Vancouver Film School'da Programming Eğitimi


Merhabalar. Kanada Vancouver’a geleli neredeyse bir yıl oldu ve bu nedenle sizlere buradaki tecrübelerimi aktarmak istedim. Öncelikle EğitimAl Bolu Şubesine ve sevgili Nuray Namdar’a bana destekleri için teşekkürlerimi iletiyorum.

egitimal-ogrenci-gorusleri

Vancouver yaşamak için gerçekten güzel bir yer. Buraya geliş amacınız ister dil eğitimi olsun ister üniversite olsun her türlü memnun kalacağınızı şimdiden söyleyebilirim. Dil okuluna geldiğinizde ilk olarak family stay ile kalmanız uyum sağlama sürecinde gerçekten faydalı oluyor. Havaalanından ilk indiğinizde sizi orada karşılamaları gerçekten güzel çünkü İngilizceniz iyi bile olsa ilk hafta iletişimde sorun yaşayabiliyorsunuz. Benim kaldığım aile her türlü sorunumda yardımcı olmuştu bu nedenle epey şanslıydım. Eğer kaldığınız yerden memnun olmazsanız okul aracılığı ile değiştirme şansınız da bulunuyor. 

egitimal-ogrenci-gorusleri

Şu anda Vancouver Film School’da Programming bölümünde okuyorum. Şunu söylemeliyim eğer burada bir koleje gideceksiniz sizi çok yoğun bir çalışma temposu bekliyor. Özellikle VFS gibi sadece 1 yıllık yoğunlaştırılmış programa sahip bir okulda iseniz bu tempo 2 kat daha fazla diyebilirim. Şu anda pazar hariç genelde sabah 9’da okula gelip akşam 11 gibi çıkıyorum. 7 yazılım dilini birden öğreniyoruz ve ne kadar zor olursa olsun kendinizi geliştirmek, problemleri çözebilmek gerçekten güzel.

Bunların dışında artık şehir içerisinde ve çevresinde gezmediğim yer kalmadı diyebilirim. Kanada tam bir doğa harikası. Sadece yarım saatlik bir seyahat ile kendinizi yürüyüş yapabileceğiniz ormanlar, göller veya dağlarda buluyorsunuz. Yazın günlük güneşlik olsa da kış döneminde her gün yağmur yağıyor. Bu nedenle yağmur sevmem diyorsanız tercihinizi farklı bir şehirden yapmanızı ya da yazın gelmenizi tavsiye ederim.

egitimal-ogrenci-gorusleri-kanada

Yazan : Hasan Umut Uzunöz

Danışman : Nuray Namdar/EğitimAL Bolu Ofis

İletişim : nuraynamdar@egitimal.com - 0 374 217 98 88

Kanada'da diğer eğitim seçeneklerini incelemek için aşağıdaki makalelere de göz atabilirsiniz;

Kanada'da Lise Eğitimi

Kanada Dil Okulları ve 2017 Fiyatları

Kanada Üniversiteleri

 

Bilgi İstek Formu