ILSC Kanada Yaz Okulları


Kanada’nın en güzel ve en canlı şehirlerinden birisi de hiç şüphesiz Vancouver. Yılın her döneminde canlı bir şehir olsa da özellikle yaz aylarında Vancouver’da yapılabilecek aktivitelerin sayısı da artıyor. Bu bağlamda Kanada dil okulları arasında oldukça popüler olan ILSC, çocuklar için yaz okulu programını Vancouver’da, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan University of British Columbia’da sunuyor. Bu sayede çocuklar üniversite kampüsünde konaklamakla birlikte kampüs içi tüm imkanlar ve aktivitelerden de yararlanabiliyor.

ilsc yaz okulları eğitimal yurtdışı eğitim

Çocuklar UBC kampüsünde eğlenceli aktivite imkanları bulabildiği gibi aynı zamanda ilgi alanlarına göre derslere de girebiliyorlar. Yani ILSC her ne kadar bir Kanada dil okulu olsa da, yaz okuluna gelen öğrenciler için İngilizce harici dersler de sunuyor. Bu dersler arasında geleceğin süperstarları için söz yazarlığı, yaratıcılığını kâğıda dökmek isteyenler için Creative Writing(Yaratıcı Yazarlık) ve Görsel Sanatlar yer alıyor. Elbette programlar bunlarla sınırlı değil. Müzikal tiyatro, su topu, film yapımcılığı, öz savunma sanatları, yelkencilik, yoga, ilk yardım ve hatta yemek pişirme(tüm dünya mutfaklarını da içine alan) dersler de programlar içinde yer alıyor.

ilsc kanada eğitimal yurtdışı eğitim

Aslında bu yurtdışı yaz okulu programının çocuklar için en güzel olan taraflarından birisi de çocukların küçük yaştan itibaren uluslararası bir çevre edinmeleri ve tüm hayatları boyunca bu çevreyle iletişim içinde olmaları. Yaz okullarına giden bir çok çocuk, orada edindikleri arkadaş çevresiyle iletişimlerini ülkelerine döndükten sonra dahi devam ettiriyor ve daha sonraki aylarda yıllarda ve yaşlarda halen arkadaş olarak kalmaya devam ediyorlar. Bu, bir çocuğun özgüven kazanmasında ve hayata hazırlanmasında çok önemli bir adım. İşin diğer güzel tarafı, sadece Kanada’dan değil, dünyanın her yerinden, bir çok farklı ülkesinden arkadaş edinmeleri.

ilsc kanada dil okulu

Elbette yaz okulları ile birlikte ILSC Kanada dil eğitimi programlarından da bahsetmemek olmaz. Yaz okulu programları içerisinde sunulan İngilizce dersleri ile çocuklar en iyi yöntemle İngilizce öğreniyor. Nedir bu en iyi yöntem ? Kültürün içine karışmak ve kültürü öğrenmek. Yani bu yaz okullarında tipik mot a mot eğitimden ziyade dili tanıma ve kültürü tanıma üzerine dersler veriliyor. Böylece çocuklar ezbere bir yöntemle değil, o dili temelden öğrenmeye başlıyor ve çok daha etkili bir İngilizce’ye sahip oluyorlar. Hem de çok küçük yaşlardan itibaren. Sadece derslerle değil, edindikleri uluslararası arkadaş çevresi ve onlarla İngilizce anlaşması sayesinde konuşma, anlama pratiği kazanıyor ve sonradan yaşayabileceği tutukluk ve konuşmaya çekinme problemini de daha ilk andan itibaren ortadan kaldırmış oluyor.

vancouver yaz okulları eğitimal

Kısacası çocuğunuz yaz okuluna giderek hem Kanada’da dil eğitimi alma imkanına sahip olur, hem de ilgi alanlarına göre oluşturulmuş özel derslere katılarak hem kendisini geliştirmiş, hem de özgüven kazanmış olur. Tabi işin tek boyutu ders ve öğrenme değil, ILSC yaz okulu programlarında çocuklar eğlence, öğrenme, uluslararası arkadaş edinme ve harika bir şehir olan Vancouver’ın da tadını çıkartıyor ve hiç unutamayacakları güzel anılara sahip oluyorlar. Bu sebeple çocuklar için Kanada yaz okulu programlarını kesinlikle öneriyoruz ve bu konuda sorularınız olursa EğitimAL Yurt Dışı Eğitim olarak cevaplamaya her zaman hazırız.

Bilgi İstek Formu