Moda Tasarım ve Medya Üniversiteleri

Moda Tasarım ve Medya Üniversiteleri ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


Teknolojinin gelişmesi ve hizmet sektörüne olan talebin ve ilginin artmasından dolayı tüm ülkelerde tasarım konusu ciddi bir önem kazanmıştır. Şu anda dünyadaki tüm ürünler; en küçük broşürden en güçlü otomobile kadar bir tasarım sürecinden geçmekte ve öncelikle göze hitap etmektedir. Firmalar da yarattıkları ürünleri günün standartlarına göre sürekli geliştirmekte ve tasarımlarını da yenilemektedirler. Artan rekabette geri kalmamak ve demode olmamak amacıyla tasarıma ve tasarımcılara büyük önem vermektedir.

Artan talep ve verilen önemin artmasının da sonucu olarak tasarım günümüz dünyasında ciddi bir önem kazanmıştır ve firmalar teknik eleman aldıkları kadar görsel sanatlar konusunda da yetenekli adaylar aramaktadır. Burada bahsedilen sektörler çok çeşitlidir; otomotiv sektörü, moda sektörü, gıda sektörü, film sektörü ve hizmet sektörü tasarıma ve tasarımcıya ihtiyaç duymaktadır. Bu tasarımcıların da yetişmiş, yaratıcılığını konuşturabilen, hayal edebilen ve bunu tasarıma dökebilen kişiler arasından çıkması önemlidir.

Artan iş talebi ve devamlılığın arzı için de dünyaca ünlü tasarım okulları kurulmuştur. Dünya üzerindeki en iyi moda tasarım okulları en başta İtalya’da, daha sonra Fransa, İspanya, Amerika ve Kanada gibi ülkelerde bulunmaktadır.

Özellikle İtalya’da alanlarında tam uzman ve dünyaca ünlü markaların(Gucci, Dolce&Gabbana, Versace, DKNY, Diesel gibi) da destek verdiği okullar bulunmaktadır. Öğrenciler bu okullarda sadece teoriye değil pratiğe yönelik de eğitim görürler. Bu okulların pratiğe verdiği önemden dolayı, sundukları staj imkanları da çok fazladır ve öğrencinin kariyeri için müthiş bir fırsattır.

Yalnızca moda değil, otomobil tasarımı ve ulaşım sistemleri tasarımı konusunda da yukarıda saydığımız ülkelerde alanında deneyimli okullar bulunmaktadır. İspanya ve İtalya’da bu okulları bulabileceğiniz gibi çok ünlü firmalarda da staj yapma şansı bulursunuz. Bugünün otomotiv ve ulaşım devleri olan Volkswagen, Seat, Alfa Romeo, Mercedes, Aston Martin, Renault ve Setra vs gibi markalar ve daha aklınıza gelebilecek bir çok ünlü marka bu okullardaki öğrencilerin yaptığı çalışmaları dikkatle incelemektedir ve tasarımcılarını bu okulların mezunlarından seçmektedir.

Moda ve otomotiv sektöründeki tasarım talebi kadar,  film endüstrisi ve görsel sanat endüstrilerine de büyük ölçüde ihtiyaç duyulmaktadır. Amerika ve Kanada gibi ülkelerde film sektörü ile ilgili bir çok profesyonel eğitim fırsatı bulunmaktadır ve alacağınız bu eğitim sırasında dünyaca ünlü film, oyun ve tasarım firmasında staj yapabilirsiniz.

Eğer sizin de içinizde tasarım tutkusu varsa ve bunu gerçekleştirmek, dünyaca ünlü profesyonellerden dersler almak istiyorsanız; aşağıda ülkelere okulların listesine bakabilirsiniz. Daha fazla detaylı bilgi isterseniz eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi İstek Formu