EğitimAL

Yurt Dışında Dil Eğitimi Nasıldır?
Dil Eğitimi


Yurtdışında dil eğitimi tamamen o dille yapılmaktadır. Örnekle; İngilizce eğitim için, İngilizce konuşulan bir ülkede, gittiğiniz dil okulunda eğitim dili tamamen İngilizce olup, İngilizcenin haricinde başka bir dil eğitim amacı ile kullanılmamaktadır. İngilizceyi Türkçe anlatmak, İspanyolca anlatmak yada Çince anlatmak gibi bir durum söz konusu değil. Bu durum, başlangıç seviyesinde olan yada çok az bir bilgiye sahip olan kişilerin gözünü korkutabilir ama kısaca cevaplamak gerekirse İngilizce bilginiz sadece yes ve no’dan oluşsa da yurtdışında dil eğitimine gidebilirsiniz. Emin olun ki bu durum aslında öğrenmenizi hızlandıracaktır, engellemeyecektir.

Öncelikle hangi dili öğrenmek istediğinizi seçmeniz gerekir. Bu tamamen sizin kişisel hedefleriniz ile ilgileriniz ile alakalıdır. Dili belirledikten sonra sıra ülke ve sonrasında şehir seçimine geliyor. İngilizce eğitimi için ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Malta, Güney Afrika, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi seçenekler mevcut. Bu ülkelerin tamamında resmi dil İngilizce ve kurs sonrasında sokağa çıktığınızda İngilizce konuşulan ülkeler. İspanyolca için ise İspanya ve Güney Amerika ülkeleri seçenekler dahilinde. Ülke ve şehir seçiminde bir çok kriter söz konusu olup yine bunlar ile ilgili danışabileceğiniz makalelerimiz mevcut. Eğitim danışmanlarımızın da bu konularda gayet tecrübeli olduğuna ve sizlerle yapacakları görüşmelerde sizi bir miktar tanıdıktan sonra size en uygun olacak alternatifleri sunacaklarına emin olabilirsiniz. Bir adım sonrası ise okul seçimi. Size en uygun ve bütçenize en uygun okul seçimi için danışmanlarımız sizlerle görüşerek birden fazla seçeneği sizlere artıları ve eksileri ile sunacaklardır. Sizler de sitemizdeki dil okullarımız kısmını inceleyerek okullar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Dili, ülkeyi, şehri ve okulu seçtikten sonra yapılması gereken iş, gideceğiniz ülke için vize almak. Eğitim sürenize bağlı olarak turist vizesi ile gitmek mümkün olabildiği gibi, genelde öğrenci vizesi alınması gerekmektedir. Vize için gereken evraklar ve yapılması gerekenler hakkında danışmanlarımız size gerekli bilgileri ve desteği sunacaklardır. Her ülkenin vize koşulları farklı olup, bu durumun ülke seçiminizi de etkileyeceğini belirtmek isteriz.

Yukarı