Humber College'da UX Design ve Elektromekanik Mühendisliği


Eşim ve ben Kanada’da okumaya ilk karar verdiğimizde pek çok şirket araştırmış, birkaç talihsiz tecrübe edinmiştik. Bu süreçte Kanada’da yasamakta olan bir arkadaşımın tavsiyesiyle eğitimAL ile irtibata geçtik açıkçası geçmiş tecrübelerimizden otürü önyargımız büyüktü. İstanbul’da yaptığımız ilk görüşmede, bizim için yeri çok ayrı olan Burhan Bey tüm yol haritamızı bize tüm detayları ile anlatmış, oldukça objektif ve yönlendirme yapmaksızın vereceğimiz her kararın etkilerini ve sonuçlarını belirtmişti. Bu esnada o dönem Ankara ofiste görevli olan Funda Aytacoglu ile çalışmaya başladık. Funda hanımın son derece pozitif yaklaşımı, zaman zaman yorulduğumuz noktalarda motivasyonumuz oldu. Basta önyargılıydık fakat karsımızda okul seçimimiz, IELTS hazırlığımız, sınav sonuçlarımız, vize başvurumuz gibi oldukça stresli süreçlerde bitmeyen sorularımızı sabırla dinleyen, ulaşmak istediğimizde her zaman telefonun diğer ucunda bizleri yanıtlayan şahane bir ekip vardı. Neredeyse 1 sene sürekli iletişim halindeydik, açıkçası tek bir noktada bile tıkanmadık, sürprizlerle karşılaşmadık.   Su an Humber College’da Kullanıcı Deneyimi Tasarımı ve Elektromekanik Mühendisliği Teknolojisi bölümlerinde okuyoruz. Henüz ikinci ayımızı bitirdik ve buradaki eğitim deneyimimizden son derece keyif alıyoruz.

Burada aldığım eğitim için her gecen gün daha şanslı hissediyorum, son derece ilgili bir eğitim sistemi var. Türkiye’de ki sistemden farklı olarak bilgiyi öğrenciye verme ve sonra sınavla ölçme yerine sürekli öğrenci katilimi, düşünme ve üretme, sürekli proje ve takım aktivitelerine yönelik.

Okulun verdiği hizmetler spor salonu, kütüphane, dersliklerden ibaret değil, sonsuz bir bilgi kaynağı mevcut. Örneğin İngilizce konuşma geliştirme veya yazma için bire bir seanslar alabilir, matematik için özel dersler alabilirsiniz. Dersleri anlamakta sorun yasayanlar için daha önce bu dersleri almış olan öğrenciler peer mentor olarak atanıyor ve dersleri tekrar anlatıyor veya ödevleri beraber yapabilirsiniz. 7/24 açık bir çalışma alanı var ve burada özel toplantı odaları kiralayabilir, uykunuz geldiğinde uyku odalarında uyuyabilir, not alma, zaman yönetimi, ödev hazırlama formatı gibi konularda workshoplara katılabilirsiniz. Tabii ki bu hizmetlerin hepsi ücretsiz.

Bugün iyi ki yolun başında o tavsiyeyi almış ve kendimizi emin ellere teslim etmişiz diyoruz. Burada olmaktan son derece mutluyuz ve burada olmamızda eğitimAL’ın büyük katkısı var. Herkese çok teşekkür ediyoruz smiley

Yazan : Ezgi Çokuysal – Barış Çokuysal

Gittikleri Okul : Humber College User Experience Design and Electromechanical Engineering

Danışman : Funda Aytaçoğlu / EğitimAL Beşiktaş Ofis

İletişim : 0 212 343 00 40 – funda@egitimal.com

Bilgi İstek Formu