Avustralya Eğitim Vizesi Değişti!


Güzel iklimi, güvenli şehirleri, yüksek seviyedeki eğitim ve yaşam şartları ile her yıl 500.000’den fazla uluslararası öğrenciyi ağırlayan Avustralya 1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle eğitim vizelerinde bir takım değişiklikler yaparak yeni bir döneme girmiş bulunuyor.  Bu değişiklikler ile uluslararası öğrenciler için vize sistemi daha da kolaylaştırılıyor.

Vize sisteminde yapılan değişiklikleri genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

1- Artık Avustralya vize başvuruları hiçbir 'kağıt' evrak gönderilmeden online olarak yapılacak

2- Öğrenci vizelerindeki kategoriler kaldırılarak tek bir vize kategorisi altında toplandı

3- Avustralya'daki eğitim kurumları artık 3 farklı risk seviyesinde kategorilendirilecek. Öğrencilerin sunmaları istenen belgeler vatandaşları oldukları ülke ve seçtikleri okulun risk seviyesine göre değerlendirilip belirlenecek

4- Dil eğitim + College/UG/PG/Diploma gibi programlarda, 'immigration' risk değerlendirmesi nihai gidilecek okula göre belirlenecek

5- Sadece dil eğitimi için Avustralya'ya gidecek olan öğrencilerin göstermeleri gereken paranın en az 3 ay bankada durması koşulu kaldırıldı. Bunun yanı sıra dil eğitimi için uygulanan maksimum dil eğitim süresi koşulu da kaldırıldı.

6- Kısa süreli vizelerin Avustralya içerisinde uzatılamaması koşulu ve uzun dönem giden öğrencilerin vizelerinde verilen vize uzatımını engelleyen kod uygulaması kaldırıldı

7- Vize evraklarında sponsorluk kısıtlaması genişletildi

8- Öğrencilerin eş ve çocuklarını yanlarında götürebilmeleri için kayıt olmaları gereken minimum eğitim süresi şartı kaldırıldı. 

Öğrencilere eğitimleri sırasında part time çalışma ve lisans ve yüksek lisans sonrası full-time çalışma ve göçmenlik imkânları sunan Avustralya son değişikliklerle vize sistemini daha kolay hale getirerek; uluslararası öğrencilerin en fazla tercih ettiği ülkelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Avustralya’daki saygın üniversiteler başta olmak üzere pek çok eğitim kurumunun resmi temsilcisi olan EğitimAL öğrencilerine ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir.

Detaylı bilgiler için size en yakın EğitimAL şubesini ziyaret edebilir, bizlere telefon veya mail yoluyla ulaşabilir; ayrıca sitemizdeki bilgi istek formunu oldurarak uzman eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi İstek Formu