Centennial College -

Centennial CollegeCentennial College ile ilgili yurtdışı lisans, yüksek lisans seçeneklerine sayfamızdan göz atabilirsiniz.


Kanada, Ontario'nun Toronto şehrinde bulunmaktadır. Toplamda dört kampüsü bulunmaktadır. Ontario'nun kamu tarafından finanse edilen en eski üniversitesidir. Kampüs içerisinde 100 etno-kültürel grup vardır ve 80 dil konuşulmaktadır. Yani oldukça uluslararası bir ortamı bulunması sayesinde öğrenci için de kültürel gelişim açısından büyük avantaj yaratmaktadır. 

Centennial lisans, diploma, sertifika, mezuniyet sonrası sertifika ve staj programları dahil 150'den fazla program sunmaktadır. 

1966 yılında kurulan üniversitede bu alanlar haricinde mühendislik teknolojisi, sağlık bilimleri, animasyon, müzik, tiyatro, film ve tasarım programları da sunmaktadır. Centennial College'ın tam zamanlı programları olduğu gibi yarı zamanlı program seçenekleri de mevcuttur.

Okulun Sunduğu Programlar

Okulun sunduğu başlıca programlar şunlardır;

İşletme : İşletme programlarının içerisinde Uluslararası Ticaret, Pazarlama, Muhasebe, İnsan Kaynakları, Liderlik ve Yönetim, Finansal Planlama, İnsan Kaynakları Yönetimi, Pazarlama-Araştırma ve Analiz, Proje Yönetimi vs gibi programlar bulabilirsiniz. 

İletişim, Medya, Sanat ve Tasarım : Reklamcılık, Reklamcılık ve Pazarlama Yönetimi, İletişim ve Medya Esasları, Dijital Görsel Sanatlar, Oyun Sanatları ve Tasarımı, Grafik Tasarım, Müzik Endüstrisi, Halkla İlişkiler-Kurumsal İletişim, Kitap-Dergi ve Elektronik Yayıncılık, Tiyatro Sanatları ve Performansları 

Toplum ve Sağlık : Bağımlılık ve Mental Sağlık, Hemşirelik, Çocuk ve Genç Bakımı, Çocuk Gelişimi, Estetik, Fitness ve Sağlık, Gıda Hizmetleri, Masaj Terapisi, Paramedik, Sosyal Hizmetler

Mühendislik Teknolojisi ve Uygulamalı Bilimler : Mimari Teknolojileri, Biyomedikal Mühendislik, Biyoteknoloji, Bilgisayar Sistemleri ve Networking, Çevre Teknolojileri, Sağlık Bilimleri Teknolojileri, Sağlık Bilgi Teknolojileri, Isıtma-Soğutma ve Klima Teknisyenliği, Mobil Uygulama Geliştirme, Yazılım Mühendisliği

Konaklama Hizmetleri, Turizm ve Aşçılık : Aşçılık Yönetimi, Etkinlik Yönetimi, Konaklama-Otel Operasyon Yönetimi, Hotel-Resort ve Restoran Yönetimi, Özel Etkinlik Planlama, Turizm ve Seyahat Servisleri Yönetimi

Ulaşım : Tır ve Otobüs Teknisyenliği, Oto Tamirciliği, Otomotiv Teknisyenliği, Ağır Görev Araçları Teknisyenliği, Motosiklet Teknisyenliği, Hava Araçları Bakımı, Havacılık Teknikleri ve Havacılık Elektroniği

Okul Kampüsleri

Centennial Bilim ve Teknoloji Merkezi

Kampüs, Morningside Avenue-Ellesmere Road'da bulunmaktadır ve Morningside Kampüsü olarak da bilinmektedir. Kampüs, 2004'ün yazında kurulmuştur. Burası sağlık bilimleri ve çevre bilimi programlarının sunulduğu kampüstür.

Progress Kampüs

Progress Kampüs, Centennial'ın en büyük kampüsüdür. Bilgisayar Bilimleri ve Teknoloji, İşletme, Konaklama ve Turizm bölümleri burada verilmektedir. Öğrencilerin çalışmaları için alanlar da barındıran kampüs aynı zamanda yurtları da bünyesinde barındırmaktadır. Hatta turizm öğrencileri bu yurtlarda çalışma imkanı bulmaktadır.

Ashtonbee Kampüsü

Kampüs, Kanada'daki en büyük ulaşım teknolojileri eğitim merkezlerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Bu kampüs otomotiv sektörü açısından da çok önemli bir kampüs olmakla birlikte Centennial; Honda/Acura, Toyota, General Motors, Ford, Volvo Trucks, Freightliner ve Canadian Tire gibi büyük üreticilerin endüstri ortaklıklarına sahiptir. Kampüs, uçak teknisyeni ve aviyonik teknisyen öğrencileri tarafından eğitim alanı olarak kullanılmaktadır ve bu alanda 10 uçaktan ulaşan bir filo bulunmaktadır. Yine burası Transport Canada lisansı altında tamamen işlevsel bir uçak hangarına sahiptir.

Story Arts Centre

Danforth'un yakınında bulunan bu kampüs Centennial'ın ödüllü İletişim, Medya, Saant ve Tasarım Okuluna ev sahipliği yapmaktadır. 1994 yılında kurulan kampüste, reklam ve halkla ilişkiler gibi yaratıcı iletişim programlarının yanı sıra, dijital animasyon ve oyun tasarımı gibi profesyonelce programların da eğitimleri verilmektedir.

Fakülteden Mezun Olan Ünlüler

John Candy - Drama, yazar

John Cooper - Yazar ve Kurumsal İletişim Uzmanı

Gary Archibald - Gazeteci

John Child - Voleybol oyuncusu

Robert Fisher - Gazeteci

Ashley Diana Morris - Model ve Oyuncu

Tobias Enyerga - Kanadalı senatör

Andes Yue - Televizyon sunucusu

Jennifer Valentyne - Televizyon yıldızı

Murtz Jaffer - Gazeteci

Ted Barris - Yazar

Jeffrey Dvorkin - Gazeteci

Ravi Vetrivel - Film yapımcısı

Joe Daniel - Politikacı

Ninjalicious - Kaşif

Michaele Jordana - Müzisyen

John Gray - Politikacı

Elinor Caplan - İş Kadını ve Politikacı

Bilgi İstek Formu