University of Wisconsin / Superior, Wisconsin, ABD

University of Wisconsin bursları ve Amerikadaki diğer üniversitelerin burslarını görmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.


university of wisconsin logo

Dünyanın en büyük gölü olan Lake Superior kıyısında yer alan University of Wisconsin Superior, akademisyenlerin öğrencilerle iç içe olduğu okulda, öğrenciler sadece akademik anlamda değil hayatın her alanına hazırlanmaktadırlar. Karşılıklı saygı, kişisel gelişim ve araştırma okulun temel ilkeleridir. 

1893 yılında kurulan UWS’da, 43 lisans 7 yüksek lisans programı sunulmak-tadır. Sınıf ortalamasının 21 olduğu UWS’de 35 ülkeden 3000’e yakın öğrenci eğitim almaktadır. Öğrenci odaklı olan okul, öğrencilerine mezuniyet sonrası için de destek sağlamaktadır. Mezunlarının %97’si mezuniyetlerinden sonraki 1 yıl içerisinde ya bir işe başlamıştır ya da akademik eğitimlerine devam etmeyi tercih etmiştir. 

Amerika’nın en büyük ve en güçlü devlet üniversiteleri zincirinden birine bağlı olan UWS, US News and World tarafından Amerika’nın en iyi ilk 100 üniversitesi arasında sayılmıştır.

  • Burs için ön koşul lisans için minimum 2,5 / 4,0
  • Burssuz sömestr lisans ücreti 7.930 USD 
  • Burslu sömestr lisans ücreti 5.130 USD
  • Konaklama 3.260 USD / sömestr, yurt konaklaması, yemek dahil
Bilgi İstek Formu