İngiltere'de Dil Eğitimi İçin 6 Sebep


İngiltere dünya tarihine damga vuran devletlerden birisi. Bugün her öğrencinin gitmek istediği ve eğitim almak istediği bir ülke. Peki İngiltere'yi bu kadar popüler yapan nedir ? İngiltere dil okulları neden bu kadar tercih ediliyor ? İngiltere dil okulları neden bu kadar kaliteli ve İngiltere'yi cazip yapan şey nedir ? İşte bu blog yazımızda bu sorulara cevap niteliğinde 6 sebep hazırladık. 

1-) İngilizce’yi ana vatanında öğrenin

ingiltere dil eğitimi eğitimal yurtdışı eğitim

Bu madde için İngilizce’nin kökenine inmek gerekiyor. Kavimler Göçü ile adaya gelen Cermenler ile adada bulunan Keltlerin birbirleriyle anlaşırken oluşturdukları bir dildir. Zamanla İngiliz hakimiyetinin artması, diğer devletlerle girilen savaşlar, dostluklarla İngilizce harmanlanmış ve günümüzdeki halini almıştır. Kısacası İngilizce, İngiltere’de doğmuştur ve buradan dünyaya yayılmıştır. Bu sebeple İngiltere dil eğitimi sırasında, İngilizcenin içinde doğduğu kültürü de görme şansınız olur ve böylece dil pratiklerine daha çabuk hakim olursunuz.

2-) Sosyal Hayatın Canlılığı

ingilterede yaşam ve sosyal hayat

Elbette dil okullarının verdiği eğitimin kalitesi, öğretim teknikleri, öğrenci açısından önemli bir kriterdir. Ancak şunu da kabul etmek gerekir ki; öğrenciler, gittikleri yerde gezmek, yeni arkadaşlıklar edinmek ve etrafta ilgisini çekecek detaylar da arıyor. İngiltere, bu açıdan öğrencinin isteklerini karşılayan bir ülke ve neredeyse her şehrin kendine has canlı bir yapısı var. Bu sayede öğrenciler gezecek, öğrenecek çok fazla şey bulabiliyorlar. İngiltere dil okulları da bu konuda öğrencilere her zaman imkanlar sunuyor. Yaz veya kış fark etmeksizin her mevsimde öğrenciler için gezi programları oluşturmaktadırlar.

3-) Eğitim Programlarının Çeşitliliği

ingiltere dil okulları eğitimal yurtdışı eğitim

İngiltere dil okulları öğrenciler için çeşitli programlar oluşturmaktadır ve Genel İngilizceden Yoğun İngilizceye, IELTS-TOEFL Hazırlığı, Cambridge Sınavı, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, TESOL, TOLES gibi bir çok sınava hazırlık programı bulunmaktadır. Dolayısıyla her öğrenci, kendi amacı doğrultusunda bir kursa başvurabilir ve eğitim alabilir.

4-) Dil Okulları Ülkenin Etrafına Yayılmıştır

ingiltere dil eğitimi haritası eğitimal

İngiltere dil okulları ülkenin dört bir tarafında bulunur. Hatta öyledir ki; kimi kasabalarda butik dil okulları dahi bulunmaktadır. Bu okulların artı yönlerine gelecek olursak; büyük bir şehirdeki dil okulu kadar kaliteli olabilmesi ve küçük şehirde bulunduğu için maliyet açısından daha avantajlı olmasıdır. Günümüzde İngiliz para birimi Sterlin ne yazık ki Türk Lirası ile karşılaştırıldığında çok yüksektir. Ancak daha küçük şehirlerde bulunan okullar Londra, Cambridge gibi büyük şehirlere nazaran hem konaklama hem eğitim ücreti açısından daha uygundur. Bu da İngiltere dil okulu fiyatları konusunda öğrenciye yardımcı olur.

5-) En Güzel Sebep : İngiliz Aksanı

ingiliz aksanı eğitimal yurtdışı eğitim

Yabancı filmlerden biliriz ve hep hayranlıkla dinleriz; İngiliz aksanı ile konuşmak. İngiltere’de dil eğitiminin bir avantajı da o destansı ve temiz bir tona sahip İngiliz aksanıyla İngilizce öğrenmek.

6-) Türkiye’ye Yakınlık

ingiltere türkiye uçak biletleri

İngiltere-Türkiye arası uçuş mesafesi 4 saattir ve saat farkı da çok fazla değildir. Direkt uçuşlar bulunur.  Bunun yanı sıra öğrenciler ve aileler saat farkı az olduğu için birbirleriyle rahat bir şekilde sesli ve görüntülü konuşma da yapabilirler. Yani bir tarafın illa uykudan feragat etmesine gerek yok smiley

Bilgi İstek Formu