German Language School Berlin -

German Language School BerlinGerman Language School Berlin yurtdışı dil okulu ile ilgili detaylı bilgiyi sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


GERMAN LANGUAGE COURSE BERLİN DİL OKULU

German Language Course Berlin Dil Okulu

German Language Course Berlin, Almanya’nın başkenti Berlin’de Prenzlauer Berg bölgesinde bulunan bir dil okuludur. Toplam 16.000m2 kampüs alanına sahip okulda öğrencilerin ders aldığı alanlara ilave olarak konaklama için hotel ve ev imkanları da mevcut. Bunlara ilaveten kafeteryada kampüs içerisinde. Bu büyük kampüs içerisinde 600 öğrenci aynı zaman diliminde rahatlıkla eğitim alma ve konaklama imkanına sahip.

Okul bir çok kez kalitesini ödüllerle taçlandırdığı gibi Daimler, Rolls Royce ve Lufthansa gibi kurumsal firmaların da Almanca dil eğitimi konusunda partneri konumunda.

Okulda sunulan programlar ise genel hatları ile aşağıdaki şekilde;

Genel Almanca

Haftalık ders saati sayısına göre farklı opsiyonlar mevcut:

Standart Program; maksimum 12 kişilik sınıflarda, haftada 20 ders (45 dakikalık) sunulan programa herhangi bir kayıt şartı yok.

Standart 30 Plus; Yaz aylarında sunulan ve standart programın 30 yaş üstü gruplara sunulan versiyonu. Düşük yaş grupları yerine kendi yaş grubunu tercih eden yetişkinler için bir alternatif.

Standard Mini Grup; Standart Programın 3 ila 6 kişilik mini gruplarda sunulan versiyonu. Daha ufak gruplarda eğitim almak isteyenler için alternatif.

Yarı Yoğun; Maksimum 12 kişilik sınıflarda, haftada 25 ders Almanca eğitimi. Programlar başlangıç seviyesi haricinde her Pazartesi başlamakta.

Yoğun; 20 derslik standart programın üzerine ilaveten öğleden sonraları 3-6 kişilik özel gruplarda haftada 10 saat Almanca eğitimi içeren program kısa sürede daha fazla ilerlemek isteyen öğrenciler için ideal.

Kişiye Özel (Crash); 20 derslik standart programın üzerine ilaveten öğleden sonraları haftada 10 saat BİREBİR Almanca eğitimi içeren program.

Almanca - İşletme Programı (Business German)

Genel Almanca programına (haftada 20 derslik) ilave olarak , birebir yada mini gruplarda ve öğleden sonraları olacak şekilde haftada 10 saat ilave İş Almancası konulu derslerin sunulduğu programdır. Başlık olarak; Profesyoneller için Almanca,

Avukatlar için Almanca,

Öğretmenler için Almanca,

Gazetecieler için Almanca,

Mühendisler için Almanca,

Bu dersler ile profesyonel yaşantıda kullanacağınız Almancayı öğrenebilir, sunum, resmi yazışma, müzakere vb. konularda eğitim alabilirsiniz.

Sınav Hazırlık

Test DaF, Goethe B2/C1/C2, telc B2/C1 Medizin, Studienkolleg gibi sınavlara hazırlık yapılan bu programlar 4 haftalık programlardır. Almanya’da akademik kariyer düşünen öğrencilerin alması gereken bu sınavlara Almanca bilgisinden ziyade sınavla ilgili stratejik hazırlıkların yapıldığı programlar 20 ila 30 saat arasında değişmekte.

Almanca ve Staj (Ücretsiz) B1 min WP st visa allowed to work 6 hafta-3 ay

Minimum B1 seviyesinde giriş istenen bu programda, B1 seviyenizin üzerine alacağınız minimum 4 haftalık Genel Almanca dil eğitimi sonrasında minimum 6 haftalık staj yerleştirmesini GLS sunmakta. Ancak programa kayıt olmak ve Alman firmalarında staj yapmak için çalışma izniniz yada çalışma iznini içeren bir öğrenci vizeniz olmak zorunda. Program genel olarak AB vatandaşlarına sunulduğundan Türk öğrenciler için çalışma vizesi konusunda kolaylık sağlandığını söylemek zor. Bunun yanısıra sunulan staj programında çalıştığı için öğrenciye herhangi bir ücret ödemesi yapılmıyor.

University Pathway Germany (Almanya Üniversiteye Hazırlık Programı)

Alman Üniversitelerinde lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için sunulmuş bir program. Bu modülde 2-10 ay arası Almanca dil eğitimi sonrasında 1 ay sınav hazırlık verilmekte. Böylece üniversite girişte istenen dil sınavı minimum notu alarak üniversiteye girişiniz hedeflenmekte. GLS, üniversiteler ile koordineli bir şekilde bu programı yürüttüğünden üniversiteye yerleşim garantisini de sunmakta. Üniversite seçimi ve gerekli resmi yazışmaların yapılması konusunda danışmanlık program ücretine dahil bir şekilde bireysel olarak sunulmakta.

German for Juniors in Berlin & Munich ( ALMANCA YAZ KAMPI)

18 yaşından küçük öğrenciler için Berlin’de ve Münih’de sunulan program, Almanca eğitiminin çeşitli aktivitelerle desteklendiği ve civardaki tursitik yerlere gezilerin de düzenlediği paket program. Minimum iki haftalık kayıt şartı olan programa öğrenciler dilerse daha uzun süre de katılma şansına sahip.

 

 

Bilgi İstek Formu