Kanada Vancouver'da Makeup Design Eğitimi


Merhaba, ben Senem Yaman. Lise yıllarında Ankara'da almaya başladığım sanat eğitimimi İstanbul’da almış olduğum Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar ( resim heykel seramik ) üzerine tamamladım ve 2016 yılında mezun oldum . Mezun olmadan önce birçok tiyatro sahnesiyle gerek staj, gerekse çalışan olarak kostüm ve dekor tasarımı bölümünde görev aldım. Birçok deneyimimin sonunda anladığım şey "evet ben film veya tiyatro üzerine çalışmalı ve bireyler yarat maliyim " oldu. Araştırmalara ve ailemle konuşmaya , ne yapmak istediğim hakkında onları detaylı bilgilendirdikten sonra  adım adım yola koyuldum fakat hala tam olarak bilmiyordum nasıl bir yol izlemem gerektiğini. Ailemle "egitimal.com" u duyduk ve hemen telefonla arayıp ulaştığımda, işte o an benim için süper kahraman olan Nuray Namdar ile tanışıp kısa bir sohbet ettikten sonra kendisiyle yüz yüze tanışmak ve detaylı bilgi almak için ofisine gittim. Pozitif enerjisiyle benim ve ailemin o anki stresini alıp bir yolu daha açmamda yardımcı oldu ve benim için bir süper kahraman sıfatından sonra bir de abla kardeş yarattık aramızda:)

kanada vancouver film school

Herhangi bir dil eğitimim olmadığı için 8 aylık bir dil eğitiminin eğer düzenli çalışırsam yeterli olacağına Nuray abla ile karar verdikten sonra Kanada'da dil eğitimi almaya karar verdim ve Kanada - Vancouver şehrindeki ILSC’de dil eğitimimi 8 ay içerisinde tamamlayıp sonrada kabul almış olduğum Vancouver Film School'a Makeup Design for Film&TV programına başladım ve halen eğitimime devam etmekteyim. Kanada'ya vardıktan 1 hafta sonra buradaki yaşama alıştım. Benim için alışma evresi kısa sürdü ve insanlarla tanışıp sosyal bir çevre edindim kendime. Bambaşka ülkelerden edinmiş olduğum arkadaş çevresi perspektifimi genişletti ve buraya gelmenin ne kadar doğru bir karar olduğunu bir kere daha anladım. İlk 8 ayım her ne kadar dil odaklı bir eğitim olsa da ilk 2 ay dil okulunun hafta içi veya hafta sonu düzenlemiş olduğu çeşitli aktivitelere katıldım. (Camping / Hiking / Rock Climbing / Yoga / Dance etc.) Daha sonra okul dışından edinmiş olduğum arkadaşlarla da zaman içerisinde yakın olup birlikte çeşitli yerlere gidip yeni yerle keşfettim. Ebetteki hayat artı ve eksilerle bir bütün olduğu için zaman zaman konaklama konusunda sıkıntılar çekmiş olsam da, herkes gibi üstesinden gelerek sorunları atlattım. O zaman yaşadığım olumsuzluklar simdi sadece yüzümü güldüren tecrübelere dönüştüler.

Her geçen gün burada edinmiş olduğum yeni ve unutulması imkânsız olan tecrübeler için öncelikle aileme, EğitimAL Yurt Dışı Eğitim’e ve özellikle de Nuray Namdar'a teşekkür ederim.

Yazan : Senem Yaman - Vancouver Film School'da Makeup Design for Film&TV programına devam ediyor

Eğitim Danışmanı : Nuray Namdar / EğitimAL Bolu Ofis

İletişim : nuraynamdar@egitimal.com

Kanada'da diğer eğitim seçenekleri için aşağıdaki makaleleri de inceleyebilirsiniz; 

Kanada Dil Okulları

Kanada'da Lise Eğitimi

Kanada Üniversiteleri

Bilgi İstek Formu