EğitimAL

İsrail
İsrail resmi olarak İsrail Devleti olarak bilinir, Batı Asya'da, Akdeniz'in güneydoğu kıyısında ve Kızıldeniz'in kuzey kıyısında yer alır. Kuzeyde Lübnan, kuzeydoğuda Suriye, doğuda Ürdün, doğu ve batıda sırasıyla Batı Şeria ve Gazze Şeridi'nin Filistin toprakları ve güneybatıda Mısır ile kara sınırları vardır. Devletin Kudüs üzerindeki egemenliğinin uluslararası düzeyde tanınması sınırlı olmasına rağmen, İsrail'in ekonomik ve teknolojik merkezi Tel Aviv'dir. 


İsrail'in üç büyük şehri Kudüs, Tel Aviv ve Hayfa'dır. Kudüs başkent olsa da Tel Aviv tartışmasız İsrail'in en liberal ve en kozmopolit şehridir. 
Israil; Akdeniz iklimi, Ölü Deniz, Kızıldeniz, Celile Denizi ve benzersiz manzaralarıyla uzun yıllar boyunca ziyaretçilerin dikkatini cezbeden destinasyonlar biri olmuştur.  Yıl boyunca öne çıkan etkinlikleri Kudüs Uluslararası Film Festivali, Alternatif İsrail Tiyatrosu Acco Festivali ve yıllık Tiberias Maratonu ile uluslararası öğrenciler için de keyif verici bir eğitim ortamı sunmaktadır. 
İbranice devletin ana dilidir ve her gün nüfusun çoğunluğu tarafından konuşulmaktadır. Arapça, Arap azınlık tarafından konuşulmakta, İbranice Arap okullarında da öğretilmektedir.
Bir göçmen ülkesi olarak bilinir ve sokaklarda pek çok farklı dil duymak mümkündür. Pek çok İsrailli, İngilizce olarak da oldukça iyi iletişim kurabilmektedir, çünkü birçok televizyon programı İngilizce olarak altyazılı yayınlanmakta ve İngilizce ilkokuldan itibaren müfredatta yer almaktadır. Buna ek olarak, İsrail üniversiteleri İngilizce kursları da sunmaktadır.
Arap etkileri, mimari, müzik ve mutfak gibi birçok kültürel alanda mevcuttur. İsrail, hayatın İbrani takvimi etrafında döndüğü dünyadaki tek ülkedir. İş ve okul tatilleri Yahudi bayramlarına göre belirlenir ve resmi dinlenme günü Yahudi Şabatı olan Cumartesi'dir
 

Yukarı