CultureWorks -

CultureWorksCultureWorks yurtdışı dil okulu ile ilgili detaylı bilgiyi sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


Culture Works

Culture Works dil okulu Kanada, Ontario eyaletindeki London şehrinde yer almaktadır. Toronto’ya 2 saatlik mesafede, Toronto’nun güneyinde yer alan şehir tam bir öğrenci şehridir.

Culture Works sadece akademik amaçlar için İngilizce eğitimi veren bir dil okuludur. Sunmuş olduğu program kapsamında öğrenciler haftada 30 ders eğitim alırlar. Program akademik hayatta gerekli olacak şekilde okuma, yazma, dinleme, konuşma, dil bilgisi, telaffuz, sınav hazırlık dersleri ve Kanada çalışmaları konuları ele alınmaktadır. Kanada çalışmalarında öğrenciler Kanada ve Kanada’daki akademik eğitim üzerine bilgilendirilirler. Kanada tarihi, Kanada kültürü, çok kültürlülük, politika ve daha birçok Kanada ile ilgili konu derslerde ele alınır.

Ders programı şu şekildedir;

Pazartesi; 8.30 – 15.20

Salı; 8.30 – 16.20

Çarşamba; 8.30 – 15.20

Perşembe; Perşembe günleri kampüs dışında eğitim verilmektedir. Kanada çalışmaları dersi için çeşitli üniversiteler ya da bölgelere ziyaretlerde bulunulur.

Cuma; 8.30 – 12.20

Program kapsamında öğrenciler haftada 5 dersi seçmeli olarak alabilirler. Seçmeli dersler öğrencilerin ilgi ve ihtiyaçlarına göre belirlenir. Seçmeli ders seçenekleri şu şekildedir;

İşletme ve Yönetim

Mühendislik ve Teknoloji

IELTS sınav hazırlık

Kanada Kültürü

Günlük hayat

Culture Work bünyesinde sunulan programların belirli başlangıç tarihleri vardır ve 16 haftalık periyotlar halinde sunulmaktadır.

Culture Works bünyesinde İngilizce eğitimi alan ve yeterli seviye ile tamamlayan öğrenciler, anlaşmalı üniversite ve kolejlere sınavsız geçiş hakkı kazanmaktadır.

Anlaşmalı okullar şunlardır;

King’s University College

Brescia University College

Western University

University of Ontario, Institute of Technology

Durham College

Carleton University

Diğer dil okulları için ; 

Bilgi İstek Formu