Almanca Dil Eğitimi

Almanyadaki dil okullarıyla ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


Almanca, Hint-Avrupa dillerinin Cermen koluna bağlı bir dildir ve dünyada hem ticari hem de diplomatik olarak en çok konuşulan dillerden birisidir. Bugün Almanca’nın en çok konuşulduğu ülke Almanya’dır, bunu takiben Avusturya, Lihtenştayn, Lüksemburg, İsviçre, İtalya’nın küçük bir kısmı, Belçika ve Polonya’nın kimi bölgelerinde konuşulmaktadır. Ayrıca eski bir sömürge olan Namibya’da da Almanca konuşan nüfusa rastlanabilir.

Almanca’nın önemli dillerden biri olmasının sebebi 120 milyona yakın kişinin bu dili konuşuyor olması ve dünyadaki gerek ticari gerek diplomatik gerekse siyasi ortamında Almanca bilmenin kişiye çok fazla olanak sunuyor olmasıdır. Özellikle Türkiye ile Almanya arasındaki ticari ortaklıklar, Almanya’da yaşayan Türkler ve Avrupa’daki master başvurularında Almanca’nın önemli bir avantaj olması Almanca dil eğitiminin önemini arttırmaktadır.

Almanca için anlaşmalı olduğumuz bir çok dil okulu bulunmaktadır. Bu dil okullarından kimisi Almanya yerel dil okulları olduğu gibi uluslararası zincir okullar da kaliteli Almanca dil eğitimi vermektedirler. 

Bilgi İstek Formu