EğitimAL

İngiltere CARDIFF Dil Okulları


Cardiff, Birleşik Krallık'ın dört ana bölgesinden biri olan Galler'in başkenti ve 481,082 kişilik nüfusu ile en büyük şehridir.Yerel dil olan Galce'de Caerdydd şeklinde yazılıp "kardid" olarak okunan Cardiff ayrıca, Galler'in ticari ve kültürel merkezidir. Cardiff'e 2006 yılında 11,7 milyon ziyaretçi gelmiştir.

Temiz havası ile ünlü Galler'in temiz şehri Cardiff, Britanya'nın en çok yağış alan bölgelerindendir ve hava değişimlerine karşı her zaman tedbirli olmak gerekmektedir. Yaz dönemi ortalama sıcaklığı 21 °C , kış dönemi ortalama sıcaklığı ise 4 °C'dir.

Eğitim 

Cardiff, dört büyük yüksek öğrenim kurumuna ev sahipliği yapmaktadır: Cardiff University, Cardiff Metropolitan University, University of South Wales ve Royal Welsh College of Music & Drama.

Cardiff University bir kraliyet tüzüğü ile 1883'te University College of South Wales ve Monmouthshire olarak kurulmuştur, kampüsünün çoğu Cathays ve şehir merkezinde bulunan, önde gelen araştırma liderliğindeki üniversitelerden oluşan Russell Group'un bir üyesidir . Cardiff Metropolitan University (eski adıyla UWIC) Llandaff, Cyncoed ve şehir merkezi bölgelerinde kampüslere sahiptir ve konfederal Galler Üniversitesi'nin bir parçasıdır . Royal Welsh College of Music & Drama , 1949 yılında kurulmuş bir konservatuardır ve Cardiff Kalesi'nin arazisinde yeralır. University of South Wales Cardiff kampüsü,Atrium , Cardiff Yaratıcı ve Kültürel Endüstriler Okulu'na ev sahipliği yapar ve şehir merkezinde yer alır.

Yukarı