İngiltere'de Dil Eğitimine Gitmişken Görmeniz Gereken 7 Yer


Öğrenciler İngiltere’ye gidecekleri zaman büyük bir heyecan içinde olurlar, ki bu heyecan hiç yersiz değil, çünkü İngiltere’nin hep kendine özgü bir tarzı, kültürü vardır. İngiltere dil okulları öğrencilere bu kültürü tanımaları için sınıf ve kurs dışında da birçok fırsat sunmaktadır ancak öğrenciler kimi zaman kendileri tek başına veya arkadaşları ile de beraber gezi yapabilmektedir. İster arkadaşınızla ister kendiniz ister kursun sunduğu fırsatlarla gezin, ancak size kesinlikle görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler var.

1-) Buckingham Sarayı

buckingham sarayı eğitimal yurtdışı eğitim

İlk olarak Buckingham Sarayı ile başlayalım. Buckingham sarayı, İngiltere kraliçesinin ikamet ettiği saraydır ve eğer kraliçe saraydaysa, sarayın önündeki bayrak asılı halde durur. Buraya gitmişken askerlerin nöbet değişim törenlerini de izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu törenler 11:15-12:00 arasında olur ancak hatırlatalım, bir çok kişi bu törenleri izlemek istediği için biraz erken gidip önlerden yer kapmanız daha iyi olur.

2-) Stratford-upon-Avon

stratford upon avon eğitimal yurtdışı eğitim

Shakespeare’in doğduğu kasaba olan Stradford-upon-Avon ise kesinlikle görmeniz gereken yerlerden. Avon nehrinin kuğuları harika bir görüntü oluşturmakla beraber tiyatro sahneleriyle ünlü bir yerdir. Eğer gidecek olursanız Swan Theatre veya RSC’den Shakespeare bileti alabilirsiniz.

3-) Westminster

westminster eğitimal yurtdışı eğitim

Londra’nın kalbinde bulunan ve Birleşik Krallık’ın yönetildiği görkemli binayı görmenizi öneriyoruz. İngiltere dil okulları bazen bu saraya günlük geziler düzenlemektedir, bu gezilerle sarayı gezebilirsiniz veya kendiniz de gezebilirsiniz. Ama kültürel olarak bilgilendirilmek istiyorsanız dil okulu ile beraber de gidebilirsiniz.

4-) Hyde Park

hyde park eğitimal yurtdışı eğitim

Londra’nın en yeşil, güneşli havaların tadını en çok çıkarabileceğiniz ve en büyük parklarından birisidir. Bu park şehrin merkezine çok yakındır. Londra dil okullarının çoğu da şehrin merkezinde olduğu için kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kesinlikle gidip görmenizi tavsiye ederiz.

5-) Warwick Kalesi

warwick castle eğitimal yurtdışı eğitim

İngiltere’nin tarihini, Orta Çağ havasını görmek istiyorsanız kesinlikle gidip görmenizi öneririz. İngiltere dil okulları da kimi zaman bu kaleye gezi düzenlemektedir.

6-) Cambridge

cambridge eğitimal yurtdışı eğitim

Cambridge’de dil okuluna giderseniz şanslısınız, ama gitmezseniz eğer, Londra’dan her 15 dakikada bir hızlı tren kalkmaktadır. Yol, normal şartlarda 45 dakika sürmektedir. Aynı zamanda İngiltere dil okulları da Cambridge şehrine günübirlik veya kalmalı geziler düzenlemektedir.

7-) Manchster

manchester eğitimal yurtdışı eğitim

Eğer sanayi, endüstri, fabrikalar ve Sanayi Devrimi’ne ilginiz varsa kesinlikle gidip görmenizi öneriyoruz. Bu şehirde fabrika müzelerini gezebilir, ayrıca diğer bazı fabrikaların gezi günlerine de katılıp üretim süreçlerini izleyebilirsiniz. Bunun dışında ünlü futbol takımı Manchester United’ın stadyumu Old Trafford’da maç izleyebilirsiniz. ​

Bilgi İstek Formu