EğitimAL

İngiltere BIRMINGHAM Dil Okulları


Birmingham İngiltere'nin West Midlands bölgesinde bir şehirdir . Birleşik Krallık'taki ikinci en büyük metropol alanı ve üçüncü en büyük kentsel alandır, şehir içinde yaklaşık 1,2 milyon, kentsel alanda 2,8 milyon nüfus ve metropoliten alan içinde 4,3 milyon nüfus yaşamaktadır. 

İngiltere'nin West Midlands ilçesinde ve bölgesinde , Central London'dan yaklaşık 160 km uzaklıkta bulunan Birmingham, Birleşik Krallık'ın en büyük şehirlerinden biri olarak Midlands'ın sosyal, kültürel, finansal ve ticari merkezi olarak kabul edilir. 

Tarihsel olarak orta çağda Warwickshire'da bir pazar kasabası olan Birmingham, 18. yüzyılda Midlands Aydınlanması sırasında ve bilim, teknoloji ve ekonomik gelişmedeki ilerlemeleri gören ve temellerin çoğunu oluşturan bir dizi yenilik üreten Sanayi Devrimi sırasında büyüdü. modern sanayi toplumunun 1791'de, "dünyanın ilk imalat şehri" olarak selamlanıyordu. Birmingham'ın kendine özgü ekonomik profili, çok çeşitli uzmanlaşmış ve yüksek vasıflı zanaatları uygulayan binlerce küçük atölye ile olağanüstü düzeyde yaratıcılık ve yenilikçiliği teşvik etti ve 20. yüzyılın son çeyreğine kadar sürecek olan refah için ekonomik bir temel sağladı. Watt buhar motoru Birmingham'da icat edildi .

Yüksek öğrenim 
Birmingham beş üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır: Aston Üniversitesi , Birmingham Üniversitesi , Birmingham City Üniversitesi , University College Birmingham ve Newman Üniversitesi .

2011'de Birmingham'ın dünyanın her yerinden 18-74 yaşları arasında tam zamanlı 78.259 tam zamanlı öğrencisi vardı, bu da Birleşik Krallık'taki Londra dışındaki herhangi bir şehirden daha fazlaydı. Birmingham'da 32.690 araştırma öğrencisi var, aynı zamanda Londra dışındaki herhangi bir büyük şehrin en yüksek sayısı. 

Yukarı