Kanada Dil Eğitimi için 5 Sebep


Kanada Kuzey Amerika kıtasının kuzey kısmında bulunan, yüzölçümü göz önüne alındığında dünyanın en büyük ikinci ülkesi özelliğini taşımaktadır. 18.yy sonlarına kadar Büyük Britanya’nın yönetimi altındayken, İngiltere topraklar üzerindeki gücünü kaybetmiş ancak prosedürde ve günümüzde halen Büyük Britanya’nın birer parçası konumundadır. Başkenti Ottowa olan Kanada’da dil eğitimi seçilen şehirler arasında Toronto, Vancouver ve Montreal bulunmaktadır.

İngilizce dil eğitimi için çok fazla seçenek olsa da bunlardan hiç şüphesiz en çok tercih edilenlerden birisi de Kanada dil okullarıdır. Peki öğrenciler neden Kanada’yı bu kadar çok tercih ediyor ? Bu ülkeyi bu kadar cazip kılan şey ne ?

İşte bu sefer ki yazımızda Kanada dil eğitimi avantajlarından bahsettik ve size bunun için 5 sebep sunduk.

1)    Dünyanın en yaşanılabilir ülkelerinden birisi

kanada dil eğitimi eğitimal yurtdışı eğitim

Herkesin bildiği, dünyanın en yaşanılabilir şehirleri sıralamasında Kanada her zaman başı çeker. Bunun sebebi nedir diye soracak olursanız, insanların size karşı hoşgörülü olması, Kanada’da eğitimin yüksek kalitesi, iş şartları ve girişimcilik için insanlara uygun ortamın sağlanması gibi konular Kanada’yı her sene bu listenin başına çıkartmaktadır. Dolayısıyla bu, Kanada’da dil eğitimi almayı çok cazip kılıyor.

2)    Kültürel birikim

kanada dil okulları eğitimal yurtdışı eğitim

Kanada her sene binlerce göçmen alır ve göçmenlere, neredeyse Kanada vatandaşları ile aynı haklar verilir(seçme ve seçilme gibi haklar hariç). Bu sayede Kanada yoğun bir kültürel birikime sahiptir ve Kanada’da kısa süre bile olsa dil eğitimi alacak olmanız size bu kültürel birikimden nasiplenmenizi sağlar. Sonuç olarak Türkiye’ye dönecek olursanız genel kültür, yaşam tarzı ve deneyim anlamında kendinize çok şey katmış olursunuz, Kanada’da kalmaya devam ederseniz de size memnuniyetle kucak açan bir ülke ile karşılaşırsınız.

3)    İş ve girişimcilik için uygun ortam

kanada iş ve yaşam eğitimal yurtdışı eğitim

Kimi öğrenciler Kanada’da dil eğitimi aldıktan sonra üniversite veya yüksek lisans başvurmaktadır. Bu durumda Kanada hükümeti size çalışma izni sağlamaktadır ve bu sayede ülkede part ya da full time iş bulma şansına sahip olursunuz. Bu sayede Kanada gibi bir ülkede çalışma fırsatı elde edersiniz. Siz de elbette donanımınıza bağlı olarak bu fırsatlardan ve ortamdan yararlanabilirsiniz.

4)    Güvenli ve huzurlu yaşam

kanada konaklama eğitimal yurtdışı eğitim

Kanada, neresine giderseniz gidin dünyanın en güvenli ülkelerinden birisidir ve suç oranı çok düşüktür. Bu da sizi güvenli ve huzurlu bir ortamda dil eğitimi fırsatı sunar.

5)    Aktivite açısından bolluk

kanada yurtdışı eğitim eğitimal

Kanada’da aktivite için, her zevke herkese uygun birçok aktivite bulunmaktadır. Kanada dil okulları da bu konuda öğrencilere çok fazla seçenek sunmaktadır ama tek başınıza ya da arkadaşlarınızla beraber gidebileceğiniz birçok lokasyon bulunur. Doğayı seviyorsanız Kanada kesinlikle hoşunuza gidecektir, eğer spor seviyorsanız buz hokey maçı izlemenizi kesinlikle öneriyoruz, yemek ve dünya mutfaklarına meraklıysanız tam bir cennete düştünüz diyebiliriz. Kanada içerdiği kültürel bolluktan dolayı dünya mutfaklarının neredeyse tamamını içinde barındırır ve bu mutfaklara ait restoranlar bulunmaktadır. Ayrıca şunu demeden geçmeyelim; Poutine patates kızartması Kanada’da çok ünlüdür ve kesinlikle tatmanızı tavsiye ediyoruz. 

Bilgi İstek Formu