Langley Fine Arts School -

Langley Fine Arts SchoolLangley School District üyesi olan LFAS güzel sanatlara ve görsel sanatlara odaklanan bir lisedir. Okulda güzel sanatlarla ilgili her alanda sınıf bulunmaktadır ve öğrenciler yeteneklerine göre yetiştirilmektedir. Okuldaki güzel sanat sınıfları şu şekildedir;

      1) Dans

LFAS'de çeşitli dans stilleri ile ilgili dersler gösterilir. Alanında tam eğitimli öğretmenler öğrencileri olabildiğince iyi yetiştirerek onların iyi bir kariyerleri olmasını hedeflemektedir. Koreogafi eğitimlerini de alan öğrenciler yılda iki kere dans gösterisine çıkarlar.

      2) Drama

Tiyatro programında klasik tiyatro, modern oyunlar ve öğrencilerin yazdığı tiyatro oyunları için çalışma yapılır. Öğrencilerin rol yetenekleri konusunda en iyisini sunmalarına ve teknik yeteneklerinin geliştirilmesine odaklanılır.

      3) Sanat

Çeşitli sanat dallarını içine alan programda sadece resim ve çizim değil, 3D çizim, teknik çizim gibi derslerde işlenir. Öğrencilerin yaptıkları işler her yıl okulun galerisinde ve çeşitli sanat galerilerinde gösterilmektedir. Okulun kendine ait olan the Mary Pratt Sanat Galerisi de sergilenen yerlerin içindedir.

      4) Müzik

Müzik sınıfı iki bölüme odaklanır; koro çalışmaları ve bireysel ses geliştirme. Enstrüman eğitimlerini de içine alan programda koro çalışması yapan öğrenciler 3 öğrenciden 10 öğrenciye kadar eğitim görürler ve yılın belli zamanlarında gösteriye çıkarlar. Aynı şekilde bireysel olarak çalışan öğrencilerin de ses gelişimleri de özenle geliştirilir. Bununla beraber müzik tarihi ve teorileri de teorik dersler arasındadır.

      5) Yazma

Yazım sınıfları öğrencilerin yazım konusundaki becerilerini geliştirmeye odaklanarak onların hikaye, roman, şiir, hitap, üslup gibi yanlarını da geliştirir. 

      6) Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılık sınıflarında film fotoğrafçılığı, doğa fotoğrafçılığı, portre ve obje alanlarında çalışılır ve ışık teknikleri, pozlama, fotoğraf işleme, photoshop eğitimleri gösterilir.

Langley School District’te eğitim alan uluslar arası öğrenciler, Kanadalı öğrencilere sağlanan bütün olağan programların ve okulların avantajlarından faydalanabilirler. Öğrenciler, hepsinin devletin eğitim verdiği ve sertifikalandırdığı öğretmenler tarafından çeşitli derslerden seçim yapabilirler. Okullar, standart temel derslerin yanı sıra bir çok uzmanlaşmış programlar da sunmaktadır.

Bütün okullar, uluslar arası öğrencilere, İngilizce Dil Öğrenim (ELL) desteğini de içine alan geniş kapsamlı destek sağlarlar ve onlar tam kapsamlı akademik, dil ve seçmeli derslere, müfredat dışı aktivitelere, kulüplere ve voleybol, basketbol, futbol, ragbi, arazi koşusu ve atletizmi içeren spor takımlarına sahiptir. Bütün okullar Müzik, Drama ve Görsel Sanatları içeren bir dizi Güzel Sanatlar kursları verirler. Okullar, aynı zamanda, İleri Düzey Yerleştirme sınıfları gibi özel kurslar ve programlar sunarlar.

Her bir lisede, öğretmenler ve Uluslar arası Öğrenci Programı Koordinatörleri, akademik, sosyal ve duygusal ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak için öğrencilerle yakından ilgilenir. Öğretmenler, öğrenciler ve koordinatörler ve evlerinde konaklanılan aileler arasındaki düzenli iletişim sorunlarına çabuk bir şekilde çözüm bulunmasını sağlar. Karneler, çocukların okulda ve günlük yaşantılarında nasıl bir gelişme gösterdiklerini bilmelerini sağlamak için, öğrencilerin kendi ülkelerindeki velilerine gönderilir.

Aile Yanı Konaklama

Okul, ev konaklama bölümünü 1989’da Uluslar arası Öğrenci Programı başladığı andan itibaren işletmektedir. Yıllar geçtikçe önemli ölçüde tecrübe ve uzmanlık kazanmıştır. Uluslar arası öğrenci velileri öğrencinin güvenliğini ve rahatlığını temin etmek için günde 24 saat çalışmaktadır. Ev konaklama ekibi, öğrencilerin hoş bir şekilde karşılanacağı ve aileden biri olarak sayılacağı evleri dikkatli şekilde değerlendirir ve seçer. Öğrenci bu sayede rahat ve güvenli bir biçimde hem İngilizcelerini ve Kanada kültürü deneyimlerini geliştirebilirler.

Ev konaklamaları şunları içerir :

  • Tüm odalarda masa, masa lambası, yatak ve tuvalet masası,
  • Günde 3 öğün yemek ve aperatifler,
  • Öğrenciler çoğunlukla okullarından yürüme mesafesinde otururlar ya da ev sahibi aileler onların okula giderken ve okuldan gelirken ulaşımını sağlarlar.

Fiyatlar ortalama şu şekildedir : 

Başvuru Ücreti : 150 CAD

Eğitim ve Sigorta Ücreti : 13500 CAD

Aile Yanı Yerleştirme Ücreti : 350 CAD

Aile Yanı Konaklama Ücreti : 9000 CAD(10 aylık)

Kanada Liseleri ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.


Bilgi İstek Formu