Yurtdışında dil eğitimine ne zaman gidilir?

Yurtdışı dil eğitimi kayıt tarihleri, program başlangıç tarihleri ve dikkat edilmesi gerekenler için sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Yurt dışında dil eğitimine gitmek için belirli bir yaş durumu söz konusu değil. Genel bir tabirle 7’den 77’ye herkese açık durumda. Genelde 17-25 yaş arası gençlerin yoğun talep göstermesi nedeniyle bazı okullar 30+, 50+ gibi yaş gruplarına özel programlarda tasarlayarak kişilerin daha rahat olacakları ortamlarda eğitim almalarını hedeflemektedir.

Genelde üniversite öğrencileri okul bitip mezun olduktan sonra gitmeyi tercih etseler de bize göre okul süresince yaz aylarını da değerlendirmekte fayda var. Böylece profesyonel hayata geçerken yıl & zaman kaybetmemiş olursunuz. Böylece her yaz farklı bir lokasyon seçerek de vizyonunuzu ve genel kültürünüzü de artırabilirsiniz.

Lise öğrencileri de benzer mantıkla yaz aylarını bu şekilde değerlendirerek, gidecekleri üniversitenin hazırlık bölümü var ise onu geçebilirler. İngilizce bilgilerini maksimize ettikten sonra da kariyer hedeflerine bağlı olarak ikinci yabancı dile yönlenebilirler.

Kısaca dil eğitimi için belli bir yaş kriteri yok ancak ne kadar erken o kadar iyi.

Bilgi İstek Formu
www.egitimal.com dan ulaşıp kayıt işlemlerini tamamlayan her 10. Öğrencimize egitimAL’ dan Yurtdışı Gidiş Dönüş bileti hediye!