Braemar College -

Braemar CollegeBraemar College High School, 9. Sınıftan 12. Sınıfa kadar lise eğitimi sunan, Kanada, Ontario’da bulunan bir lisedir. Ontario Eğitim Bakanlığı’nca da akredite edilmiştir. Braemar College, 1995 yılından beri dünyanın dört bir yanında gelen gençlere öğrenmeyi teşvik edici bir atmosferde lise eğitimi sunmaktadır. Lisenin mezunları Kuzey Amerika’nın en iyi üniversitelerine girmeyi başarmaktadır.

Okul öğrencilere benzersiz bir sınav sistemi sunmaktadır. Braemar College, bir yılda 5 kez kayıt almaktadır ve bu öğrencilerin yılın 5 döneminde başlayabilmesi ve mezun olabilmesi anlamına gelmektedir.

Her sömestr 9 hafta uzunluğundadır. Okulun öğretmenlerinin tamamı ise kendi konularında uzman, öğrencilerle gerçek anlamda ilgili eğitim profesyonelleridir. Tamamı Ontario Öğretmen Koleji tarafından sertifikalıdır. Bir çoğunun da Kanada’nın çok kültürlü sistemi gereği farklı kültürlerle çalışma konusunda deneyimi bulunmaktadır ve bu sayede hepsi öğrencilere en iyi eğitimi sunmaktadırlar.

Okulun politikası gereği sınıflar maksimum 15 kişiden oluşmaktadır. Yine okul politikası gereği sınıflar “öğrenme ortamı” olarak görülmektedir ve sınıf birliğini, huzurunu ya da düzeninin bozan davranışlara tolerans gösterilmemektedir.

Braemar’ın yönetim kadrosu da aynı öğretmenlerde olduğu gibi öğrencileri önemser ve onları yönetim olarak da her zaman destekler. Öğrencilerin sadece eğitim konusunda değil; özellikle yurtdışından gelen öğrenciler için aile yanlarında rahat ve mutlu olmalarını da önemsemektedir.

Okulun rehberlik departmanı da öğrencilerin hedefe ulaşmasını sağlamak için bir çalışma planı ve geliştirmeleri için işbirliği içinde çalışır. Üniversiteye devam etmek isteyen öğrenciler, Üniversite Hazırlık Programına kayıt olabilir ve kapsamlı bir eğitim alabilirler.

Braemar College’da derslerin yanı sıra öğrencilere yeni arkadaşlar ve yetenekler edinebilecekleri spor ve aktivite programları da sunmaktadır. Braemar College öğrencilerinin akademik olarak başarılı olmasını istediği gibi sosyal alanlarda da başarılı mezunlar vermek istemektedir.

Bir çok öğrenci külübü sunan okulda genel olarak şu kulüpleri tercih edebilirsiniz; Öğrenci Konseyi, Fransızca Kulünü, İspanyolca Kulübü, Fotoğrafçılık Kulübü vs. Hatta okulun sunmadığı bir program olur ve öğrenci kendi girişimiyle bu programı açmak isterse okul yönetimi yardımcı olmaktadır.

 Okul her Salı günü derslerden sonra Toronto’da bir gezi düzenlemektedir. Akşam yemeği, film izleme ya da çeşitli oyunlar oynama(bowling, spor) vs aktivitelerinde bulunabilirler. Aynı şekilde CN Tower gibi yerlere de geziler düzenlenmektedir. 

Kanada liseleri ile ilgili detaylı bilgi için; Kanada'da Lise Eğitimi

 


Bilgi İstek Formu