiniz bölüm ne olursa olsun, fikirlerinize önem verilir ve bu fikirleri geliştirmenize destek verilir.

Okulda seçebileceğiniz bölümler genel olarak şunlardır;

 • Moda Tasarım
 • Mücevher Tasarımı
 • Moda Gazeteciliği
 • Moda İllüstrasyonu
 • Kadın ve Erkek Giyim
 • Medya Pratikleri ve Eleştirileri
 • Stratejik Moda Yönetimi
 • Saç ve Makyaj Tasarımı

Arts University Bournemouth

ingiltere tasarım okulları

Arts University Bournemouth, hem İngiltere'de hem de yurtdışındaki öğrencilere dünya standartlarında eğitim vermeyi hedeflemekte ve çalışmalarını her zaman en yeni teknolojiye uygun, dünyanın değişen standartlarına da ayak uydurabilecek şekilde ders programını düzenlemektedir. Ayrıca yaptığı eğitimle uluslararası alanda da takdir edilmektedir.

Okulla ilgili yorumlara bakıldığında, öğrencilerin tercih sebepleri arasında okulun tercih edilmesinin sebepler arasında;

 • Uluslararası alanda tanınmış ve bir çok ünlü kişiliğin de bu okuldan çıkmış olması,
 • Okulun teknolojik donanım açısından gelişmiş modern tesislere sahip olması,
 • Öğrencilerin ilgi alanları ve yeteneklerine göre muamele yapılması ve öğrenci her ne seviyede ya da durumda olursa olsun desteklenmesi,
 • Öğrencilerin kendi alanlarıyla da birleştirip alabileceği mesleki kurslar bulunması,
 • Mezuniyet sonrası hemen istihdam olanağı bulunması,
 • Okulun köklü bir tarihinin olması gibi özellikler gösterilmektedir.

Üniversitenin bulunduğu konum ve binaları son derece modern ve teknolojiye de uygun bir ortamda, öğrencilerin kendilerini geliştirebilmesi için bir çok materyalin de kullanılabileceği şekilde hazırlanmıştır. Okuldaki tüm stüdyolar, teknolojik donanımlar öğrencilerin kullanımına açıktır.

Ayrıca okulun kendine ait bir kütüphanesi de bulunmaktadır ve bu kütüphaneden öğrenciler her zaman yararlanabilirler. Kütüphane içerisinde Plastik Tasarım Müzesi ve Görsel Sanat Galerileri de bulunmaktadır.

Okulda tercih edebileceğiniz programlar ve bölümler şunlardır;

Foundation Kursları

 • Foundation Diploma in Art and Design or media (bir sene)
 • Diploma in Photography (bir sene)
 • Extended Diploma in Art and Design (iki sene)

Lisans Bölümleri  (Üç senelik üniversite bölümleri):

 • Acting
 • Animation Production
 • Architecture
 • Arts and Event Management
 • Commercial Photography
 • Costume with Performance Design
 • Fashion
 • Film Production
 • Fine Art
 • Graphic Design
 • Illustration
 • Interior Architecture and Design
 • Make-Up for Media and Performance
 • Modelmaking
 • Photography
 • Textiles
 • Visual Communication

Yüksek Lisans Bölümleri (Yüksek Lisans) bölümler bir  senelik tam zamanlı olarak sunuluyor:

 • Master of Architecture
 • MA Animation Production
 • MA Architecture: Spatial Practices
 • MA Arts Management Practice*
 • MA Contemporary Performance
 • MA Costume Scenography
 • MA Design Interactions
 • MA Fashion
 • MA Film Production
 • MA Fine Art
 • MA Graphic Design
 • MA Illustration
 • MA Interactive Media
 • MA Photography

London College of Contemporary Arts

ingiltere tasarım okulları

London College of Contemporary Arts, Londra'nın kalbi denebilecek bir konumda kurulmuş İngiliz sanat okuludur. Okulun ilgilendiği dört alan bulunmaktadır. Bu alanlar; Moda ve Tasarım, Fotoğrafçılık ve Hareketli Görüntüler, Grafik ve Multimedya ve Yaratıcı Sanat Yönetimi.

Okul, öğrencileri seçtikleri endüstrilerde başarılı bir kariyer için hazırlamakta ve  pratiğe odaklı eğitim vermektedir. Dolayısıyla okul; moda, tasarım ve dijital tasarım sektörüne hazırlanan adayları, kendi alanlarında tam donanımlı ve profesyonel olacak şekilde yetiştirmektedir. Bunun için öğrencilerin fikirlerine ve bu fikirleri geliştirmelerine de her zaman yardımcı olmaktadır.

Okulda bulunan pratik sınıflarda endüstri profesyonellerinden de kişiler bulunur ve öğrencilere ders verir. Böylece öğrenciler hem öğrenmiş olurlar hem de sektörün deneyimli bir ismini karşılarında gördükleri ve ders aldıkları için motivasyon da kazanırlar. Hatta bu eğitmenle birebir görüşüp konuşma imkanı da bulunmaktadır ve bu öğrenciler için büyük bir avantajdır.

Okul sadece eğitim olarak değil lokasyon olarak da çok iyi bir konuma sahiptir. Okul; sanat galerilerine, müzelere ve ünlü mimari yapılara çok yakındır. Öğrencilerin bu merkezlere gitmek için otobüse bile binmeleri gerekmez, yürüyerek de gidebilirler. Bu müzeleri, galerileri ve ünlü mimari yapıları gezerek ilham alabilirler ve bu ilhamı okullarında, derslerinde de kullanabilirler, ki bu başarılı olma yolunda çok önemli bir adımdır. Dolayısıyla okulun öğrencilere sunduğu çok fazla avantaj bulunmaktadır.

Okulda sunulan eğitim programları ise şunlardır;

 • Grafik Tasarım
 • Fotoğrafçılık
 • Bilgisayar Oyunu Animasyonları
 • İşletme Yönetimi
 • Moda ve Tekstil
 • Konaklama Hizmetleri
 • Grafik Tasarım ve Görsel İletişim

Yüksek lisans programları ise;

 • Moda Perakendeciliği ve Lüks Yönetimi
 • İç Tasarım
 • Lüks Moda Tasarımı
 • Online dersler;
 • Moda Perakendeciliği ve Lüks Yönetimi
 • Medya ve Küresel İletişim
 • Uluslararası Turizm, Konaklama ve Etkinlik Yönetimi

Kısa dönemli kurslar;

 • 3D Stüdyo Dersleri
 • Yaratıcı Moda İllüstrasyonu
 • Dijital Grafik Tasarımın Temelleri
 • Moda Stilistliği ve Fotoğrafçılık
 • Moda ve Lüks Perakendecilikte Mağaza Tasarımı
 • Desen Yaratma ve Kesme

University of the Creative Arts

ingiltere tasarım ve moda okulları

University of the Creative Arts şimdiye kadar dünyaca ünlü bir çok yapımcıyı, sunucuyu ve küresel ödül almış kişileri mezun etmiş bir okuldur. University of the Creative Arts'ın Canterbury, Epsom, Farnham ve Rochester'da 4 kampüsü bulunmaktadır. Okulda öğrencilerin kendi ilgi alanlarına ve yeteneklerine göre seçebileceği 120 ders bulunmaktadır ve bu dersleri veren kişiler kendi alanlarında oldukça deneyimli sanatçılar, tasarımcılar, yapımcılar, yazarlar ve araştırmacılardır.

Mazisi oldukça eskiye dayanan University of the Creative Arts sanat konusunda uzmanlığı ve tasarım eğitimini birinci değer olarak belirlemiştir. Okulda hiçbir şekilde ezbere ders yapılmamakta ve öğrencilerin kendi tarzlarını bulması ve gerekirse bu alanda uzmanlaşması desteklenmektedir. Bunun için okul, öğrencilere en son teknoloji ekipmanlarını ve kaynaklarını sunmaktadır ve bunlar öğrencilerin yararlanabilmesi için her daim açıktır. Dolayısıyla University of the Creative Arts'ı seçen öğrenciler pişman olmayacaklardır.

Okulda sunulan başlıca programlar şunlardır;

 • Oyunculuk,
 • Reklamcılık
 • Animasyon,
 • Mimarlık
 • Dijital Animasyon Sanatları
 • Bilgisayar Oyunu Tasarımı
 • Yaratıcı Kodlama ve Teknoloji
 • Yaratıcı Yazarlık
 • Tiyatro, Film ve Performans Tasarımı
 • Moda Tasarım
 • Moda Perakendeciliği ve Yönetimi

Yüksek Lisans bölümleri ise şunlardır;

 • Animasyon,
 • Seramik,
 • Mimarlık
 • Çağdaş Mücevhercilik
 • Tasarım, İnovasyon ve Marka Yönetimi
 • Moda Pazarlama ve İletişimi
 • Moda İşletmesi
 • Film Yapımcılığı
 • Grafik Tasarım
 • İllüstrasyon
 • Metal İşçiliği
 • Endüstriyel Tasarım
 • Şehir Planlama
 • Tekstil

 

Bilgi İstek Formu
www.egitimal.com dan ulaşıp kayıt işlemlerini tamamlayan her 10. Öğrencimize egitimAL’ dan Yurtdışı Gidiş Dönüş bileti hediye!