LAL -

LALLAL yurtdışı dil okulları ile ilgili detaylı bilgiyi sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

LAL DİL OKULU ŞUBELERİ

Amerika Birleşik Devletleri

LAL – Boston

LAL – Fort Lauderdale

İngiltere

LAL – Londra

Kanada

LAL – Toronto

LAL – Vancouver

Malta

LAL – Sliema

LAL - Gozo

Güney Afrika

LAL – Cape Town

Hindistan

LAL - Goa

LAL DİL OKULU EĞİTİM PROGRAMLARI

Genel İngilizce

Bu program günlük hayatta İngilizce olarak rahatlıkla iletişim kurmak isteyen kişiler için ideal bir programdır. Program sayesinde okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanlarından kendinizi geliştirebilirsiniz. Haftada 20 ders eğitim verilmektedir. Program tüm LAL şubelerinde sunulmaktadır. Her pazartesi başlayabilirsiniz. Sınıflar en az 6, en fazla 15 kişiliktir. Programların sabahtan ve öğleden sonra seçenekleri mevcuttur.

Genel İngilizce Extra

Bu program genel İngilizce programı ile aynıdır. Sadece haftalık ders saati Amerika vize kuralları gereği 24 ders olarak belirlenmiştir. Sadece Boston ve Fort Lauderdale şubelerinde sunulmaktadır. Programların sabahtan ve öğleden sonra seçenekleri mevcuttur.

Yoğun İngilizce

Yoğun İngilizce programı, genel İngilizce programına ek olarak haftada 10 ders daha eğitim imkanı sunmaktadır. Programlar her pazartesi başlamaktadır ve her seviyeden öğrenci bu programlara kayıt yaptırabilir. Yoğun İngilizce programları tüm LAL şubelerinde sunulmaktadır. Programların sabahtan ve öğleden sonra seçenekleri mevcuttur.

Genel İngilizce, Genel İngilizce Extra ya da Yoğun İngilizce programlarına uzun süreli kayıt yaptırarak daha ekonomik fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Daha küçük sınıflarda eğitim almak isteyen öğrenciler, Premium seçeneğini tercih edebilirler. Premium program seçenekleri Mata Sliema, Fort Lauderdale ve Torbay okullarında mevcuttur.

İngilizce 40+

40 yaş ve üzeri öğrenciler için hazırlanmış bu program Malta Sliema kampüsünde sunulmaktadır. Belirli başlangıç tarihleri olan programa her seviyeden öğrenci kayıt yaptırabilir. Program kapsamında haftada 20 ders genel İngilizce eğitiminin yanı sıra, çeşitli gezi ve sosyal aktiviteler de mevcuttur.

İş İngilizcesi

LAL bünyesinde çeşitli İş İngilizcesi programları mevcuttur. Haftada 20 ders genel İngilizce + 10 ders iş İngilizcesi ya da 20 ders iş İngilizcesi + 10 ders iş hayatına yönelik konuşma dersleri gibi seçenekler mevcuttur. Programa standart gruplarda ya da mini gruplarda katılabilirsiniz. Programlar her pazartesi başlamaktadır. Programa kayıt yaptırabilmek için en az B1 seviyede İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekir.

Hangi programı seçtiğinize bağlı olarak sunulduğu şube değişiklik göstermektedir.

Cambridge Sınav Hazırlık Kursu

LAL bünyesinde Cambridge FCE, CAE ve CPE sınavlarına hazırlanabilirsiniz. Programlara 4, 8 ya da 10 hafta süre ile katılabilirsiniz. Program kapsamında haftada 30 ders eğitim verilmektedir. Sınıflar 10 kişiliktir. FCE sınav hazırlık programına katılabilmek için en az B1, CAE sınav hazırlık programına katılabilmek için en az B2 ve CPE sınav hazırlık programına katılabilmek için en az C1 seviyede İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Programların belirli başlangıç tarihleri vardır. Program Londra, Torbay, Malta Sliema, Cape Town, Boston ve Fort Lauderdale kampüslerinde sunulmaktadır.

IELTS Sınav Hazırlık

LAL bünyesinde sunlan IELTS hazırlık programında haftada 30 ders eğitim verilmektedir. Sınıflar 10 – 12 kişiliktir. Programa en az 4 hafta olmak koşulu ile istediğiniz kadar süre ile katılabilirsiniz. IELTS sınav hazırlık programına katılabilmek için en az B1 seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Programların belirli başlangıç tarihleri vardır. Program Londra, Torbay, Malta Sliema ve Cape Town kampüslerinde sunulmaktadır.

TOEFL IBT Sınav Hazırlık

LAL bünyesinde sunlan TOELF hazırlık programında haftada 20 ders ya da 30 ders seçenekleri mevcuttur. Sınıflar 10 kişiliktir. Programa en az 4 hafta olmak koşulu ile istediğiniz kadar süre ile katılabilirsiniz. TOEFL sınav hazırlık programına katılabilmek için en az B1 seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Programların belirli başlangıç tarihleri vardır. Program Boston, Fort Lauderdale ve Cape Town kampüslerinde sunulmaktadır.

Akademik Amaçlar için İngilizce ve Üniversite Yerleştirme Programları

LAL ile anlaşmalı olduğu birçok okula sınavsız geçiş imkanınız vardır. Belirli bir seviyenin üzerindeki öğrencilerin kabul edildiği programların belirli başlangıç tarihleri vardır. Programlar kapsamında öğrencilere İngilizce eğitiminin yanı sıra, başvuruda bulunmayı düşündükleri alana yönelik akademik hazırlık dersleri de verilmektedir.

Anlaşmalı üniversiteler şunlardır;

Marshall University – West Virginia, USA

Oregon State University – Oregon, USA

University of East Anglia – İngiltere

City University London – İngiltere

University of Manchester – İngiltere

Queen’s University, Belfast – İngiltere

Manchester Metropolitan University – İngiltere

George Mason University – Virginia, USA

University of Exeter – İngiltere

Newcastle University – İngiltere

Drew University – New Jersey, USA

Glasgow Caledonian University – İngiltere

Colorado State University – Colorado, USA

University of Gloucestershire – İngiltere

University of South Florida – Florida, USA

St George’s University of London – İngiltere

University of Stirling – İngiltere

South Thames College – İngiltere

St Mary’s University Twickenham London – İngiltere

Lynn University – Florida, USA

İngilizce + Safari

Bu program 1 haftalık bir programdır. Program kapsamında öğrenciler İngilizce seviyelerini geliştirirken, bunu sınıfta değil, doğanın ortasında vahşi hayatı gözlemleyerek yapmaktadırlar.

Teacher Training Programlar

İngilizce öğretmeni olan ya da bu alanda çalışmak isteyen kişilere yönelik LAL Teacher Training programları uluslararası tanınırlığa sahiptir. Sunulan programlar şunlardır;

CELTA – 4 haftalık bir programdır. Torbay ve Sliema kampüslerinde sunulmaktadır.

DELTA - 19 haftalık bir programdır. Torbay kampüsünde sunulmaktadır.

Gençler için İngilizce Programları

LAL bünyesinde 8 – 18 yaş arasındaki kişilere yönelik olarak çeşitli kamp programları mevcuttur. Programlar genel İngilizce programlarının yanı sıra çeşitli kültürel ve sportif faaliyetleri ve gezileri de içermektedir. Program lokasyonları şu şekildedir;

Fort Lauderdale, Florida, ABD; LAL Fort Lauderdale okulunda sunulmaktadır. 13 – 18 yaş arası, aile yanı konaklamalı

Boca Raton, Florida, ABD; Lynn University kampüsünde sunulmaktadır. 13 – 18 yaş arası, yurt konaklamalı

New York, ABD; Fordham University kampüsünde sunulmaktadır. 13 – 18 yaş arası, yurt konaklamalı

Cape Town, Güney Afrika; LAL Cape Town okulunda sunulmaktadır. 13 – 17 yaş arası, aile yanı ya da yurt konaklaması seçenekleri

Sliema, Malta; LAL Sliema okulunda sunulmaktadır. 8 -12 yaş arası için yurt konaklamalı, 13 – 17 yaş arası için aile yanı ya da yurt konaklaması seçenekleri

Torbay, İngiltere; LAL Torbay okulunda sunulmaktadır. 10 – 17 yaş arası, aile yanı konaklamalı.

Berkhamsted, İngiltere; Berkhamsted School kampüsünde sunulmaktadır. 13 – 17 yaş arası, aile yanı ya da yurt konaklaması seçenekleri

Brighton, İngiltere; the Amex Stadium kampüsünde sunulmaktadır. 12 – 17 yaş arası, yurt konaklaması

Londra, İngiltere; St Mary’s University kampüsünde sunulmaktadır. 13 – 17 yaş arası, aile yanı ya da yurt konaklaması seçenekleri

Taunton, İngiltere; Taunton School kampüsünde sunulmaktadır. 11 – 17 yaş arası, yurt konaklaması

Tavistock, İngiltere; Mount Kelly College kampüsünde sunulmaktadır. 8 – 15 yaş arası, yurt konaklaması

Winchester, İngiltere; St Swithun’s School kampüsünde sunulmaktadır. 11 – 17 yaş arası, yurt konaklaması

Aile Programları

Yaz tatilini hem ailecek birarada geçirip hem de İngilizce öğrenmek isteyen aileler için hazırlanmış bir programdır. Ders saatlerinde anne babalar kendi yaş grupları, çocuklar ise kendi yaş grupları ile eğitim alırken; dersten sonraki zamanlarda beraber zaman geçirip bulundukları şehri ve ülkeyi tanıyabilirler. Torbay, Londra, Malta, Cape Town ve Fort Lauderdale okullarında sunulmaktadır.

Diğer dil okulları için ; 


Bilgi İstek Formu