İspanyolca Dil Eğitimi

İspanyolca dil eğitimi veren okullar, bulunduğu şehirler ve ülkeler hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


Günümüzde İngilizce dünyada en çok konuşulan dildir ancak İspanyolca’nın önemi her geçen gün artmaktadır. Dünyada İspanyolca konuşan tahmini 400 milyon civarından insan yaşamaktadır ve Avrupa’da İspanya, Latin Amerika kıtasında da bir çok ülkenin ana dili İspanyolcadır.

Önceden İngilizce bilmek yeterli geliyorken artık küreselleşmiş bir dünyada İngilizce bilmek kesinlikle yetmemekte ve ikinci hatta üçüncü bir dil bilmek kişiyi öne çıkartmaktadır. Bu anlamda İspanyolca bilmek, kişiye büyük bir avantaj katacaktır. Bunu İspanya’da Latin Amerika’da alınacak bir İspanyolca yurtdışı eğitimle yapmak daha büyük bir katkı sağlayacaktır.

Özellikle uluslararası ilişkiler ya da uluslararası ticaret alanında çalışan ya da bu alanda kariyer yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir dildir.

İngilizceyle beraber gelecekte önemi daha da artacak İspanyolca dili 21 ülkenin resmi dilidir. En çok konuşulan ülkelerde Meksika ve ABD’dir. Ancak yükselen ekonomiler arasında Latin Amerika ülkelerinin bulunması İspanyolcayı ve İspanyolca dil eğitimi almanın öneminin arttırmaktadır.

EğitimAL Yurtdışı Eğitim olarak İspanyolca dil eğitimine verdiğimiz önem gereği sadece İspanya değil, Latin Amerika ve Kuzey Amerika ülkelerinde de sunduğumuz dil okulları ve bu okulların sunduğu eğitim paketleri bulunmaktadır. Alacağınız Genel İspanyolca ya da Yoğun İspanyolca kurslarına ek olarak kurs sonrasında şehir içinde edineceğiniz İspanyolca tecrübesi de dil eğitiminize yarar sağlayacaktır.

İspanyolca dil eğitimine ek olarak bir çok farklı ülke seçeneğinizin olması demek İspanyol kültürünü ve İspanyolcayı en iyi şekliyle öğrenmeniz anlamına gelmektedir. Ayrıca İspanyadaki ve diğer Latin Amerika ülkelerindeki kurslar öğrencilere günlük geziler ve aktivite programları sunmaktadır. Bu programlar da öğrencilerin dil ve kültürel gelişimlerine büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. 

Bilgi İstek Formu