EğitimAL

Belçika Flanders Bölgesinde Eğitim


Belçika Flanders Bölgesi’de Eğitim:

Flanders’ta düşük okul ücretleri ile yüksek kalite eğitim görebilirsiniz. Uygun yaşam standartlarıyla ve sunduğu güvenli ve stabil atmosferle, Avrupa’nın kalbinde yer alan güçlü  bir ekonomiye sahip Belçika, mezuniyetinizden sonra da çalışmanız içinde olanak sağlar. Belçika’da Bologna eğitim sistemini uyguladığı için, Lisans programları 3 sene sürerken yüksek lisans programları 1-2 yıl arasında değişmektedir.  Flanders, okumaya gelmek isteyen öğrencilere İngilizce ve Flemenkçe dillerinde muhteşem öğrenim programları sunar.

Flanders bölgesi 5 üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır: Bunlar;

University of Leuven, University of Antwerp, Ghent University, Hasselt University, Vrije Unversiteit Brussel’dır.

Ayrıca, University College denen kurumlar da bulunmaktadır. Bu kurumlardan da akademik lisans ve yüksek lisans diplomaları alabilirsiniz ama genelde bu kurumlar daha çok pratik ve araştırma odaklıdır. Üniversitelerle aynı seviyede olmalarına rağmen alınan bu kurumlardan alınan diplomalar farklılık gösterir.

University College statüsünde bulunan üniversiteler:

Artesis Plantijn University College Antwerp

Artevelde University College Ghent

Erasmus University College Brussels

Antwerp Maritime Academy

University College Ghent

PXL University College

VIVES University of Applied Sciences

Howest, University of College West Flanders

Karel de Grote University College

EğitimAL’ın KdG University of Applied Sciences and Arts ile anlaşması bulunuyor.

1995 yılında kurulan KdG University of Applied Sciences and Arts’ın kampüsü öğrenci popülasyonu büyük şehirlerden biri olan Antwerp şehrinde bulunur. Antwerp 170’den fazla farklı millete ev sahipliği yapmaktadır. Konuşulan dil Flemenkçe olmasına rağmen İngilizce oldukça sık kullanılır.

Antwerp’te yaşam diğer şehirlere oranla daha uygun ve konaklama açısından daha rahat bir şehirdir. Antwerp’te konaklama maliyetleri, yurtta konaklama için aylık 400 EUR civarında değişirken, ekstra yaşam masrafları da düşünüldüğünde ücretler ekstra 600 EUR artmaktadır.

KdG Universitesi’nde öğrenim görürken dünyanın çeşitli ülkelerinde eğitim görmüş profesörlerden ders alacak, çeşitli milletlerden öğrenim görmeye gelmiş öğrencilerin parçasını oluşturduğu o uluslararası kimliğin bir parçası olacaksınız.

KdG’de öğrenim görmeyi çekici kılan şeylerden biri ise, teori ve pratiği birlikte görüyor olmanızdır. KdG’nin yerel ve uluslararası yüzlerce şirket ve organizasyonla olan güçlü bağlantısı sizin gerçek hayat deneyimi kazanmanızı sağlayacak. Projelerde çalışabilir ya da bu şirket ve organizasyonlarda staj yapabilir ve deneyim kazanabilirsiniz.

KdG size staj imkanları ve değişim programlarının yanı sıra, mezuniyetinizden sonraki üç ay içinde iş bulmanıza yardımcı olacak mezunlar derneğine sahiptir. KdG’de aldığınız diploma uluslararası olarak tanınır. Ayrıca, KdG, bünyesinde bulundurduğu Entrepreneurs Centre ile 2018-2019 yıllarında 110 start-up şirketine öncülük etmiştir.

KdG University of Applied Sciences and Arts’ın sunduğu diploma programları:

Lisans Programları:

Bachelor of Applied information Technology

Bachelor of Business Management

Bachelor of Multimedia & Communication Technology

Yüksek Lisans Programları:

Master of Arts in Visual Arts

Advanced Master of Research in Art and Design.

 

KdG’de 2020-2021 yılı için okul ücretleri yıllık 6172.80 EUR olarak belirlenmiştir.

KdG’de gerekli görülen İngilizce seviyesi lisans programları için, minimum B2 olarak belirlenmiş olup IELTS 6.0, TOEFL IBT 87, ITACE B2 olarak belirlenmiştir.

Yukarı