Eğitim Bursu


Eğitim Bursu: Eğitimal Bursları, Türkiye Kaynaklı Burslar, Başarı Bursları ve benzer bazı hizmetler artık verilmemektedir.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meb Bursu için Tıklayın. Yurt Dışı Bursları için Tıklayın.

Yurt dışı kaynaklı olan ve Türk öğrencilerin yararlanabileceği bir çok burs tipi bulunmaktadır. Bunların en popüler olanları, Chevining ve Fullbright’tır. Bu burslar çeşitli ülkeler tarafından sunulmakta olup belli eğitim seviyesi ve uzmanlık dallarına yönelik olabilir. Aşağıda listelenen bursların dışında farklı programlar ve farklı ülkeler için de burslar pek tabi ki mevcut. Hangi alanda çalışmak istiyorsanız, hangi ülkeyi düşünüyorsanız bunları belirleyerek eğitimAL ofislerine gelmeniz durumunda eğitim danışmanlarımız size memnuniyetle yardımcı olarak uygun burs programını sizlere sunacaktır.

 Yurt Dışı Bursları için Tıklayın.

 

MEB Bursuna yurtdışında yüksek lisans ve doktora yapacak kişiler başvurabilir. Eğitimin bitişi ile Türkiye’de tercih ettikleri üniversitelerde öğretim üyesi, kamu kuruluşlarında kadrolu eleman veya Milli Eğitim Bakanlığı'nda uzman olarak görevlerine atanırlar. Bir yıl burslu eğitime karşılık iki yıl zorunlu hizmet karşılığı vardır. Burs kapsamında eğitim bedeli ve konaklama bedeli karşılandığı gibi, gidilen ülkeye göre miktarı değişen, yaşamsal masraflara istinaden verilen harcırah da mevcuttur.

Meb Bursu için Tıklayın.

 

 

Yukarı